آنلاین کمدی کودک و نوجوان
چیدمان
تیوال شعر و ادبیات
S3 : 21:49:32 | com/org
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید
برندگان چهارمین دوره جشنواره نوروز من معرفی شدند: | عکس برندگان چهارمین دوره جشنواره نوروز من معرفی شدند:
نفرات برتر بخش عکس چهارمین دوره جشنواره نوروز من: نفرات برتر بخش نوهنران: نفراول: دلسا شاه محمدی (بندر ماهشهر)نفر دوم: تسنیم جعفری (رباط کریم)نفر سوم: دایا عسل زاده (رباط کریم) نفرات برتر بخش مردمی: نفر اول: مهدی باغ ترکی (پرند)نفر دوم: زهره نوازنی (تهران)نفر سوم: فهیمه انصاری (رباط کریم)شایسته تقدیر: وحید جلیلوند (رباط کریم) نفرات برتر بخش اصلی: نفر اول: سید علی رضویان (بیجار)نفر دوم: عطیه خوش رفتار (تهران)نفر سوم بطور مشترک: شایان حمدی و مجید محبوبی راد (رباط کریم)   نفرات برتر بخش داستان چهارمین دوره جشنواره نوروز من: نفرات برتر بخش نوهنران: نفر اول: حنانه وثاقتی ذاکر ...
دیدن ادامه ››

نفرات برتر بخش عکس چهارمین دوره جشنواره نوروز من:

نفرات برتر بخش نوهنران:

نفراول: دلسا شاه محمدی (بندر ماهشهر)
نفر دوم: تسنیم جعفری (رباط کریم)
نفر سوم: دایا عسل زاده (رباط کریم)

نفرات برتر بخش مردمی:

نفر اول: مهدی باغ ترکی (پرند)
نفر دوم: زهره نوازنی (تهران)
نفر سوم: فهیمه انصاری (رباط کریم)
شایسته تقدیر: وحید جلیلوند (رباط کریم)

نفرات برتر بخش اصلی:

نفر اول: سید علی رضویان (بیجار)
نفر دوم: عطیه خوش رفتار (تهران)
نفر سوم بطور مشترک: شایان حمدی و مجید محبوبی راد (رباط کریم)

 

نفرات برتر بخش داستان چهارمین دوره جشنواره نوروز من:

نفرات برتر بخش نوهنران:

نفر اول: حنانه وثاقتی ذاکر (رباط کریم)
نفر دوم: امیرحسین صدرایی (رباط کریم)
نفر سوم: زینب صلح جو (رباط کریم)

نفرات برتر بخش مردمی:

نفر اول: محسن مرادی (رباط کریم)
نفر دوم: سمیه سلوکی (رباط کریم)
نفر سوم: ماندانا منظری (تهران)

نفرات برتر بخش اصلی:

نفر اول: سارا عبدی (پرند)
نفر دوم به طور مشترک: افسانه شیخ میری(پرند) و رسول حق شناس (ورامین)
نفر سوم: مجتبی صفدری (رشت)

 

نفرات برتر بخش شعر چهارمین دوره جشنواره نوروز من:

نفرات برتربخش نوهنران:

نفراول: هانیه نوازنی (تهران)
نفردوم: دنیا اسکندرزاده (تهران)
نفر سوم: زهرا فرجی (رباط کریم)

نفرات برتر بخش اصلی:

نفر اول: مهدی شعبانی (رباط کریم)
نفر دوم: سمانه خلف زاده (قم)
نفر سوم: مجتبی جواهریان (پرند)

*آثار بخش مردمی به دلیل نرسیدن به حد نساب با بخش اصلی ادغام گردیده است.
*زمان و مکان برگزاری مراسم اختتامیه با پایان یافتن محدودیت های کرونایی به حضورتان اعلام خواهد شد.
*لطفا برای دریافت اطلاعات به آدرس های ذیل مراجعه فرمائید:

www.nowroozeman.ir
https://t.me/Nowroozeman4
https://instagram.com/Nowroozemanfestival
09213233734

برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
کتاب «قصه‌گویی به روش پیکسار» منتشر شد | عکس هم‌زمان با اسکار انیمیشن «روح»کتاب «قصه‌گویی به روش پیکسار» منتشر شد
هم‌زمان با اسکاری که نصیب انیمیشن «روح»، آخرین ساخته‌ی کمپانی پیکسار شد،کتاب «قصه‌گویی به روش پیکسار: قوانینی برای روایت بر مبنای بهترین فیلم‌های پیکسار» با ترجمه‌ی صوفیا نصرالهی چاپ و در بازار کتاب پخش شد.به گزارش روابط‌عمومی این رویداد،کتاب «قصه‌گویی به روش پیکسار: قوانینی برای روایت بر مبنای بهترین فیلم‌های پیکسار»، نوشته‌ی «دن موشوویتز» توسط نشر چتر فیروزه به چاپ رسید و راهی بازار کتاب شد. این اثر سینمایی را صوفیا نصرالهی به زبان فارسی برگردانده است.دن موشوویتز، استاد دانشگاه و صوفیا نصرالهی، ...
دیدن ادامه ››

هم‌زمان با اسکاری که نصیب انیمیشن «روح»، آخرین ساخته‌ی کمپانی پیکسار شد،کتاب «قصه‌گویی به روش پیکسار: قوانینی برای روایت بر مبنای بهترین فیلم‌های پیکسار» با ترجمه‌ی صوفیا نصرالهی چاپ و در بازار کتاب پخش شد.

به گزارش روابط‌عمومی این رویداد،کتاب «قصه‌گویی به روش پیکسار: قوانینی برای روایت بر مبنای بهترین فیلم‌های پیکسار»، نوشته‌ی «دن موشوویتز» توسط نشر چتر فیروزه به چاپ رسید و راهی بازار کتاب شد. این اثر سینمایی را صوفیا نصرالهی به زبان فارسی برگردانده است.

دن موشوویتز، استاد دانشگاه و صوفیا نصرالهی، منتقد و روزنامه‌نگار سینمایی است که با انتشار چند کتاب سینمایی به عنوان مترجم وارد عرصه‌ی ترجمه شده است.

«قصه‌گویی به روش پیکسار»، یازده فصل دارد و در هر فصل، نویسنده یکی از ترفندهای پیکسار را برای جذاب‌ترکردن فیلم‌نامه‌ها با ذکر مثال‌هایی از انیمیشن‌های پیکسار توضیح داده. حسن ختام هر فصل‌ها نیز با کارکرد آن ترفند در انیمیشن «درون و بیرون» (Inside out) تمام شده است.

این کتاب با فصل انتخاب ایده آغاز می‌شود و توضیح می‌دهد چطور فیلم‌نامه‌نویس یا نویسنده باید ایده‌اش را انتخاب بکند و چه ایده‌هایی قدرت گسترش‌یافتن در طول داستان را دارند. شخصیت‌پردازی، درام و تعارض، ساختار در فیلم‌نامه‌های پیکسار، شخصیت‌های شریر، درون‌مایه و پایان‌بندی‌ از جمله دیگر فصل‌های کتاب «قصه‌گویی به روش پیکسار» هستند.

دن موشوویتز در مقدمه‌ی کتاب، پیکسار را نماینده‌ی استودیوهای سینمایی می‌داند که صاحب یک صدای متمایز شدند. او می‌گوید:«علی‌رغم این‌که با هر فیلم پیکسار به جهان‌هایی کاملاً متفاوت و متنوع برده می‌شویم، شیوه‌ی قصه‌گویی پیکسار ثابت می‌ماند».

صوفیا نصرالهی مترجم کتاب، سال‌هاست در حوزه‌ی نقد سینما فعالیت دارد و دبیر بخش فرهنگ و هنر روزنامه‌ها و مجله‌های سینمایی متعددی بوده است.

نصرالهی نیز درباره‌ی کتاب تازه خود می‌گوید:«دن موشوویتز آن‌قدر روان و واضح،گام‌به‌گام با ارجاع به انیمیشن‌های محبوب پیکسار شیوه‌ی فیلم‌نامه‌نویسی آن‌ها را توضیح داده که باعث می‌شود این کتاب نه فقط برای فیلم‌نامه‌نویسان یا تحلیل‌گران سینما،که برای داستان‌نویسان یا هر کسی که می‌خواهد قصه‌ای بنویسد،کاربردی و جذاب باشد.»

گفتنی است از صوفیا نصرالهی پیش از این در همین انتشارات کتاب «کارگاه پیشرفته‌ی فیلم‌سازی با فیلم‌سازان» بزرگ منتشر شده بود. همچنین او کتاب «فیل آقای شعبده‌باز» را با انتشارات شهر قلم در حوزه‌ی کودک و کتاب «چرا شکست‌ می‌خورید؟» را با انتشارات کارآفرین اتاق بازرگانی در حوزه‌ی اقتصاد ترجمه کرده است.

کتاب «قصه‌گویی به روش پیکسار» در ۱۳۰ صفحه توسط انتشارات چتر فیروزه چاپ شده و توزیع شده است.

نیلوفر ثانی و محمد کارآمد این را خواندند
محمد مجللی و رومینا خلج هدایتى این را دوست دارند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
معرفی و نقد کتاب قصه های عطار نیشابوری برگزار می ‏شود | عکس سلسله نشست‏های جبار باغچه‏ بانمعرفی و نقد کتاب قصه های عطار نیشابوری برگزار می ‏شود
مدرسه کودک و نوجوان موسسه فرهنگی هنری سپندار جاودان خرد و نشر آواهیا از سری سلسله نشست‏های جبار باغچه ‏بان، نشست معرفی و نقد کتاب قصه های عطار نیشابوری را برگزار می کنند.در این نشست راحله ابراهیمی (مدیر مدرسه کودک و نوجوان سپندار) و دکتر سیاوش مرشدی (نویسنده و مترجم کتاب قصه‏ های عطار نیشابوری) به بجث و تبادل نظر در زمینۀ ادبیات کودک و نوجوان) خواهند پرداخت و علی شعائی (دانش آموخته کارشناسی ارشد کارگردانی نمایش)، دبیری این نشست را برعهده دارد.این نشست، چهارشنبه ۸ اردی‏بهشت ۱۴۰۰، ساعت ۲۲ به دلیل محدودیت‏های اجتماعی ناشی از بیماری کرونا، در صفحه اینستاگرام مدرسه کودک ...
دیدن ادامه ››

مدرسه کودک و نوجوان موسسه فرهنگی هنری سپندار جاودان خرد و نشر آواهیا از سری سلسله نشست‏های جبار باغچه ‏بان، نشست معرفی و نقد کتاب قصه های عطار نیشابوری را برگزار می کنند.
در این نشست راحله ابراهیمی (مدیر مدرسه کودک و نوجوان سپندار) و دکتر سیاوش مرشدی (نویسنده و مترجم کتاب قصه‏ های عطار نیشابوری) به بجث و تبادل نظر در زمینۀ ادبیات کودک و نوجوان) خواهند پرداخت و علی شعائی (دانش آموخته کارشناسی ارشد کارگردانی نمایش)، دبیری این نشست را برعهده دارد.
این نشست، چهارشنبه ۸ اردی‏بهشت ۱۴۰۰، ساعت ۲۲ به دلیل محدودیت‏های اجتماعی ناشی از بیماری کرونا، در صفحه اینستاگرام مدرسه کودک و نوجوان سپندار برگزار خواهد شد.
شایان ذکر است سلسله نشست‏های جبار باغچه‏ بان، از سوی هلدینگ سپندار با همکاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می ‏شود.

برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
نخستین جلد از دوره‌ی «کتاب آواژ» منتشر می‌شود | عکس در فضای نقد آسیب‌شناسانه‌ی فرهنگ و هنرنخستین جلد از دوره‌ی «کتاب آواژ» منتشر می‌شود
«کتاب آواژ» عنوان مجموعه‌ای است به دبیری محمدرضا قلی‌پور که به زودی در شمارگانِ دوره‌ای و با رویکرد نقد و بررسی هنر، چاپ و توزیع خواهد شد.به گزارش روابط‌عمومی این رویداد، نخستین شماره از دوره‌ی «کتاب آواژ» با دریافت مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی آماده‌ی چاپ شده و به زودی در کتاب‌فروشی‌های معتبر پخش خواهد شد. دبیری «کتاب آواژ» را محمدرضا قلی‌پور، نمایش‌نامه‌نویس،کارگردان تئاتر و مدیر نشر آواژ، بر عهده دارد.به گفته‌ی قلی‌پور، در هر شماره از دوره‌ی «کتاب آواژ» موضوعاتی ...
دیدن ادامه ››

«کتاب آواژ» عنوان مجموعه‌ای است به دبیری محمدرضا قلی‌پور که به زودی در شمارگانِ دوره‌ای و با رویکرد نقد و بررسی هنر، چاپ و توزیع خواهد شد.

به گزارش روابط‌عمومی این رویداد، نخستین شماره از دوره‌ی «کتاب آواژ» با دریافت مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی آماده‌ی چاپ شده و به زودی در کتاب‌فروشی‌های معتبر پخش خواهد شد. دبیری «کتاب آواژ» را محمدرضا قلی‌پور، نمایش‌نامه‌نویس،کارگردان تئاتر و مدیر نشر آواژ، بر عهده دارد.
به گفته‌ی قلی‌پور، در هر شماره از دوره‌ی «کتاب آواژ» موضوعاتی پیرامون هنر، مورد نقد و کنکاش قرار می‌گیرند و صاحب‌نظران و بزرگان عرصه‌ی فرهنگ و هنر، به بیان دیدگاه خود در قالب یادداشت و مقاله با موضوع مطرح‌شده می‌پردازند.

شماره‌ی نخست «کتاب آواژ» با عنوان «نویسنده نمرده است»، مطالب ارزش‌مند و مهمی درباره‌ی حقوق نویسندگان و مترجمان آثار دراماتیک را در خود جای داده است.

اشخاصی که مطالب آن‌ها را در این شماره از «کتاب آواژ» می‌خوانید، بدین شرحند:
خسرو حکیم‌رابط، صدرالدین زاهد، سامی صالحی‌ثابت، فرشته فرشاد، رضا فیاضی، محمدرضا قلی‌پور، ناصح کامگاری، محمد متوسلانی، معین محبعلیان، علی شمس، احسان زیورعالم و احمدرضا حجارزاده.

گفتنی است در «کتاب آواژ»، همراه با نقد هر نویسنده، پرتره‌ی او نیز در قالب نقاشی توسط زینب ندیم‌پور ترسیم شده و هم‌چنین طراحی لوگو این کتاب را پژواک سراج بر عهده داشته است.

منتظر اطلاعات تکمیلی در خبرهای آتی باشید.

حسین مجتهدی این را خواند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
بچه های آفتاب و داستان‏های دیگر | عکس دومین اثر جدید جمال میرصادقی در نشر آواهیا به چاپ دوم رسیدبچه های آفتاب و داستان‏های دیگر
جمال میرصادقی زادۀ اردیبهشت ۱۳۱۲، داستان‏نویس و داستان ‏پژوه است و تاکنون بیش از ۷۰ جلد کتاب در این حوزه به چاپ رسانده است. او اکنون در موسسه فرهنگی هنری سپندار جاودان خرد، ادبیات داستانی تدریس می‏کند و به عنوان رییس مدرسه داستان سپندار نیز با آن موسسه همکاری دارد. تمامی آثار اخیر او نیز در نشر آواهیا از مراکز وابسته به هلدینگ سپندار منتشر می ‏شود.بچه های آفتاب و داستان‏های دیگر مجموعه ۳۰ داستان کوتاه از آخرین نوشته های جمال میرصادقی است که به فراخور هر داستان، نویسنده زبان خاصی را برای روایت انتخاب کرده است.در قسمتی از این کتاب که در پشت جلد نیز منتشر شده، می‏خوانیم:« ...
دیدن ادامه ››

جمال میرصادقی زادۀ اردیبهشت ۱۳۱۲، داستان‏نویس و داستان ‏پژوه است و تاکنون بیش از ۷۰ جلد کتاب در این حوزه به چاپ رسانده است. او اکنون در موسسه فرهنگی هنری سپندار جاودان خرد، ادبیات داستانی تدریس می‏کند و به عنوان رییس مدرسه داستان سپندار نیز با آن موسسه همکاری دارد. تمامی آثار اخیر او نیز در نشر آواهیا از مراکز وابسته به هلدینگ سپندار منتشر می ‏شود.
بچه های آفتاب و داستان‏های دیگر مجموعه ۳۰ داستان کوتاه از آخرین نوشته های جمال میرصادقی است که به فراخور هر داستان، نویسنده زبان خاصی را برای روایت انتخاب کرده است.
در قسمتی از این کتاب که در پشت جلد نیز منتشر شده، می‏خوانیم:
« مدرسه ها تعطیل شد. شهر شلوغ شد. بچه ها، زن ها و مردها، جلوی کمیته ها ریختند. معلم ها و دانشجوها هم آمدند. ماشین های گازهای اشک آور می گشتند و بلندگوها سر هر چهارراه فریاد می زدند:
-    یک مُشت بچۀ آفتاب پرست و معلم های اجنبی پرستشان، آرامش شهر را به هم ریخته اند. دولت با این جرثومه های فساد به شدت مبارزه می کند.
کامیون ها آمدند و سربازها و لباس شخصی ها را توی خیابان پیاده کردند. سربازها مردم را باتوم می زدند و لباس شخصی ها میان جمعیت افتادند. زنجیرهایشان را دور سر مردم می گرداندند و به سر و کول مردم می زدند. دکان ها بسته شده بودند. ماشین های پلیس می سوخت و رشته های سیاه دود فضا را تار کرده بود. فریادها بلند بود...»
نشر آواهیا از مجموعه آثار جمال میرصادقی، بچه های آفتاب و داستان‏های دیگر را برای بار دوم منتشر و روانه بازار کتاب کرده است.
چاپ دوم بچه های آفتاب و داستان‏های دیگر در۱۱۲ صفحه با جلد شومیز و بهای۲۳ هزار تومان منتشر شده و علاقمندان برای خرید این اثر می‌توانند به فروشگاه دائمی نشر آواهیا به آدرس: تهران، خیابان شریعتی، خیابان ظفر، پلاک هشتاد، کافه آواهیا مراجعه کنند و یا برای خرید غیرحضوری به شماره تماس ۲۶۴۱۰۶۵۷ تماس بگیرند.

برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
مجموعه‌شعر «زمزمه‌های جامانده» چاپ شد | عکس با سروده‌هایی از «سوسن شیخ‌محبوبی»مجموعه‌شعر «زمزمه‌های جامانده» چاپ شد
دومین مجموعه‌شعر سوسن شیخ‌محبوبی با عنوان «زمزمه‌های جامانده» در قالب شعر نو و با مضامین عاطفی و عاشقانه به چاپ رسید.به گزارش روابط‌عمومی این رویداد، مجموعه‌شعر «زمزمه‌های جامانده» حاوی تازه‌ترین سروده‌های سوسن شیخ‌محبوبی در قالب شعر نو توسط نشر اراده چاپ و راهی بازار کتاب شد.شیخ‌محبوبی، نویسنده و شاعر درباره‌ی این اثر گفت:«مجموعه‌ی «زمزمه‌های جامانده»، دومین مجموعه‌ام در قالب شعر نو است و و مضامین عاطفی و عاشقانه محتوای اشعار را در برمی‌گیرند اما من برای نوشتن شعر، متن ...
دیدن ادامه ››

دومین مجموعه‌شعر سوسن شیخ‌محبوبی با عنوان «زمزمه‌های جامانده» در قالب شعر نو و با مضامین عاطفی و عاشقانه به چاپ رسید.

به گزارش روابط‌عمومی این رویداد، مجموعه‌شعر «زمزمه‌های جامانده» حاوی تازه‌ترین سروده‌های سوسن شیخ‌محبوبی در قالب شعر نو توسط نشر اراده چاپ و راهی بازار کتاب شد.

شیخ‌محبوبی، نویسنده و شاعر درباره‌ی این اثر گفت:«مجموعه‌ی «زمزمه‌های جامانده»، دومین مجموعه‌ام در قالب شعر نو است و و مضامین عاطفی و عاشقانه محتوای اشعار را در برمی‌گیرند اما من برای نوشتن شعر، متن و دل‌نوشته، زمان خاصی را مد نظر نداشته‌ام و گاهی با تلنگری، واژه‌ها در ذهن و جانم پدیدار می‌شوند. حتی برخی اوقات پیش آمده در مکانی شلوغ و پرهیاهو توانسته‌ام با تمرکز، شعر یا متن دل‌خواهم را یادداشت بکنم».

او ادامه داد:«برای نوشتن اشعارم تلاش می‌کنم همه‌ی اقشار جامعه اعم از خاص و عام کلامم را متوجه بشوند. در نوشته‌هایم سبکی را دنبال می‌کنم که به احساسات هر فردی نزدیک باشد».

شیخ‌محبوبی افزود:«هر دو مجموعه‌شعرم، یعنی «برزخ‌خیال» و «زمزمه‌های‌جامانده» به دوره‌ی تاریخی و جامعه‌‌ی خاصی اشاره ندارد، ولی شاید بهتر باشد این‌جا درد دلی داشته باشم که خالی از لطف نیست. متاسفانه شعر و ادبیات زمان حال ما، خیلی مظلوم واقع شده و کم‌تر مورد توجه و حمایت قرار می‌گیرد و دنبال می‌شود. جوانان برای ارضای احساسات خود کم‌تر سراغ شعر و نوشته‌های ادبی می‌روند و بیش‌تر با ادبیات خاص و منحصر به‌فرد خودشان،که در جامعه‌ی امروز بسیار مصطلح شده، استفاده می‌کنند. هنردوستان و آشنایان همیشگی با ادبیات در این روزها بیش‌تر درگیر اتفاقات اجتماعی پیرامون خودند و شاید همین باعث شده ادبیات مظلوم واقع بشود اما شاعران و نویسندگان هم‌چنان پرتلاش و عاشقانه می‌نویسند تا شاید در این روزها آرامشی به ذهن‌ها و قلب‌ها تزریق بکنند».

این نویسنده گفت:«در دومین مجموعه‌شعرم، ابهام بیش‌تری وارد متن و نوشته‌ام کرده‌ام، طوری که شاید برای درک مفهوم نهفته در آن، خواننده نیاز به دقت بیش‌تر داشته باشد. او برای درک هدفم از نوشتن شعر، به چالش ذهنی کشیده خواهد شد اما در مجموع، متن و اشعارم را طوری به نگارش درآوردم که هر خواننده‌ای خود را در بطن تلخی و شیرینی آن قرار بدهد، واژه‌ها را به درون بکشد و بتواند جمله‌به‌جمله و واژه‌به‌واژه تجسم‌سازی بکند ‌و خود را در عمق ماجرای شعر قرار بدهد».

شیخ‌محبوبی با بیان این‌که «کاش به کتاب و کتابخوانی و ادبیات بهای بیش‌تری داده می‌شد»، اضافه کرد:«کاش مناسباتی برای همایش‌های پرشور و عمومی اختصاص می‌دادند تا در آن همایش‌ها مخاطبان بیش‌تری جذب می‌شدند و عشق و علاقه را در جوانان بیش از پیش نشان می‌دادیم».

شیخ‌محبوبی در پایان ابراز خرسندی کرد:«مجموعه‌شعر «زمزمه‌های جامانده»،که در نشر «اراده» با تیراژ ۱۰۰۰ جلد چاپ شده، با وجود بحران کرونا خوش‌بختانه مورد استقبال خوب مخاطبان شعر معاصر واقع شده است».

برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
روزبه حسینی با کتاب «یا انگار نمی‌شود به تو رسید» آمد | عکس کمپین فروش رمان برگزار می‌شودروزبه حسینی با کتاب «یا انگار نمی‌شود به تو رسید» آمد
شبکه‌ی اجتماعی «همبودگاه» از اول اردیبهشت‌ماه به مدت دو هفته کمپینی برای عرضه‌ی کتاب «یا انگار نمی‌شود به تو رسید» برگزار می‌کند.به گزارش روابط‌عمومی این رویداد، رمان «یا انگار نمی‌شود به تو رسید» نوشته‌ی روزبه حسینی، شاعر و نمایشنامه‌نویس معاصر، از آغاز ماه اردیبهشت با برپایی کمپین فروش به مخاطبان جدی و حرفه‌ای ادبیات داستانی عرضه خواهد شد.رمان «یا انگار نمی‌شود به تو رسید» نخستین اثر حسینی در گونه‌ی رمان کوتاه است که سال ۹۳ مجوز چاپ گرفت و بهار ۹۴، پانزده سال پس از نگارش، منتشر ...
دیدن ادامه ››

شبکه‌ی اجتماعی «همبودگاه» از اول اردیبهشت‌ماه به مدت دو هفته کمپینی برای عرضه‌ی کتاب «یا انگار نمی‌شود به تو رسید» برگزار می‌کند.

به گزارش روابط‌عمومی این رویداد، رمان «یا انگار نمی‌شود به تو رسید» نوشته‌ی روزبه حسینی، شاعر و نمایشنامه‌نویس معاصر، از آغاز ماه اردیبهشت با برپایی کمپین فروش به مخاطبان جدی و حرفه‌ای ادبیات داستانی عرضه خواهد شد.

رمان «یا انگار نمی‌شود به تو رسید» نخستین اثر حسینی در گونه‌ی رمان کوتاه است که سال ۹۳ مجوز چاپ گرفت و بهار ۹۴، پانزده سال پس از نگارش، منتشر و با پیامی از دکتر رضا براهنی با قرائت فرخنده حاجی‌زاده، توسط زنده‌یاد دکتر فریبرز رییس‌دانا در سالن تئاتر رکن‌الدین خسروی با استقبال تماشاگران، نویسندگان و نمایشگران رونمایی شد.

قاسم روبین، ناهید توسلی، مهشید نونهالی، رویا افشار، مصطفی عزیزی، شیوا ارسطویی، عادل بزدوده، رضا معدنی‌پور، خسرو شهراز، پیمان سلطانی، پژمان سلطانی و اکتای براهنی از چهره‌های نام‌داری بودند که در این رونمایی حضور داشتند.

شبکه اجتماعی تخصصی کتاب «همبودگاه» از شهریور ۹۹ کار خود را شروع کرده تا از  شکل تامین مالی جمعی صرف فاصله بگیرد و علاوه بر آن در ابعادی بزرگ‌تر و از نمایی بالاتر به موضوع کتاب، نویسنده و مخاطب نگاه بکند.

رمان «یا انگار نمی‌شود به تو رسید» در چاپ اول با تیراژ یک‌هزار نسخه، در کم‌تر از یک ماه به اتمام رسید و تعدادی محدود برای برگزاری این کمپین محفوظ نگه داشته شد.

شبکه‌ی اجتماعی «همبودگاه» پیش از این نیز در سال ۹۹ مجموعه‌شعرهای روزبه حسینی را با عنوان «هیپیوز» ـ نشر هونار ـ در کمپینی به مخاطبان عرضه کرده بود.

گفتنی‌ست این اثر منحصراً و به صورت اختصاصی فقط از شبکه اجتماعی همبودگاه قابل‌تهیه است و علاقه‌مندان می‌توانند از طریق عضویت در این شبکه با تخفیف‌های متفاوت رمان را خریداری و به صورت مستقیم با نویسنده‌ی اثر مکاتبه داشته باشند.

برای کسب اطلاعات بیش‌تر در این زمینه به نشانی شبکه‌ی اجتماعی همبودگاه  مراجعه بفرمایید.

آذین حجازی این را خواند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
«اینگرید، نازنین آلمانی» از سوی نشر آواهیا منتشر و روانه بازار کتاب شد | عکس چاپ دوم «اینگرید، نازنین آلمانی»«اینگرید، نازنین آلمانی» از سوی نشر آواهیا منتشر و روانه بازار کتاب شد
نشر آواهیا از مجموعه آثار جمال میرصادقی، رمان اینگرید، نازنین آلمانی را برای بار دوم منتشر و روانه بازار کتاب کرد. رمان اینگرید، نازنین آلمانی داستان مردی است که از همسر آلمانی خود جدا می‏شود و در طول رمان، خاطرات آشنایی و جدایی را با خود مرور می‏کند. در این بین با دختری آشنا می‏شود و مسیر زندگی هر دو تغییر می‏کند.در قسمتی از این کتاب که در پشت جلد نیز منتشر شده، می‏خوانیم:« امروز جلو منو گرفتن و می‏خواستن منو با زور با خودشون ببرن. دیروز هم مدرسۀ مارو بستن. دوست‏های من هم رفتن. من که نمی‏تونم صبح تا شب خونه بمونم و آشپزی کنم. یا با من می‏آی یا ...
دیدن ادامه ››

نشر آواهیا از مجموعه آثار جمال میرصادقی، رمان اینگرید، نازنین آلمانی را برای بار دوم منتشر و روانه بازار کتاب کرد.
رمان اینگرید، نازنین آلمانی داستان مردی است که از همسر آلمانی خود جدا می‏شود و در طول رمان، خاطرات آشنایی و جدایی را با خود مرور می‏کند. در این بین با دختری آشنا می‏شود و مسیر زندگی هر دو تغییر می‏کند.
در قسمتی از این کتاب که در پشت جلد نیز منتشر شده، می‏خوانیم:
« امروز جلو منو گرفتن و می‏خواستن منو با زور با خودشون ببرن. دیروز هم مدرسۀ مارو بستن. دوست‏های من هم رفتن. من که نمی‏تونم صبح تا شب خونه بمونم و آشپزی کنم. یا با من می‏آی یا من می‏رم.»
چشم‏هاش پُر از برق شده بود. دستش را تکان می‏داد.
« این‏جوری نمی‏مونه، درست می‏شه اینگرید.»
«چی درست می‏شه؟ روز به روز بدتر هم شده. جواب منو ندادی یا با من می‏آی یا من می‏رم.»
« من هم اگه بیام اون‏جا باید آشپزی کنم. استاد ادبیات فارسی به چه دردشون می‏خوره.»
« پس می‏تونی حال منو بفهمی آقا. معلم زبان آلمانی به چه دردشون می‏خوره.»
شب که به خانه آمد، یادداشتی رو میز اتاقشان بود:
« من می‏روم خانۀ روث.»
تقاضای طلاق کرده بود...

جمال میرصادقی زادۀ اردیبهشت ۱۳۱۲، داستان‏نویس و داستان‏پژوه است و تاکنون بیش از ۷۰ جلد کتاب در این حوزه به چاپ رسانده است. او اکنون در موسسه فرهنگی هنری سپندار جاودان خرد، ادبیات داستانی تدریس می‏کند و به عنوان رییس مدرسه داستان سپندار نیز با آن موسسه همکاری دارد. تمامی آثار اخیر او نیز در نشر آواهیا از مراکز وابسته به هلدینگ سپندار منتشر می‏شود.
چاپ دوم رمان اینگرید، نازنین آلمانی در ۱۳۶ صفحه با جلد شومیز و بهای ۲۸ هزار تومان از سوی نشر آواهیا منتشر شده و علاقمندان برای خرید این اثر می‌توانند به فروشگاه دائمی نشر آواهیا به آدرس: تهران، خیابان شریعتی، خیابان ظفر، پلاک هشتاد، کافه آواهیا مراجعه کنند و یا برای خرید غیرحضوری به شماره تماس ۲۶۴۱۰۶۵۷ تماس بگیرند.

برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
انتشار کتاب «ابداع بدایع و انشاء صنایع»  | عکس انتشار کتاب «ابداع بدایع و انشاء صنایع»
«ابداع بدایع و انشاء صنایع» از سوی نشر آواهیا منتشر و روانه بازار کتاب شد.کتاب  ابداع بدایع و انشاء صنایع؛ گزیده متون مصنوع فارسی از عصر غزنویان تا روزگار زندیان اثری جدید از دکتر علی‌رضا شعبانلو، عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی است که توسط نشر آواهیا منتشر شده است. اگر خواننده علاقمند متون کهن زبان فارسی مایل باشد مهم‌ترین کتاب‌های حاوی نثر مصنوع را با رعایت ترتیب تاریخی و توجه به سیر تحول آن دنبال کند و با تحول سبکی نثر فارسی آشنا شود، کتاب ابداع بدایع و انشاء صنایع اثری بسیار قابل اعتناست. در این اثر، ۲۹ متن پارسی از کلیله و دمنه، ...
دیدن ادامه ››

«ابداع بدایع و انشاء صنایع» از سوی نشر آواهیا منتشر و روانه بازار کتاب شد.

کتاب  ابداع بدایع و انشاء صنایع؛ گزیده متون مصنوع فارسی از عصر غزنویان تا روزگار زندیان اثری جدید از دکتر علی‌رضا شعبانلو، عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی است که توسط نشر آواهیا منتشر شده است.
اگر خواننده علاقمند متون کهن زبان فارسی مایل باشد مهم‌ترین کتاب‌های حاوی نثر مصنوع را با رعایت ترتیب تاریخی و توجه به سیر تحول آن دنبال کند و با تحول سبکی نثر فارسی آشنا شود، کتاب ابداع بدایع و انشاء صنایع اثری بسیار قابل اعتناست.
در این اثر، ۲۹ متن پارسی از کلیله و دمنه، عَتَبَةُ الکَتَبه، مقامات حمیدی... تا جهان آرای عباسی، دُرّه نادره و تاریخ گیتی‌گشا معرفی شده است. برای آسانی کار خوانندگان، ترجمة احادیث و اشعار و برخی عبارات عربی و معنی برخی لغات نیز که در متن معنی ویژه‌ای داشتند در پاورقی آمده است. امّا لغاتی که در همة متن‌های برگزیده، معنی تقریباً ثابتی داشتند، فهرستوار در آخر کتاب آمده‌اند و آیات قرآنی نیز به همراه معنی در پایان کتاب گنجانده شده‌اند.
این کتاب به عنوان کتاب درسی برای آشنایی دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری زبان و ادبیات فارسی با متون نثر مصنوع تألیف شده است و برای تدریس در دروسی چون «تحقیق در متون نثر فارسی» در دورة دکتری و درس «تطور متون نثر» در دورة کارشناسی ارشد و نیز منبع ارزشمندی برای بخش متون نثر آزمون ارشد و دکتری زبان و ادبیات فارسی  به‌شمار می‏آید.
کتاب ابداع بدایع و انشاء صنایع (گزیده متون مصنوع فارسی از عصر غزنویان تا روزگار زندیان) به قلم دکتر علی‌رضا شعبانلو در ۴۴۸ صفحه با جلد سخت، با بهای ۱۲۰ هزار تومان از سوی نشر آواهیا منتشر شده و علاقمندان خرید این اثر می‌توانند به فروشگاه دائمی نشر آواهیا به آدرس تهران، خیابان شریعتی، خیابان ظفر، پلاک هشتاد مراجعه کنند و یا برای خرید غیرحضوری به شماره تماس ۲۶۴۱۰۶۵۷ تماس بگیرند.

برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
داوران چهارمین دوره جشنواره نوروز من معرفی شدند | عکس داوران چهارمین دوره جشنواره نوروز من معرفی شدند
با اعلام مهدی همتی، دبیر جشنواره نوروز من هیئت داوران هر ۳ بخش این جشنواره معرفی شدند.به گفته او دو نویسنده و فیلمساز نامدار کشور آقایان مهدی نادری و نیما عباس پور که چندی پیش در کنار یکدیگر بخش فیلمنامه نویسی جشنواره رضوی را داوری کرده بودند داوری بخش داستان این جشنواره را انجام خواهند داد.آقایان ابوالفضل و داوود امان الله، برادران پر تلاش دنیای عکاسی داوری بخش عکس را بر عهده گرفته اند.جالب اینکه غلامرضا امان الله پدر این دو عکاس در دوره گذشته به داوری عکس های رسیده پرداخته بود.برای داوری بخش شعر دو پژوهشگر مجرب ادبیات کشور الهام خلج و حسین خورشیدی معرفی شده اند.علاقه مندان برای کسب ...
دیدن ادامه ››

با اعلام مهدی همتی، دبیر جشنواره نوروز من هیئت داوران هر ۳ بخش این جشنواره معرفی شدند.
به گفته او دو نویسنده و فیلمساز نامدار کشور آقایان مهدی نادری و نیما عباس پور که چندی پیش در کنار یکدیگر بخش فیلمنامه نویسی جشنواره رضوی را داوری کرده بودند داوری بخش داستان این جشنواره را انجام خواهند داد.
آقایان ابوالفضل و داوود امان الله، برادران پر تلاش دنیای عکاسی داوری بخش عکس را بر عهده گرفته اند.جالب اینکه غلامرضا امان الله پدر این دو عکاس در دوره گذشته به داوری عکس های رسیده پرداخته بود.
برای داوری بخش شعر دو پژوهشگر مجرب ادبیات کشور الهام خلج و حسین خورشیدی معرفی شده اند.
علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر و حضور در جشنواره نوروز من تا آخر فروردین فرصت دارند تا از راه های ذیل اقدام به ارسال آثارشان نمایند.

www.nowroozeman.ir
https://t.me/Nowroozeman4
https://instagram/Nowroozemanfestival
NowroozemanFestival1400@Gmail.com

برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
فراخوان چهارمین دوره جشنواره شعر. عکس و داستان ؛ نوروز من | عکس فراخوان چهارمین دوره جشنواره شعر. عکس و داستان ؛ نوروز من
این جشنواره با هدف احترام به رسوم و آئین های کهن نوروزی و تشویق عموم مردم به انجام فعالیت های فرهنگی و هنری توسط سازمان مردم نهاد سینماگران جوان و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کهن شهر رباط کریم برنامه ریزی شده است.در این جشنواره که پذیرای آثار هنرمندان گرامی ۳ رشته شعر، عکس و داستان است شرایطی در نظر گرفته شده تا داوری هنرجویان و هنردوستان تحت عنوان (بخش مردمی) از هنرمندان حرفه ای که در (بخش اصلی) رقابت می کنند جداگانه صورت پذیرد. ضمن اینکه بخش ویژه ای بنام (بخش نوهنران) به داوری آثار جوانان و نوجوانان زیر ۱۸ سال اختصاص داده شده است و در نهایت به ۳ برگزیده هر بخش ...
دیدن ادامه ››

این جشنواره با هدف احترام به رسوم و آئین های کهن نوروزی و تشویق عموم مردم به انجام فعالیت های فرهنگی و هنری توسط سازمان مردم نهاد سینماگران جوان و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کهن شهر رباط کریم برنامه ریزی شده است.
در این جشنواره که پذیرای آثار هنرمندان گرامی ۳ رشته شعر، عکس و داستان است شرایطی در نظر گرفته شده تا داوری هنرجویان و هنردوستان تحت عنوان (بخش مردمی) از هنرمندان حرفه ای که در (بخش اصلی) رقابت می کنند جداگانه صورت پذیرد. ضمن اینکه بخش ویژه ای بنام (بخش نوهنران) به داوری آثار جوانان و نوجوانان زیر ۱۸ سال اختصاص داده شده است و در نهایت به ۳ برگزیده هر بخش هدایای نفیسی اهدا خواهد شد.

موضوعاتی که برای تمام بخش های این جشنواره در نظر گرفته شده به شرح ذیل است:
۱ – آداب و رسوم نوروزی ۲ – سفره هفت سین ۳ – نوروز و کرونا

بخش شعر:
علاقه مندان می توانند ۳ اثر را در کلیه قالب های شعر کلاسیک و آزاد به دبیرخانه جشنواره ارسال نمایند.

بخش داستان:
علاقه مندان می توانند ۳ اثر را در قالب های داستانک و داستان کوتاه به دبیر خانه جشنواره ارسال نمایند.

بخش عکس:
علاقه مندان حضور در بخش حرفه ای می توانند ۳ اثر که هیچگونه ویرایش نرم افزاری بر روی آن انجام نگرفته است را با فرمت: JPG و حجم حداکثر ۵ مگابایت به دبیرخانه جشنواره ارسال نمایند.

لازم به ذکر است علاقه مندان حضور در بخش مردمی و نوهنران محدودیتی در تعداد آثار ارسالی ندارند.
مهلت ارسال آثار از ۵ الی ۳۱ فروردین ۱۴۰۰ می باشد و علاقه مندان می توانند آثار خود را از راه های زیر به دبیرخانه جشنواره ارسال نمایند:

سایت جشنواره: WWW.NOWROOZEMAN.IR
ایمیل: NOWROOZEMANFESTIVAL1400@GMAIL.COM
شناسه مجازی: HTTPS://T.ME/NOWROOZEMAN4

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید از ساعت ۱۰ الی ۱۶ با شماره تلفن ۰۹۲۱۳۲۳۳۷۳۴ و ۰۲۱۵۶۴۳۰۹۹۳ تماس گرفته و اخبار جشنواره را از طریق صفحات مجازی زیر دنبال فرمائید:
HTTPS://INSTAGRAM.COM/ NOWROOZEMANFESTIVAL
HTTP://T.ME/NOWROOZEMANFESTIVAL4

برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
تجلیل از «احمدرضا احمدی» و «کلاهی اهری» در سخت‌ترین کار روی زمین | عکس تجلیل از «احمدرضا احمدی» و «کلاهی اهری» در سخت‌ترین کار روی زمین
پانزدهمین دوره جایزه کتاب سال شعر ایران به انتخاب خبرنگاران، کتابی از «احمدرضا احمدی» را به‌عنوان برگزیده معرفی و از «محمدباقر کلاهی اهری» نیز برای یک عمر فعالیت شعری تجلیل کرد. در اظهارات پایانی این دوره از جایزه، همچنین یاد «عباس صفاری» گرامی داشته و برگزاری یک جایزه ادبی، به‌عنوان سخت‌ترین کار روی زمین توصیف شد.جایزه شعر خبرنگاران که معمولا آخرین برگ دفتر فعالیت‌های ادبی و شعری یک سال ایران را به خود اختصاص می‌دهد، در روزهای پایانی سال ۱۳۹۹ نیز برگزیدگان پانزدهمین دوره خود را معرفی کرد.به گزارش دبیرخانه جایزه کتاب سال شعر ...
دیدن ادامه ››

پانزدهمین دوره جایزه کتاب سال شعر ایران به انتخاب خبرنگاران، کتابی از «احمدرضا احمدی» را به‌عنوان برگزیده معرفی و از «محمدباقر کلاهی اهری» نیز برای یک عمر فعالیت شعری تجلیل کرد. در اظهارات پایانی این دوره از جایزه، همچنین یاد «عباس صفاری» گرامی داشته و برگزاری یک جایزه ادبی، به‌عنوان سخت‌ترین کار روی زمین توصیف شد.

جایزه شعر خبرنگاران که معمولا آخرین برگ دفتر فعالیت‌های ادبی و شعری یک سال ایران را به خود اختصاص می‌دهد، در روزهای پایانی سال ۱۳۹۹ نیز برگزیدگان پانزدهمین دوره خود را معرفی کرد.

به گزارش دبیرخانه جایزه کتاب سال شعر ایران به انتخاب خبرنگاران، داوران پانزدهمین دوره این جایزه در بخش انتخاب کتاب سال، متشکل از محمد آسیابانی، علیرضا بهرامی، پوریا سوری، مسعود شهریاری و سمانه نائینی، ضمن تقدیر از «سینا سنجری» بابت مجموعه شعر «وست وود»، مجموعه شعر «بادها بر بستر کلمات می‌دوند» از «احمدرضا احمدی» را به‌عنوان برگزیده این یخش معرفی کردند.

همچنین در بخش یک عمر فعالیت شعری نیز از «محمدباقر کلاهی اهری» به‌عنوان شاعر پیشکسوت تجلیل شد.

کلاهی اهری، متولد ۱۳۲۹، در دوازدهمین دوره جایزه خبرنگاران، با مجموعه شعر «دلقک در باران» و در پانزدهمین دوره نیز با مجموعه شعر «چرخ زدن با دلتنگی» از نامزدهای بخش کتاب سال این جایزه بوده است.

رزا جمالی (اینجا نیروی جاذبه کمتر است)، زهرا زمان (چرخ کاترین) و فخرالدین سعیدی (من مهاجرم با فکرهایی که لهجه دارند) دیگر نامزدهای این بخش جایزه شعر خبرنگاران در پانزدهمین دوره بودند.

علیرضا بهرامی - دبیر جایزه کتاب سال شعر ایران به انتخاب خبرنگاران - با اشاره به دومین دوره‌ای که آیین پایانی این جایزه تحت تاثیر بیماری همه‌گیر قرار گرفته است، گفت: چه تاسفناک است فقدان زنده‌یاد «عباس صفاری» که یاد او همواره برای ما گرامی است. او که چندی پیش بر اثر ابتلا به ویروس کرونا ما را ترک گفت، همواره از برگزیده شدنش در دهمین دوره جایزه با کتاب «مثل جوهر در آب» و نامزدی در دور پیشین، یعنی چهاردهمین دوره جایزه، با کتاب «پشیمانم کن» به نیکی یاد می‌کرد.

بهرامی همچنین یاد مرحومان غلامرضا بروسان، سیمین بهبهانی، عمران صلاحی، محمدعلی سپانلو و سهراب رحیمی، از دیگر برگزیدگان و داوران ادوار مختلف جایزه شعر خبرنگاران را گرامی داشت.

او با اشاره به اینکه در ساعات پایانی صد سالی قرار داریم که پیشوند ۱۳۰۰ را با خود داشتند، گفت: در پانزده سال از این صد سال، با این جایزه سعی کردیم سهم خود را در کشوری که داعیه دارد هنر ملی‌اش «شعر» است، ادا کنیم؛ تا در این وانفسا که انگار همه‌ امکانات رسمی و غیررسمی، در اختیار شاخه‌های پر زرق و برق هنر قرار دارند، یاد آوری کنیم چه درخت تنومندی همچون دماوند بر تارک این کهن بوم و بر استاده است که در گذشته‌های دور ریشه دارد و همچنان با سرشاخه‌هایش افق‌های جدیدتر را جست‌وجو می‌کند.

او ادامه داد: چگونه می‌توانم به زبان نیاورم که این ۱۵ دوره جایزه برگزار کردن، دست‌کم شخص خودم را به ایمان و قطعیت رسانده که برگزاری یک جایزه ادبی، خاصه در حوزه شعر، حتما پیش و بیش از کار کردن در معدن، سخت‌ترین کار روی زمین می‌تواند باشد که قابل تصور است.

دبیر جایزه شعر خبرنگاران افزود: با این اوصاف، وظیفه دارم از ده‌ها بزرگواری که در این دوران، در قامت داور و بدون هیچ چشمداشت مالی با این جایزه همراه بودند، صدها شاعری که میزبان کتاب‌های گرانقدرشان بودیم و همه ناشران، رسانه‌ها، نهادهای غیردولتی فرهنگی و فعالانی که هر کدام به نحوی با این نهال همراهی کردند تا برگ و بار بگیرد، سپاسگزاری کنم.

بهرامی ابراز امیدواری کرد که در بهار پیش رو، در شکلی بدیع،امکان برگزاری آیینی برای تجلیل از محمدباقر کلاهی اهری، احمدرضا احمدی و دیگر برگزیدگان این دوره از جایزه، ترتیب یابد.

همچنین رضا عابدین‌زاده، شاعر و مترجم، در متن کوتاهی که به درخواست دبیرخانه جایزه کتاب سال شعر ایران به انتخاب خبرنگاران، به بهانه انتخاب محمدباقر کلاهی اهری در بخش یک عمر فعالیت شعری این دوره از جایزه نوشته، آورده است:

«" تنها یک راه است، از آن مى‌گذرم"، این هایکویى است از سانتوکا تانِدا که پیش‌تر هم جایى نوشته بودم، سخت مرا به یاد کلاهى اهرى مى‌اندازد. این‌همه سال بى‌وقفه نوشتن در اوج و در انزوا، در روزگارانِ گستره‌ى وسیع نادیده گرفته شدن‌ها، و آنچنان بى‌چشمداشت و  بى‌توقع، که پندارى "شاعرى"، تنها راه پیش روى او است و ناگزیر و ناگریز، از آن مى‌گذرد.

در خانه‌ى ساده و بى‌تکلفش، که مثل خانه‌ى تمام معلم هاست، اتاقى کوچک هست که باید سه پله بالا بروى تا واردش شوى، او در این  اتاق شعر مى‌نویسد، طراحى مى‌کند (از نوع طراحى‌هایى که در «چرخ زدن با دلتنگى» دیده‌اید)، داستان و نمایشنامه مى‌نویسد. نخستین مجموعه‌ى شعرش در دهه پنجاه منتشر شده با طرح جلدى از «رضا کیانیان». شعر سپید را زمانى شروع کرده که خراسان در سیطره‌ى کامل شاعران سنتى بوده و حتى شعر نیمایى اگر «اخوان ثالث» نبود، شاید جایى براى خود نمى‌یافت. البته خود کلاهى اهرى غزل و قصیده هم کم ننوشته است.

 بى‌شک، کلاهى اهرى یکى از مدرن‌ترین و تاثیرگذارترین چهره‌هاى شعر امروز است. امسال کتاب شاعر (چرخ زدن با دلتنگى)، هم نامزد دریافت جایزه‌ى شاملو بود و هم جایزه‌ى خبرنگاران؛ چیزى که به سود ادبیات ماست.»

همچنین در بخش ویژه شاعران بدون کتاب پانزدهمین دوره جایزه شعر خبرنگاران نیز برگزیدگان، به این شرح معرفی شدند:
مقام اول مشترک: آزاده باصولی – مهران عزیزی
مقام دوم مشترک: زهرا گلابی‌زاده - سجاد ریاحی فارسانی  - مرتضی عنابستانی

داوران این بخش نیز عبارت بودند از: سایه اقتصاد‌ی‌نیا، ارمغان بهداروند، علیرضا بهرامی، صابر محمدی و مهدی موسوی‌تبار.

محمد لهاک ⭐ (آقای سوبژه) این را دوست دارد
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
فراخوان دومین جشنواره ملی شعر دانشجویی | عکس فراخوان دومین جشنواره ملی شعر دانشجویی
فراخوان دومین دوره «جشنواره ملی شعر دانشجویی» با دعوت از دانشجویان دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی سراسر کشور منتشر شد.این جشنواره که در دومین دوره‌ خود، در قالب‌های «کلاسیک، نیمایی، سپید و آزاد، ترانه، طنز، شعر ترجمه و پژوهش شعر» برگزار می‌شود، از کلیه‌ دانشجویان مقطع‌های مختلف تحصیلی دعوت کرده است که در بخش رقابتی این جشنواره‌ ملی شرکت و برای به‌دست آوردن تندیس «رودکی» رقابت کنند.علاقه‌مندان برای ثبت نام و شرکت در جشنواره که کلیه‌ مراحل آن به صورت الکترونیکی انجام می‌شود، به سامانه‌ی اینترنتی ...
دیدن ادامه ››

فراخوان دومین دوره «جشنواره ملی شعر دانشجویی» با دعوت از دانشجویان دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی سراسر کشور منتشر شد.
این جشنواره که در دومین دوره‌ خود، در قالب‌های «کلاسیک، نیمایی، سپید و آزاد، ترانه، طنز، شعر ترجمه و پژوهش شعر» برگزار می‌شود، از کلیه‌ دانشجویان مقطع‌های مختلف تحصیلی دعوت کرده است که در بخش رقابتی این جشنواره‌ ملی شرکت و برای به‌دست آوردن تندیس «رودکی» رقابت کنند.
علاقه‌مندان برای ثبت نام و شرکت در جشنواره که کلیه‌ مراحل آن به صورت الکترونیکی انجام می‌شود، به سامانه‌ی اینترنتی رویتاب می‌توانند مراجعه کنند:
http://roytab.ir

تنها شرط‌های شرکت در این جشنواره‌ سالیانه که با دبیری علمی علیرضا بهرامی، به‌همت اداره کل امور راهبری معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی و با مشارکت دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور برگزار می‌شود، دانشجو بودن صاحب آثار و نیز حایز رتبه نبودن آثار ارسالی در دیگر جشنواره‌ها اعلام شده است.
هر شرکت‌کننده در هر یک از قالب‌ها، حداکثر با ۳ اثر و جمعا حداکثر با ۲۱ اثر در این جشنواره می‌تواند شرکت کند.
نقیضه‌نویسی ادبیات کهن، شعرخوانی معاصر، خوانش متون ادبی کهن و نقد و معرفی مجموعه اشعار از دیگر بخش‌های جنبی جشنواره است که شرکت‌کنندگان برای به‌دست آوردن حداکثر امتیاز، در این بخش‌ها نیز می‌توانند شرکت کنند و اثر بفرستند.
پیش‌تر عبدالجبار کاکایی، اسماعیل امینی، سعید بیابانکی، محمدرضا ترکی، پونه نیکوی، کوروش انصاری، علیرضا بهرامی، عادل تقوی، فرزین پورمحبی، سمانه عنبری، آرش شفاعی و حسین تقوی، به‌عنوان اعضای شورای سیاست‌گذاری دومین دوره جشنواره ملی شعر دانشجویی معرفی شده بودند.

نخستین دوره «جشنواره ملی شعر دانشجویی» با مشارکت دانشجویان و استادان دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی سراسر کشور در سال تحصیلی ۹۹-۱۳۹۸ برگزار شد.
محفل‌های شعری نخستین دوره‌ جشنواره‌ ملی شعر دانشجویی نیز از روز ملی شعر و ادب سال گذشته در معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی آغاز شد و در دانشگاه شهید بهشتی، دانشگاه زنجان، دانشگاه علامه طباطبایی، دانشگاه گرگان و دانشگاه الزهرا(س) ادامه یافت. در این رویدادها، علاوه بر برگزاری نشست‌های تخصصی و شعرخوانی دانشجویان و استادان دانشگاه، مراسم تجلیل و اهدای نشان «رودکی» به محمدرضا شفیعی کدکنی، ساعد باقری، محمدعلی بهمنی، عبدالجبار کاکایی و ناصر فیض، هر کدام زیر یک شاخه شعری برگزار شدند.
پس از شیوع ویروس کرونا که به لغو برخی از محفل‌های جشنواره در دانشگاه‌های مختلف کشور انجامید، آیین پایانی نخستین دوره جشنواره ملی شعر دانشجویی، روز دهم تیرماه سال جاری، همزمان با روز نکوداشت صائب تبریزی، به‌صورت برخط برگزار و از برگزیدگان تجلیل شد.
دومین دوره جشنواره ملی شعر دانشجویی نیز با وجود تداوم تعطیلی دانشگاه‌ها بر اثر همه‌گیری بیماری ناشی از شیوع ویروس کرونا جدید، در سال ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ با مشارکت دانشجویان سراسر کشور و دانشگاه‌های مختلف برگزار خواهد شد.

قرار است که تمرکز دومین دوره این جشنواره بر برگزاری نشست ها و محفل های برخط و برگزاری دوره ها و کارگاه های آموزشی متنوع به صورت برخط باشد؛ در کنار برگزاری بخش رقابتی جشنواره که کلیه‌ی مراحل ثبت نام، شرکت و داوری آن، به صورت الکترونیک انجام خواهد شد.

برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
معرفی نامزدهای جایزه کتاب سال شعر به انتخاب خبرنگاران | عکس معرفی نامزدهای جایزه کتاب سال شعر به انتخاب خبرنگاران
جایزه کتاب سال شعر ایران به انتخاب «خبرنگاران»، نامزدهای پانزدهمین دوره خود را معرفی کرد.بنا بر گزارش دبیرخانه جایزه، ۶ کتاب از مجموعه شعرهای منتشر شده در سال گذشته به عنوان نامزدهای دریافت تندیس جایزه کتاب سال شعر ایران به انتخاب خبرنگاران در دوره پانزدهم، معرفی شدند.این دفترهای شعر، عبارتند از:- بادها بر بستر کلمات می ­دوند / احمدرضا احمدی / کارگاه اتفاق- اینجا نیروی جاذبه کمتر است / رزا جمالی / مهر و دل- چرخ کاترین / زهرا زمان / مایا- من مهاجرم با فکرهایی که لهجه دارند / فخرالدین سعیدی / مهر و دل- وست وود / سینا سنجری / حکمت کلمه- چرخ زدن با دلتنگی / محمدباقر کلاهی ...
دیدن ادامه ››

جایزه کتاب سال شعر ایران به انتخاب «خبرنگاران»، نامزدهای پانزدهمین دوره خود را معرفی کرد.

بنا بر گزارش دبیرخانه جایزه، ۶ کتاب از مجموعه شعرهای منتشر شده در سال گذشته به عنوان نامزدهای دریافت تندیس جایزه کتاب سال شعر ایران به انتخاب خبرنگاران در دوره پانزدهم، معرفی شدند.

این دفترهای شعر، عبارتند از:

- بادها بر بستر کلمات می ­دوند / احمدرضا احمدی / کارگاه اتفاق
- اینجا نیروی جاذبه کمتر است / رزا جمالی / مهر و دل
- چرخ کاترین / زهرا زمان / مایا
- من مهاجرم با فکرهایی که لهجه دارند / فخرالدین سعیدی / مهر و دل
- وست وود / سینا سنجری / حکمت کلمه
- چرخ زدن با دلتنگی / محمدباقر کلاهی اهری / آرادمان

 
پیش تر، این شاعران نیز در بخش ویژه شاعران بدون کتاب در دوره پانزدهم این جایزه معرفی شده بودند:
آزاده باصولی، مهدیه رشیدی، سجاد ریاحی فارسانی، مهران عزیزی، مرتضی عنابستانی و زهرا گلابی ­زاده.

برگزیدگان این دو بخش به همراه بخش تجلیل از یک عمر دستاورد شعری که به یکی از پیشکسوتان عرصه شعر تعلق می­ گیرد، طبق روال معمول این جایزه، در واپسین روزهای پایانی سال معرفی خواهند شد.

جایزه کتاب سال شعر ایران به انتخاب «خبرنگاران»، با دبیری علیرضا بهرامی و داوری جمعی از شاعر – روزنامه ­نگاران برگزار می ­شود.

سپهر این را خواند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
نخستین جایزه‌ی ترانه‌ی تهران برگزار می‌شود | عکس نخستین جایزه‌ی ترانه‌ی تهران برگزار می‌شود
به‌مناسبتِ روزِ تهران و با هدفِ اهمیت‌دادن به جاذبه‌ها و دغدغه‌های این شهر که چندی است فراموش شده «نخستین جایزه‌ی ترانه‌ی تهران» برگزار می‌شود.به‌گزارش دبیرخانه‌ی نخستین جایزه‌ی ترانه‌ی تهران، این جشنواره که با شیوع کرونا یک‌سال به تعویق افتاده با دبیریِ «حسن علیشیری» حرکت خود را از سر می‌گیرد. «حسن علیشیری» متولد ١٣۶٠ دانش آموخته‌ی زبان و ادبیات انگلیسی، کارشناسی ارشد مدیریت رسانه همین‌طور شاعر، ترانه‌سرا و مترجم است. وی عضو خانه‌ی ترانه بوده و سه دوره قائم‌مقام ...
دیدن ادامه ››

به‌مناسبتِ روزِ تهران و با هدفِ اهمیت‌دادن به جاذبه‌ها و دغدغه‌های این شهر که چندی است فراموش شده «نخستین جایزه‌ی ترانه‌ی تهران» برگزار می‌شود.

به‌گزارش دبیرخانه‌ی نخستین جایزه‌ی ترانه‌ی تهران، این جشنواره که با شیوع کرونا یک‌سال به تعویق افتاده با دبیریِ «حسن علیشیری» حرکت خود را از سر می‌گیرد.

«حسن علیشیری» متولد ١٣۶٠ دانش آموخته‌ی زبان و ادبیات انگلیسی، کارشناسی ارشد مدیریت رسانه همین‌طور شاعر، ترانه‌سرا و مترجم است. وی عضو خانه‌ی ترانه بوده و سه دوره قائم‌مقام دبیریِ جایزه‌یِ ترانه‌ی افشین یداللهی را بر عهده داشته.
 
هم‌چنین هدف این جشنواره کشفِ استعدادهای تازه و توجه به ترانه‌سرایان، یاد شده است.  فراخوانِ جشنواره‌ی «ترانه‌ی تهران» به‌زودی و در خبرهایِ بعدی اعلام خواهد شد.
گفتنی است نخستین «جایزه‌ی ترانه‌ی تهران» همزمان با روزِ تهران و پاییزِ سال ۱۴۰۰ برگزار می‌شود.

عکس: مریم قهرمانی

برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
آموزش برخط فنون شاعری در جشنواره ملی شعر دانشجویی | عکس آموزش برخط فنون شاعری در جشنواره ملی شعر دانشجویی
نخستین دوره آموزشی دومین دوره جشنواره ملی شعر دانشجویی، با تدریس دکتر «اسماعیل امینی» به صورت برخط برگزار خواهد شد.پیش‌تر، دبیرخانه جشنواره ملی شعر دانشجویی در معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی، اعلام کرده بود که با توجه به شرایط تحمیلی ناشی از شیوع ویروس کرونا و تعطیلی کلاس‌های حضوری دانشگاه‌ها، تمرکز دومین دوره از این جشنواره، بر برگزاری محفل‌ها و نیز کارگاه‌ها و دوره‌های آموزشی برخط (آنلاین) خواهد بود.حال قرار است نخستین دوره از دوره‌های آموزشی دومین جشنواره ملی شعر دانشجویی که زیر عنوان کلی «شعرآورد» برگزار خواهند شد، با تدریس دکتر ...
دیدن ادامه ››

نخستین دوره آموزشی دومین دوره جشنواره ملی شعر دانشجویی، با تدریس دکتر «اسماعیل امینی» به صورت برخط برگزار خواهد شد.

پیش‌تر، دبیرخانه جشنواره ملی شعر دانشجویی در معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی، اعلام کرده بود که با توجه به شرایط تحمیلی ناشی از شیوع ویروس کرونا و تعطیلی کلاس‌های حضوری دانشگاه‌ها، تمرکز دومین دوره از این جشنواره، بر برگزاری محفل‌ها و نیز کارگاه‌ها و دوره‌های آموزشی برخط (آنلاین) خواهد بود.

حال قرار است نخستین دوره از دوره‌های آموزشی دومین جشنواره ملی شعر دانشجویی که زیر عنوان کلی «شعرآورد» برگزار خواهند شد، با تدریس دکتر اسماعیل امینی، شاعر، پژوهشگر و مدرس دانشگاه، زیر عنوان «از شعر گفتن...» با محویت آموزش مبانی شعر برگزار شود.

در این دوره هشت جلسه‌ای که قرار است سه‌شنبه هر هفته از ساعت ۱۷ برگزار شود، دکتر امینی زیر سرفصل‌های چیستی شعر، زبان شعر، موسیقی‌ شعر، منطق شاعرانه و خیال در شعر، درباره قالب شعر، تداعی، نشانه‌ زبانی، هجاها، قافیه، واج‌آرایی، سجع، تناسب، تضاد، تلمیح، حسن تعلیل، اغراق و مبالغه، عینیت و ذهنیت، تشبیه و استعاره، تمثیل، و مجاز با حاضران آنلاین (برخط) کلاس سخن خواهد گفت.

این دوره آموزشی رایگان از سه‌شنبه ۱۲ اسفندماه جاری آغاز خواهد شد. علاقه‌مندان پس از ورود به سامانه رویتاب به آدرس:

roytab.ir

 و انتخاب صفحه جشنواره شعر دانشجویی، فرم شرکت در کارگاه آموزشی شعرآورد را می‌توانند تکمیل و در این دوره شرکت کنند.

دوره‌های آموزشی دومین جشنواره ملی شعر دانشجویی بخشی از روند فرآیندمحور جشنواره بوده که برای شرکت‌کنندگان آن، مشمول امتیاز رقابتی خواهد بود. با این حال، افراد علاقه‌مند نیز می‌توانند در صورت وجود شرایط لازم، به‌صورت آزاد از این دوره‌های آموزشی بهره بگیرند

برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
 نامزدهای بخش ویژه پانزدهمین جایزه کتاب سال شعر به انتخاب «خبرنگاران» معرفی شدند | عکس نامزدهای بخش ویژه پانزدهمین جایزه کتاب سال شعر به انتخاب «خبرنگاران» معرفی شدند
بنا بر اعلام دبیرخانه این جایزه، در بخش ویژه شاعران بدون کتاب که هر ساله با هدف کشف استعدادهای شعری در هر سن و جغرافیایی برگزار می‌شود، این افراد از میان شاعران فارسی‌زبان شرکت‌کننده که تاکنون در ایران کتاب شعر منتشر نکرده اما به‌اندازه‌ی یک کتاب، شعر دارند، به‌عنوان راه‌یافتگان به مرحله پایانی داوری، معرفی شدند:- آزاده باصولی- مهدیه رشیدی- سجاد ریاحی فارسانی- مهران عزیزی- مرتضی عنابستانی- زهرا گلابی‌زادهپانزدهمین دوره جایزه کتاب سال شعر به انتخاب خبرنگاران، طبق روال گذشته در ۳ بخش «کتاب سال شعر»، «ویژه شاعران بدون کتاب» ...
دیدن ادامه ››

بنا بر اعلام دبیرخانه این جایزه، در بخش ویژه شاعران بدون کتاب که هر ساله با هدف کشف استعدادهای شعری در هر سن و جغرافیایی برگزار می‌شود، این افراد از میان شاعران فارسی‌زبان شرکت‌کننده که تاکنون در ایران کتاب شعر منتشر نکرده اما به‌اندازه‌ی یک کتاب، شعر دارند، به‌عنوان راه‌یافتگان به مرحله پایانی داوری، معرفی شدند:

- آزاده باصولی
- مهدیه رشیدی
- سجاد ریاحی فارسانی
- مهران عزیزی
- مرتضی عنابستانی
- زهرا گلابی‌زاده

پانزدهمین دوره جایزه کتاب سال شعر به انتخاب خبرنگاران، طبق روال گذشته در ۳ بخش «کتاب سال شعر»، «ویژه شاعران بدون کتاب» و «تجلیل از یک عمر فعالیت شعری» برگزار و آیین پایانی آن در روزهای پایانی اسفند برگزار می‌شود.

در آیین پایانی چهاردهمین دوره این جایزه که به‌دلیل شیوع ویروس کرونا با تاخیر و درنهایت به‌صورت برخط برگزار شد، در بخش کتاب سال، مجموعه شعر «هفتاد کشیش یخی» از زنده‌یاد «علی نجفی» به‌عنوان برگزیده انتخاب و از یک عمر فعالیت ادبی «محمدعلی اسلامی نُدوشن» تجلیل شد. در بخش ویژه نیز حسن جنت‌مکان، حمیدرضا ظرافت و مهران عزیزی انتخاب‌های اول تا سوم شدند.
بنا بر اعلام دبیرخانه جایزه کتاب سال شعر به انتخاب «خبرنگاران»، نامزدهای بخش کتاب سال دوره پانزدهم این جایزه نیز هفته آتی معرفی خواهند شد.

برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
 نمایشنامه های «قند خون» و «کمیته نان» رونمایی می‌شود | عکس نمایشنامه های «قند خون» و «کمیته نان» رونمایی می‌شود
نمایشنامه «قند خون» و «کمیته نان» آثاری اجتماعی از «لیلی عاج» که به زندگی طبقه کارگر و فقیر جامعه پرداخته با حضور هنرمندان و علاقمندان سوم اسفند ماه در سالن مشاهیر مجموعه تئاتر شهر رونمایی می‌شود.به گزارش روابط عمومی نشر آماره، نمایشنامه های «قند خون» و «کمیته نان» نوشته لیلی عاج، روز یکشنبه سوم اسفند ماه با حضور جمعی از علاقه‌مندان تئاتر و ادبیات نمایشی با همکاری مجموعه تئاتر شهر به همت «نشر آماره» رونمایی می‌شود.در این مراسم شهرام زرگر، احسان زیورعالم، الهام شعبانی، سینا ییلاق بیگی و هومن بنائی به ...
دیدن ادامه ››

نمایشنامه «قند خون» و «کمیته نان» آثاری اجتماعی از «لیلی عاج» که به زندگی طبقه کارگر و فقیر جامعه پرداخته با حضور هنرمندان و علاقمندان سوم اسفند ماه در سالن مشاهیر مجموعه تئاتر شهر رونمایی می‌شود.

به گزارش روابط عمومی نشر آماره، نمایشنامه های «قند خون» و «کمیته نان» نوشته لیلی عاج، روز یکشنبه سوم اسفند ماه با حضور جمعی از علاقه‌مندان تئاتر و ادبیات نمایشی با همکاری مجموعه تئاتر شهر به همت «نشر آماره» رونمایی می‌شود.

در این مراسم شهرام زرگر، احسان زیورعالم، الهام شعبانی، سینا ییلاق بیگی و هومن بنائی به معرفی کتاب های «قند خون» و «کمیته نان» خواهند پرداخت. نمایشنامه های «قند خون» و «کمیته نان» با نگاهی به سبک زندگی طبقه کارگر و نمایش درد و رنج زندگی کارگری و فقر مالی با تمرکز بر مسائل اقتصادی زندگی کارگران تلنگری برای مدیریت و زندگی سرمایه داری است. این آثار که دارای تز اجتماعی است، از ژست‌های روشنفکرمآبانه خبری نیست. نمایشنامه های با دغدغه های واقعی طبقه‌ای از جامعه که واقعا برای حرف های زیادی برای گفتن دارد.گویی که مولف خودش با درد مردمان این طبقه از اجتماع آشناست.

مراسم رونمایی و جشن امضاء این کتاب روز یکشنبه سوم اسفند ماه از ساعت ۱۶:۳۰ تا ۱۸ در مجموعه تئاتر شهر واقع در چهار راه ولیعصر، پارک دانشجو، تئاتر شهر، سالن مشاهیر با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی برگزار می‌شود و شرکت برای عموم آزاد است.

برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
طرح عیدی کتاب به نفع کودکان کم‌توان جسمی و ذهنی | عکس طرح عیدی کتاب به نفع کودکان کم‌توان جسمی و ذهنی
پنجمین دوره طرح عیدی کتاب «عشق و آینه» به نفع کودکان کم‌توان جسمی و ذهنی، امسال به نفع کودکان کم‌توان آسایشگاهی در همدان برگزار می‌شود.انتشارات آرادمان که از سال ۱۳۹۴ تاکنون پنج دوره از این طرح خیریه را با موفقیت برگزار کرده است، اعلام کرد که طرح «عشق و آینه ۶» را با در نظر گرفتن شرایط شیوع ویروس کرونا برگزار می‌کند.پیش‌تر، دوره‌های اول و دوم طرح عشق و آینه به نفع کودکان کم‌توان تهران، دور سوم به نفع کودکان کم‌توان منطقه‌های زلزله‌زده کرمانشاه و سرپل ذهاب، دور چهارم به نفع کودکان کم‌توان استان البرز و دور پنجم ...
دیدن ادامه ››

پنجمین دوره طرح عیدی کتاب «عشق و آینه» به نفع کودکان کم‌توان جسمی و ذهنی، امسال به نفع کودکان کم‌توان آسایشگاهی در همدان برگزار می‌شود.
انتشارات آرادمان که از سال ۱۳۹۴ تاکنون پنج دوره از این طرح خیریه را با موفقیت برگزار کرده است، اعلام کرد که طرح «عشق و آینه ۶» را با در نظر گرفتن شرایط شیوع ویروس کرونا برگزار می‌کند.
پیش‌تر، دوره‌های اول و دوم طرح عشق و آینه به نفع کودکان کم‌توان تهران، دور سوم به نفع کودکان کم‌توان منطقه‌های زلزله‌زده کرمانشاه و سرپل ذهاب، دور چهارم به نفع کودکان کم‌توان استان البرز و دور پنجم به نفع کودکان کم‌توان مناطق سیل‌زده برگزار شده بود.
علاقه‌مندان به مشارکت در دوره ششم این طرح خیریه فرهنگی، چنانچه از هشت عنوان از رمان‌های در نظر گرفته شده آرادمان، دست‌کم سه نسخه خریداری کنند، کتاب‌های خریداری شده را به‌عنوان عیدی، با پست سفارشی رایگان، به نشانی فرد مورد نظر خود می‌توانند بفرستند.

در این طرح که در فاصله دوم اسفند ۱۳۹۹ تا ۱۵ فروردین سال ۱۴۰۰ برگزار می‌شود، این کتاب‌ها از حوزه ادبیات داستانی ایرانی عرضه شده‌اند:

۱- هنوز هیچکس نیستم / مریم رازانی / ۲۵۰صفحه / ۲۰هزار تومان
۲- عروسی مگی / مریم رازانی / ۱۴۴صفحه / ۱۵هزار تومان
۳- حلقه‌های درهم / مهشید شریف / ۱۸۸صفحه / ۲۳هزار تومان
۴- اسم من نیلی / مهشید شریف / ۱۷۲صفحه / ۲۳هزار تومان
۵- بچه‌هایی از این جنس / مهشید شریف / ۱۳۸صفحه / ۱۳هزار تومان
۶- تنهایی المیرا / فرزین فخر یاسری / ۲۳۸صفحه / ۲۸هزار تومان
۷- با تو تا کجا / فرزین فخر یاسری / ۲۰۲صفحه / ۲۰هزار تومان
۸ – تو برگشتی / راضیه حسینی / ۱۶۲صفحه / ۳۳هزار تومان

از آنجا که نویسندگان ۶ عنوان از این هشت عنوان کتاب، نویسندگان همدانی هستند، عواید این دوره از طرح عشق و آینه، با مشارکت یک حامی فرهنگی، به خرید اقلام خوراکی و بهداشتی برای آسایشگاه کودکان کم‌توان جسمی و ذهنی در همدان اختصاص خواهد یافت.

علاقه‌مندان برای مشارکت و کسب اطلاعات بیشتر، از طریق سایت اینترنتی یا اکانت‌های آرادمان در اینستاگرام و تلگرام می‌توانند تماس برقرار کنند:
www.aradman.ir
@aradmanpub

برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
پوستر جشنواره «هنرزنده است» رونمایی شد | عکس پوستر جشنواره «هنرزنده است» رونمایی شد
آیین رونمایی از پوستر جشنواره آنلاین «هنرزنده است» برگزار شد.به گزارش روابط عمومی جشنواره آنلاین «هنر زنده است»، پوستر این رویداد هنری با تکیه بر شعار پویایی و بالندگی هنر در روزهای سختِ همه‌گیری کووید ۱۹، رونمایی شد.کیانوش غریب پور طراح لوگو  جشنواره است و سیروس سلیمی پوستر  جشنواره"هنر زنده است" را با نگاهی به تلفیق عناصر مدرن گرافیک با نقوش اصیل هنر ایرانی طراحی کرده است.سیروس سلیمی که مدیریت هنری این رویداد را نیز برعهده دارد، در این باره گفت: «پوستر جشنواره ی«هنرزنده است»، با تکیه بر شعار پویایی و بالندگی هنر در روزهای سختِ ...
دیدن ادامه ››

آیین رونمایی از پوستر جشنواره آنلاین «هنرزنده است» برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جشنواره آنلاین «هنر زنده است»، پوستر این رویداد هنری با تکیه بر شعار پویایی و بالندگی هنر در روزهای سختِ همه‌گیری کووید ۱۹، رونمایی شد.

کیانوش غریب پور طراح لوگو  جشنواره است و سیروس سلیمی پوستر  جشنواره"هنر زنده است" را با نگاهی به تلفیق عناصر مدرن گرافیک با نقوش اصیل هنر ایرانی طراحی کرده است.

سیروس سلیمی که مدیریت هنری این رویداد را نیز برعهده دارد، در این باره گفت: «پوستر جشنواره ی«هنرزنده است»، با تکیه بر شعار پویایی و بالندگی هنر در روزهای سختِ همه‌گیری کووید ۱۹ که تمامی فعالیت‌ها و نگرش نوع بشر در همه‌ی جهان را دگرگون کرده، طراحی شده است.»

این طراح گرافیک ادامه داد: «در این پوستر جوانه‌های رشد و شکوفایی هنر را می‌بینیم که چگونه از درون نشانِ جشنواره روییدن گرفته، رشد کرده و در شکل یکی از نقوش و سمبل‌های آشنای هنر ایران زمین یعنی اسلیمی، پیچ و تابِ خوش قد و قامتش را به رخ می‌کشد. هنر زنده است چون جهان، هنرمندان و مخاطبان زنده‌اند...»

جشنواره «هنر زنده است» در چهار بخش فیلم (به دبیری کمال تبریزی)، تئاتر (به دبیری بهروز غریب‌پور)، موسیقی (به دبیری فردین خلعتبری) و دیجیتال آرت (به دبیری محمود کلاری) از ۱۰ لغایت ۲۰ اسفند در پردیس تئاتر و موسیقی باغ کتاب برگزار می‌شود.

نخستین دوره جشنواره آنلاین «هنر زنده است» با حمایت: مؤسسه فرهنگی هنری «برداشت آخر»، تهران۱۴۰۰، شهرداری تهران، بنیاد رودکی، مجموعه فرهنگی هنری مربع ۱۱، پردیس تئاتر و موسیقی باغ کتاب ،سایت تیوال و آژانس تبلیغاتی بادکوبه برگزار می‌‌شود

برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید