تیوال شعر و ادبیات
S1 : 08:56:54
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال
کتاب صالح‌علا با صدای بهروز رضوی | عکس
» کتاب صالح‌علا با صدای بهروز رضوی
... دیدن متن »

دو کتاب از محمد صالح علا با صدای بهروز رضوی در برنامه «کتاب شب» رادیو تهران بازخوانی می شود.

به گزارش ایسنا، این دو کتاب «اجازه می‌فرمایید گاهی خواب شما را ببینم» و «کاپوچینو کیک پنیر» نام دارند که تنظیم رادیویی آنها در هفت قسمت ۲۰ دقیقه‌ای روایت خواهد شد و از شنبه دوم تا جمعه هشتم تیرماه به روی آنتن خواهد رفت.

داستان‌ها و روایت‌های این دو کتاب اغلب درباره کودکی‌ها، نوجوانی و حال و روز میانسالی خود صالح‌علا است که با زبان او روایت شده‌اند. او در این روایت‌ها از تئاتر، سینما، کتاب و مسایلی از این قبیل صحبت می‌کند و واقعیت و خیال را در هم می‌آمیزد و خواننده (و شنونده) را با خود به فضایی نوستالژیک می‌برد.

خوانش این دو کتاب از دوم تا هشتم تیر، ساعت ۲۳ و ۳۰ از برنامه «کتاب شب» رادیو تهران که به تازگی در دل برنامه «نقطه سرشب» پخش می شود، پخش خواهد شد. همچنین مخاطبان برای در اختیار داشتن آن و باز شنوایی‌اش می توانند به سایت رادیو تهران قسمت کتاب گویا مراجعه کنند.

 

۵ روز پیش، دوشنبه
زهره مقدم این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
 فراخوان هفدهمین دوره جایزه صادق هدایت | عکس
» فراخوان هفدهمین دوره جایزه صادق هدایت
... دیدن متن »


بنا بر اخبار رسیده ، در فراخوانی که از سوی دفتر هدایت منتشر شده شرایط شرکت در این رقابت ادبی به شرح زیر اعلام شده است:

_ هر نویسنده می‌تواند فقط یک داستان کوتاه منتشرنشده خود را برای شرکت در مسابقه ارسال کند.

_ داستان ارسالی نباید از هزار کلمه کمتر و از چهارهزار کلمه بیشتر باشد و به ۲ روش قابل ارسال است:

الف ) ارسال به ایمیل دفتر هدایت jahangirhedayat@gmail.com

ب) ارسال به صندوق پستی ۳۶۵-۱۹۵۸۵  به نام دفتر هدایت. داستان‌هایی که به طریق پستی ارسال می‌شوند لازم است بر یک روی صفحه به صورت تایپ‌شده و در چهار نسخه فرستاده شوند.

_ نویسندگانی که در این مسابقه شرکت می‌کنند لازم است توجه کنند تا تعیین برندگان و نیز انتخاب داستان‌ها برای چاپ در مجموعه آثار برگزیده از درج داستان ارسالی خود در کتاب‌ها، نشریات و سایت‌های اینترنتی و یا ارسال برای مسابقه داستان‌نویسی دیگر خودداری کنند. در غیر این صورت داستان فرستاده‌شده در مسابقه شرکت داده نمی‌شود.

_ نویسندگان داستان‌ها لازم است شماره تلفن تماس _ آدرس کامل پستی _ تلفن همراه و Email  خود را همراه داستان ارسالی به صندوق پستی یا ایمیل دفتر هدایت اعلام کنند و در صورت تغییر، مراتب را اطلاع دهند. داستان‌هایی که فاقد اطلاعات یادشده باشند در مسابقه شرکت داده نخواهند شد.

_ ارسال داستان برای این مسابقه به این معنی است که نویسنده در صورت انتخاب، رضایت خود را برای چاپ داستان ارسالی در مجموعه داستان‌‎های برگزیده اعلام کرده و دفتر هدایت مجاز به ویرایش داستان‌ها است. داستان‌های ارسالی مسترد نخواهد شد.

_ داستانک‌، داستان بدون عنوان یا نام نویسنده و یا با نام مستعار نویسنده مطلقا پذیرفته نمی‌شود.

_ مهلت ارسال آثار تا سی‌ام مهرماه ۱۳۹۷ است. معرفی داستان‌های برتر و اسامی برندگان و اهدای جوایز در مراسم بهمن‌ماه ۱۳۹۷ انجام می‌شود. جوایز برندگان خارج از کشور به نماینده آن‌ها اهدا خواهد شد.

_ کلیه علاقه‌مندان و فارسی‌زبانان از کشورهای همسایه و دیگر کشورها می‌توانند در این مسابقه شرکت کنند.

گزینش آثار و جوایز

 نام داوران در مراسم پایانی اعلام خواهد شد.

 به داستان‌های برگزیده به انتخاب هیئت داوران تندیس صادق هدایت یا لوح تقدیر اهدا می‌شود.

چاپ و انتشار آثار برگزیده

دفترصادق هدایت با همکاری  مؤسسات ادبی خارج از کشور مجموعه بهترین داستان‌های مسابقه را در خارج از کشور منتشر می‌کند.

در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر به یکی از روش‌های زیر تماس حاصل کنید:

دفتر هدایت: ۲۲۵۵۶۶۰۷ صبح‌ها -  ایمیل : jahangirhedayat@gmail.com  -  صندوق پستی:  ۳۶۵ -۱۹۵۸۵

۶ روز پیش، یکشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
فراخوان چهارمین جشنواره سراسری شعر نیاوران تا آخر خرداد ماه تمدید شد  | عکس
» فراخوان چهارمین جشنواره سراسری شعر نیاوران تا آخر خرداد ماه تمدید شد
... دیدن متن »


فراخوان چهارمین جشنواره سراسری شعر نیاوران تا آخر خرداد ماه تمدید شد .

فواخوان چهارمین جشنواره سراسری  شعر نیاوران  که این روز ها با استقبال  شاعران سراسر کشور مواجه شده است تا آخر خرداد ماه تمدید شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد آفرینش های هنری  نیاوران ،محمد سلمانی دبیر چهارمین جشنواره شعر نیاوران  با ذکر این مطلب که در جشنواره امسال تعداد آآثار رسیده بیشتر از دوره های قبل بوده است عنوان کرد : در چهارمین جشنواره شعر نیاوران تعداد شاعران  بیشتری از این  رویداد کشوری مطلع شدند.از این رو تا این لحظه بالای 400  شاعر   آثار خود را به دبیر خانه جشنواره ارسال کرده اند.

وی ادامه داد : امسال تمام تلاش مان را برای حضور حداکثری شاعران  از اقصی نقاط کشور به کار گرفته ایم و از آنجایی که یکی از اهداف مان از برگزاری جشنواره شناسایی و معرفی شاعران با استعداد و برجسته شهر های مختلف است با توجه به آمار ارائه شده از دبیرخانه جشنواره  در چهارمین دوره جشنواره آثار بسیار خوب و فاخری را تا کنون در یافت کرده ایم که انشالله این آثار در کتابی تحت عنوان "پایتخت شعر 4"  برای علاقمندان به ادبیات ارائه می شود .

محمد سلمانی در پایان صحبت هایش با اشاره به بخش های مختلف جشنواره شعر نیاوران اظهار داشت : جشنواره چهارم همچون سه دوره قبل در دوبخش آزاد و ویژه ( صلح جهانی و محیط زیست) برگزار می شود و شاعران جهت شرکت می توانند3 الی 5 نمونه از آثار خود را در قالب شعر کلاسیک ، نیمایی ، سپید و طنز به صورت فایل  word  به نشانی  adabi.niavaran@gmail.com  ارسال نمایند

گفتنی است فراخوان چهارمین دوره جشنواره شعر نیاوران ازاسفندماه سال گذشته  منتشر شد و آیین پایانی آن در شهریور ماه سال جاری برگزار خواهد شد

الهه الف این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خبر
درباره اشتراک تیوال+
۲۰٪ تخفیف اجاره محل اقامت در سفر از سایت اتاقک | عکس
تیوال پلاس
» ۲۰٪ تخفیف اجاره محل اقامت در سفر از سایت اتاقک
... دیدن متن »

همونطور که میدونید، اشتراک تیوال‌ْپلاس به معنی بهره‌مندی از همه خدمات آشنا و رایگان تیوال هست به اضافه مزایا و خدماتی که می‌‌تونه برای یک مخاطب فعال‌تر برنامه‌های هنری و گردشی خیلی مفید باشه. پیش از این بخشی از خدمات تیوال‌پلاس رو بهتون معرفی کردیم. همراهی‌ها و هدیه‌های فیلیمو و اسنپ و دلیون و شهر کتاب آنلاین و اسنپ فود و مدیسه و نوار و بازی و اندیشه که یادتون هست؟ امکان ویژه دیگه‌ای که در تیوال‌پلاس داریم ۲۰٪ تخفیف اجاره محل اقامت از سایت اتاقک هست.

 

اتاقک این امکان را فراهم کرده است که بدون نگرانی و دغدغه، محل اقامتمون (ویلا، هتل آپارتمان، سوئیت، اتاقک‌های بوم گردی و ...) رو قبل از سفر رزرو کنیم تا وقتی که به محل مورد نظرمون رسیدیم با خیال راحت مستقر بشیم و مجبور به گشتن برای محل اقامت نباشیم.
همچنین می‌تونیم با انجام تست شخصیت سفر اتاقک، بفهمیم چه مکان‌هایی به روحیه و شخصیت ما نزدیکتر است که در صورت تمایل به اونجا سفر کنیم.

با توجه به قوانینی که سایت اتاقک برای میزبانان داره، میشه امیدوار بود که میزبانان به تعهدات خود عمل می‌کنند و امنیت خاطر و آسایش رو برای مسافران فراهم می‌کنند.

همچنین پشتیبانی سایت اتاقک ۲۴ ساعته است.


سایت اتاقک را می‌تونید از طریق لینک‌های زیر دنبال کنید:
کانال تلگرام | اینستاگرام | توئیتر | اپلیکیشن اندروید | اپلیکیشن آیفون | وبلاگ

 

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خبر
درباره اشتراک تیوال+
۲۰٪ تخفیف خرید حضوری از فروشگاه بازی و اندیشه برای مشترکان تیوال‌پلاس | عکس
تیوال پلاس
» ۲۰٪ تخفیف خرید حضوری از فروشگاه بازی و اندیشه برای مشترکان تیوال‌پلاس
... دیدن متن »

همونطور که میدونید، اشتراک تیوال‌ْپلاس به معنی بهره‌مندی از همه خدمات آشنا و رایگان تیوال هست به اضافه مزایا و خدماتی که می‌‌تونه برای یک مخاطب فعال‌تر برنامه‌های هنری و گردشی خیلی مفید باشه. پیش از این بخشی از خدمات تیوال‌پلاس رو بهتون معرفی کردیم. همراهی‌ها و هدیه‌های فیلیمو و اسنپ و دلیون و شهر کتاب آنلاین و اسنپ فود و مدیسه و نوار که یادتون هست؟ امکان ویژه دیگه‌ای که در تیوال‌پلاس داریم ۲۰٪ تخفیف خرید کتاب کودک، اسباب‌بازی و ... از فروشگاه بازی و اندیشه هست.


مجموعه بازی و اندیشه
فرصتی‌ست برای رشد خلاقیت و هوش کودکان، همینطور امکانی‌ست برای دور بودن کودکان از استرس بازی‌های کامپیوتری و بازی‌هایی که منجر به پرورش خشونت می‌شود.
کودکان می‌تونن در فضاهای باز این مجموعه بدون ترس و نگرانی اینکه بزرگسالان بهشون تذکر بدن یا از بازی با وسیله‌ایی منعشون کنن، با دوستای خودشون با خیال راحت مشغول بازی و تفریح بشن.

 

از دیگر ویژگی‌ها و امکانات مجموعه بازی و اندیشه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
 
- در مجموعه‌ی بازی و اندیشه اسباب بازی‌های منفعل مانند ماشین کنترلی، آدم آهنی و ... به فروش نمی‌رسد.
- عدم فروش اسباب‌ بازی‌هایی مثل تفنگ و شمشیر و ...
- وجود کارگاه‌های مادر و کودک برای آموزش غیر مستقیم و رشد خلاقیت کودکان
- تور‌های تفریحی یک روزه برای کودکان به همراه بزرگسالانشان
- کلوپ‌ بازی‌های فکری
- کتاب فروشی تخصصی کودک و نوجوان
- شب‌های مهتابی (دورهمی مجموعه بازی و اندیشه به همراه کودکان و خانواده‌ها در پارک وقتی ماه کامل‌ست)

فروشگاه باز ی و اندیشه را می‌تونید از طریق لینک‌های زیر دنبال کنید:
کانال تلگرام | اینستاگرام | فروشگاه آنلاین کتاب

در حال حاضر فروشگاه بازی و اندیشه در شعبه‌‌ی  شهرک غرب، بلوار دادمان، شرق به غرب، نرسیده به یادگار امام، پلاک ۱۱۷ آماده‌ی ارائه خدمات حضوری با ۲۰٪ تخفیف به مشترکان تیوال‌پلاس است.میلاد مجرد این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
​«قصه‌های زی‌زی‌گولو» کتاب شد | عکس
» ​«قصه‌های زی‌زی‌گولو» کتاب شد
... دیدن متن »


محمدکاظم اخوان، نویسنده مجموعه 10 جلدی «قصه‌های زی‌زی‌گولو» که به تازگی منتشر شده، معتقد است معمولا سینما و تصویر، مخصوصا تلویزیون، در برگرداندن کتاب به فیلم و مجموعه‌های تلویزیونی ناتوان است و نمی‌تواند در نمایش بیرونی آن موفق باشد.

محمدکاظم اخوان در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) درباره مجموعه 10 جلدی «قصه‌های زی‌زی‌گولو» که به تازگی از سوی انتشارات امیرکبیر منتشر شده است، گفت: همانطور که می‌دانید «قصه‌های زی‌زی‌گولو» مجموعه تلویزیونی بود تحت عنوان «قصه‌های تا به‌ تا» که حدود 20 سال پیش از تلویزیون پخش شد و در زمان خودش با استقبال خوبی روبه‌رو شد. بعد از پخش این مجموعه از صدا و سیما تعدادی ناشر به من پیشنهاد دادند که قصه‌های این مجموعه تلویزیونی را در قالب داستان و کتاب بنویسم تا منتشر شود که بنابر دلایلی به نتیجه نرسید. تا اینکه در نمایشگاه کتاب سال 1393 در دیداری که با مصطفی رحماندوست، مسئول بخش کودک و نوجوان انتشارات امیرکبیر داشتم تصمیم گرفتیم این مجموعه به شکل قصه‌ درآید و شروع به نوشتن این قصه‌ها کردم.
 
این نویسنده در ادامه بیان کرد: البته به دلیل مدیوم تلویزیون، مجموعه «قصه‌های تا به تا» ویژگی‌های خاص خودش را داشت و وقتی می‌خواستیم این مجموعه تلویزیونی رادر قالب کتاب درآوریم باید تغییراتی در آن ایجاد می‌شد و قصه‌ها بازآفرینی می‌شد. به همین دلیل حدود 70 درصد قصه‌ها تغییرات عمده‌ای کردند و تعدادی قصه جدید هم نوشته شد که اصلا در آن مجموعه نبود و نهایتا 30 قصه آماده شد که قرار بود در قالب 10 جلد منتشر شود.
 
البته من این داستان‌ها را در فرصت زمان کوتاه یعنی کمتر از یکسال آماده کردم و به انتشارات امیرکبیر تحویل دادم و قرار بود این کتاب‌ها در نمایشگاه کتاب 1394 عرضه شود که بنا به دلایلی دیرتر منتشر و در نمایشگاه کتاب 1397 عرضه شد.
 
وی اظهار امیدواری کرد: این مجموعه کتاب‌ها هم مانند مجموعه تلویزیونی‌اش مورد استقبال قرار گیرد و به تدریج جای خودش را در بین خانواده‌ها باز کند.
 
اخوان درباره ادامه‌دار بودن مجموعه «قصه‌های زی‌زی‌گولو» نیز توضیح داد: این مجموعه کتاب‌ها می‌تواند ادامه داشته باشد و برای ادامه آن هم صحبت‌هایی شده است. مجموعه دوم حال و هوای متفاوتی خواهد داشت. البته ادامه‌دار بودن آن منوط به استقبالی است که از مجموعه «قصه‌های زی‌زی‌گولو» صورت می‌گیرد.
 
وی در ادامه به اقتباس سینمایی از آثار ادبی اشاره کرد و گفت: معمولا کتاب‌ها تبدیل به فیلم، مجموعه سینمایی، نمایش و ... می‌شوند. الان این اتفاق به شکل معکوس افتاده است و همین مساله سبب جذابیت و بکر بودن آن شده است. البته وقتی آثار ادبی در قالب اقتباس سینمایی یا تلویزیونی درمی‌آیند، این اقتباس‌ها نمی‌توانند جای اثر را پرکنند چون مدیوم سینما و تلویزیون و کلا مدیوم تصویر ویژگی‌های خاص خودش را دارد و زبان، ابزار و حال و هوای خاصی دارد که به شکل عمده‌ای با کتاب تفاوت دارد، درواقع کتاب درونی‌تر و تلویزیون بیرونی‌تر است.
 
 

به گفته این نویسنده، معمولا سینما و تصویر، مخصوصا تلویزیون، در برگرداندن کتاب به فیلم و مجموعه‌های تلویزیونی ناتوان است و نمی‌تواند در نمایش بیرونی آن موفق باشد. اقتباس‌ها معمولا به کلیت داستان نظر دارند و براساس برداشت‌ها و نگاه‌های کارگردان، تهیه‌کننده و سازندگان فیلم ساخته می‌شوند و به جزئیات اثر نمی‌پردازند. اما در مجموعه «قصه‌های زی‌زی‌گولو» این اتفاق به طور معکوس افتاده است.
 
وی در ادامه بیان کرد: آنچه که در بازآفرینی این قصه‌ها برایم اهمیت داشت این بود که این مجموعه علاوه بر اینکه مخاطب کودک و نوجوان دارد قاعدتا مخاطب عام هم دارد. یعنی مردم عادی که رابطه‌شان با کودکی‌شان قطع نشده است و خاطرات کودکی در ذهنشان مانده است و باید مورد توجه قرار گیرند. در این مجموعه خود داستان و جذابیت و کشش آن برای مخاطب برایم مهم بود و توجه به لایه‌های پنهانی که خواننده باتامل‌تری که به دنبال کشف و شهود در ادبیات است، در مرحله دوم اهمیت قرار داشت. و ضمن اینکه سعی کردم داستان‌ها کوتاه و موجز باشد اما به مغز و جان اصلی مطلب که با طنز همراه است نیز توجه داشتم.
 
 

اخوان درباره به روز کردن قصه‌ها نیز گفت: از سویی باتوجه به اینکه این مجموعه بیش از 20 سال پیش با شرایط و فضای آن روز و برای مخاطب آن روز نوشته و ساخته شده است، در بازآفرینی این قصه‌ها سعی کردم آن‌ها را به‌روز کنم و در عین کوتاه و موجز بودن براساس فضا و شرایط امروز جامعه و دغدغه امروز مخاطب کودک و نوجوان و فضای ذهنی او بنویسم تا برای مخاطبان ملموس‌تر باشد و با ذهنیت‌شان سازگارتر باشد. چراکه مخاطب امروز با اینترنت و فضای مجازی و مطالب موجز و کوتاه سروکار دارد و دغدغه‌شان با مخاطبان 20 سال پیش تغییر کرده است و نویسندگان هم باید به زبان روز بنویسند.
 
بخش کودک و نوجوان انتشارات امیرکبیر(کتاب‌های شکوفه) مجموعه 10 جلدی «قصه‌های زی‌زی‌گولو» را با شمارگان هزار و 100 نسخه و قسمت 120 هزار ریال برای هرجلد منتشر کرده است.

تیلا بختیاری این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
«فیلیپ راث» نویسنده بزرگ آمریکایی درگذشت | عکس
» «فیلیپ راث» نویسنده بزرگ آمریکایی درگذشت
... دیدن متن »


«فیلیپ راث» نویسنده برنده جوایز بوکر و پولیتزر و از مهم‌ترین رمان‌نویسان قرن بیستم میلادی در سن ۸۵ سالگی درگذشت.

 این نویسنده نامدار آمریکایی که مجموعه‌ای از مهم‌ترین جوایز ادبی را در طول بیش از ۶ دهه فعالیت ادبی کسب کرده بر اثر ایست قلبی درگذشته است.

«فیلیپ راث» متولد سال ۱۹۳۳ در نیوجرسی آمریکاست که پس از اتمام تحصیلاتش در دانشگاه شیکاگو، در همان دانشگاه به تدریس ادبیات مشغول شد.

«راث» از سال ۱۹۷۵ عضو موسسه‌ ملی هنر و ادبیات آمریکا بوده‌ است. همچنین تا سال ۱۹۸۹ به عنوان ویراستار آثار ادبی با انتشارات «پنگوئن» همکاری می‌کرد، اما از سال ۱۹۹۲ وقت خود را فقط صرف نویسندگی کرد و سال ۲۰۱۲ با رضایت کامل، این حرفه را کنار گذاشت.

او نخستین نویسنده‌ زنده‌ آمریکایی است که مجموعه‌ آثارش از سوی کتابخانه‌ آمریکا منتشر شده‌ است.

وی برنده‌ دو جایزه‌ کتاب ملی آمریکا، دو جایزه‌ انجمن منتقدین کتاب ملی‌، سه جایزه «پن فاکنر» و «پولیتزر» سال ۱۹۹۷ و بوکر سال ۲۰۱۱ است. وی همچنین نشان لژیون دنور فرانسه را نیز دریافت کرده بود.

 از مهم‌ترین آثار او می‌توان به «پاستورال آمریکایی»، «خداحافظ کلمبوس و پنج داستان کوتاه»، «الهه انتقام»، «ننگ بشری»، «من با یک کمونیست ازداوج کردم» و «کشیش آمریکایی» اشاره کرد.

هیچکس و نادیا اسکویی این را خواندند
حقیقتن خبر بدی بود
این برای ادبیات یه فاجعه ست .
حیف .. واقن حیف .. ........
۰۶ خرداد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
بهترین هتل‌های کتابی جهان | عکس
» بهترین هتل‌های کتابی جهان
... دیدن متن »

هتل‌های لوکس در جهان همیشه به خدمات مشتری‌پسندانه خود افتخار می‌کنند، ولی برخی از آنها به خدمات خاص فرهنگی خود می‌بالند. در ادامه به معرفی هشت هتل که پیوند ناگسستنی با کتاب و ادبیات دارند خواهیم پرداخت.

 

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از ریدرزدایجست - خدمات فرهنگی و ادبی در سراسر جهان همیشه یکی از دغدغه‌های مراکز جذب تورست بوده است و حتی بسیاری از هتل‌ها برای بالا بردن کیفیت این خدمات بخش‌های خاصی راه‌اندازی و از متخصصان این حوزه استفاده می‌کنند.

امروزه هتل‌ها برای جذب مشتری بیشتر، خدمات ادبی خود را گسترش داده‌اند که موفق‌ترین آنها در این گزارش معرفی شده‌اند. در این گزارش جذاب‌ترین هتل‌ها برای دوستداران کتاب معرفی شده است:

 

هتل ماندریک- انگلستان
(The Mandrake)

 

 

کتابخانه این هتل منحصر به فرد در شهر لندن یکی از جذاب‌ترین بخش‌های آن محسوب می‌شود. هر کتابی که بخواهید در این کتابخانه پیدا می‌شود. در این کتابخانه میزها و صندلی‌ها طوری طراحی شده‌‌اند که بتوانید ساعت‌ها لم داده و مطالعه کنید.

 

هتل پولیتزر- هلند
( Hotel Pulitzer)

 

 


نام این هتل در شهر آمستردام از نام جوزف پولیتزر، روزنامه‌نگار مشهور آمریکایی الهام گرفته شده است. وی بینیان‌گذار جایزه معتبر پولیتزر نیز بوده است. در اتاق‌ها و لابی هتل هرجایی را که نگاه کنید کتاب می‌بینید. عناوین بسیاری از کتاب‌ها جدید است و معمولاً از بین کتاب‌های پرفروش سال انتخاب می‌شود و به صورت رایگان در اختیار مهمانان هتل قرار می‌گیرد.

 

هتل کافه رویال- انگلستان
(Hotel Cafe Royal)

 

 

 


این هتل تقریباً قدیمی در شهر لندن همیشه پاتوق نویسندگان مشهوری همچون آرتور کانن دویل، اچ.جی. ولز، برنارد شاو و دیگر نویسندگان انگلیسی بوده است. در این هتل تاریخی کتاب‌ها و رمان‌های بسیاری از این نویسندگان وجود دارد که یادآور سکونت آنها در این هتل است.

 


هتل غرفه نامه‌ها - فرانسه

(Le Pavillon des Lettres)

 اتاق‌های این هتل خاص در شهر پاریس بر اساس حروف الفبا و الهام گرفته شده از نام نویسندگان مشهور نامگذاری شده است. اگر بخواهید در اتاق «ز» اسکان کنید، مطمئن باشید که ردپایی از کتاب‌‌ها و پوسترهای مربوط به امیل زولا را در آنجا خواهید یافت. کتاب‌ها و رمان‌های نویسندگان مشهور در اتاق‌های اختصاصی هر نویسنده وجود دارد و اگر کسی بخواهد آثاری از نویسنده محبوب خود مطالعه کند، می‌تواند اتاقی را رزرو کند که با اسم نویسنده نامگذاری شده است.

 

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
راه یافتگان به مرحله داوری جایزه ارغوان معرفی شدند | عکس
» راه یافتگان به مرحله داوری جایزه ارغوان معرفی شدند
... دیدن متن »


 اولین دوره جایزه ارغوان، با پذیرش داستانِ کوتاه با هدف کشف و معرفی استعدادهای جوان و ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی، از اول دی ماه ۹۶ و با موضوع آخرین روزهای سال آغاز به کار کرده است‌.
 
در دوره اول این جایزه فرهاد توحیدی، محمد چرمشیر، سپیده شاملو ،سیامک گلشیری و مهسا محبعلی اعضای هیات انتخاب و احمد پوری، حسین سناپور و لیلی گلستان اعضای هیات داوران هستند.
 
 بیش از ۴۰۰  اثر به دبیرخانه این جایزه رسید و بعد از بررسی، هیئت انتخاب ۳۰ اثر را برگزید.
 
به این ترتیب جدول اسامی و مشخصات ۳۰ اثری که به مرحله داوری رسیده‌اند، به ترتیب نام، نام خانوادگی و نام اثر، به شرح زیر است:
 
۱. زهرا گودرزی داستان «خدای بالای در»
۲. زینب ذوالفقاری داستان «اینجا»
۳. سمانه قانع فرد داستان «موازی»
۴. حسین خاموشی جوزقانی داستان «چهارشنبه سوری مختصری برای یک ماهی قرمز»
۵. پیمان باقی پور داستان «چرا روشنایی نمی یاد؟»
۶. بهنام مومنی لَندان داستان «بلند شو از رختخواب»
۷. بهار مختارزاده نیکجه داستان «بهار»
۸. واحد فیروزی داستان «آراز»
۹. سید سجاد امیری طهرانی زاده داستان «مالیخولیا»
۱۰. آرمیتا زراسی داستان «امروز»
۱۱. فرشاد شهری داستان «مرخصی»
۱۲. مینا ملکی داستان «آینه های روی سقف»
۱۳. فائزه مرزوقی داستان «سین از قفس»
۱۴. حسام اسمعیلی داستان «خو گرفتگان»
۱۵. فاطمه جعفری داستان «انقلاب یک نفره»
۱۶.زهرا زروانی داستان «چند ساعت وقت دارم؟»
۱۷. سید فاطمه حجازیان داستان «نقطه ویرگول»
۱۸. بهمن پاک داستان «پروبیوتیک»
۱۹. گلرخ جلالوندی داستان «گرد گل بادام»
۲۰. عباس سعیدی داستان «نَربَچ»
۲۱. سید رضا رادجو داستان «دست راستش را بریدند»
۲۲. کیان درجزی داستان «آخرهای سال من»
۲۳. متینه ایقائی داستان «کجایی بهار؟»
۲۴. علی محمد علیخانی سگزی داستان «ای مادرم، ایران زمین»
۲۵. سحر نجاتی داستان «لحظه سال تحویل»
۲۶. سمیرا عبدالهی اصل داستان «همه می گویند نرو، همه می گویند نمان»
۲۷. شیوا خادمی داستان «چتری»
۲۸. پویا عباسی داستان «قرصهای گچی»
۲۹. امیرحسین بریمانی داستان «چرا نگهبان ساختمون شدم»
۳۰. ابوذر آبسته داستان «یک»
 
مراسم اختتامیه و اهدای جوایز روز ۳۱ خرداد در خانه هنرمندان برگزار خواهد شد.


 

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
جدیدترین اثر محمود دولت‌آبادی با محوریت شاهنامه فردوسی | عکس
» جدیدترین اثر محمود دولت‌آبادی با محوریت شاهنامه فردوسی
... دیدن متن »

محمود دولت‌آبادی نویسنده پیشکسوت کشورمان از انتشار تازه‌ترین کار خود با عنوان «برنایان جاودان» خبر داد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، محمود دولت‌آبادی از انتشار تازه‌ترین کار خود با عنوان «برنایان جاودان» خبر داد، کاری که شامل برخوانی سرگذشت سهراب، سیاوش و اسفندیار در شاهنامه است.

محمود دولت‌آبادی نویسنده برجسته ایرانی درباره متفاوت‌ترین کار خود که در قالب یک پروژه صوتی به همراه کتاب منتشر خواهد شد، گفت: «برنایان جاودان» از شاهنامه فردوسی به مقوله جوان و جوانی در تاریخ ادبیات ایران پرداخته و این که چگونه جوانان قربانی جاه‌طلبی پیران در شاهنامه از جمله پدرانشان می‌شوند.
 
این نویسنده که گزینش، ویرایش، تومار و برخوانی این سه شخصیت جوان شاهنامه را برای تازه‌ترین کارش انتخاب کرده گفت: از نظر من ویژگی این سه شخصیت زلالی و جوانی آنهاست در مقابل رفتارهای خسیسانه پیرانه‌سرانی در شاهنامه که حاضرند برای بقای بیشتر، جوانان را طمعه و قربانی سیاست‌های خود کنند. من می‌توانستم «بیژن» و یا «فرود» را هم برای این کار انتخاب کنم اما فارغ از این که پرداخت شخصیت سهراب و سیاوش و اسفندیار در شاهنامه کامل‌تر است؛ آنها سرنوشت مهمتری به نسبت دیگر شخصیت‌ها دارند و برای این کار مناسب‌تر بودند. 

محمود دولت‌آبادی که پیش از این هم تجربه و شانس شنیدن داستان بر دار کردن حسنک وزیر از کتاب تاریخ بیهقی را در اختیار علاقه‌مندان متون ادبی کلاسیک قرار داده، درباره زمان انتشار این کار گفت: در حال حاضر فرهاد دولت آبادی به عنوان مدیر اجرایی پروژه مشغول رایزنی برای تدارک انتشار این سه گانه است تا داستان سهراب در سال جاری منتشر شود و بعد از آن داستان سیاوش به دست خواهد آمد و سپس اسفندیار.
 
این نویسنده درباره همکاری‌اش با کیاوش صاحب‌نسق به عنوان آهنگساز این کار گفت: امتیاز این آهنگساز این بود که آشنایی خوبی با سازهای بازسازی شده ایران باستان داشت و درباره این سازها پژوهشی دقیق انجام داده بود و برای این کار هم از این سازهای کمتر شنیده شده استفاده کرد.                                                

او ادامه داد: درباره موسیقی این سه گانه ارباب موسیقی باید صحبت کنند و امیدوار هستم که به او دست مریزاد بگویند اما به گمان من توفیق خوبی به دست آمده و کار مدرن و نویی بر این اثر کهن انجام شده است.
او همچنین درباره طراحی گرافیک و نوع صفحه‌آرایی «برنایان جاودان» گفت: ایمان صفایی به عنوان گرافیست در این کار با من همکاری داشت که قدردان زحمت، دقت و عشقی که برای این کار گذاشت، هستم.
 
محمود دولت‌آبادی در پایان گفت: خوانش درست شاهنامه و ارائه «برنایان جاودان» فرصتی‌ست تا متون کلاسیک که بخش عمده‌ای از فهم آثار ادبی را شامل می شود در اختیار علاقه‌مندان و جوانان قرار گیرد.

مرتضی کلانی، عباس الهی و تیلا بختیاری این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
 معرفی رمان‌های راه‌یافته به مرحله ماقبل نهایی جایزه مهرگان | عکس
» معرفی رمان‌های راه‌یافته به مرحله ماقبل نهایی جایزه مهرگان
... دیدن متن »

با رأی هفت داور جایزه «مهرگان ادب»، از میان ۲۱ رمان اعلام‌شده قبلی، ۱۴ رمان راه‌یافته به مرحله ماقبل نهایی این جایزه مشخص شد.

به گزارش ایسنا بر اساس خبر رسیده،  علیرضا زرگر مدیر جایزه مهرگان اظهار کرد: کار داوری هفدهمین و هجدهمین دوره جایزه مهرگان به دلیل تعداد زیاد آثار در هر دو بخش رمان و مجموعه داستان (۵۲۷ اثر) دشوارتر از دوره‌های قبلی جایزه بود و هر یک از داوران به طور متوسط ۱۶ تا ۲۰ هزار صفحه کتاب خوانده‌اند و حتی در تعطیلات نوروزی نیز کار خواندن کتاب‌ها ادامه داشت.

او  همچنین از شروع کار دبیرخانه جایزه برای دوره‌های نوزدهم و بیستم مهرگان ادب خبر داد و گفت: این دوره شامل رمان‌ها و مجموعه داستان‌های چاپ اول سال‌های ۱۳۹۷ و ۱۳۹۶ می‌شود .ناشران و نویسندگان به روال معمول می‌توانند سه نسخه از هر عنوان کتاب خود را تا پایان اردیبهشت‌ماه هر سال به دبیرخانه جایزه مهرگان ارسال کنند.
 

زرگر افزود: اسامی ۷ رمان و ۷ مجموعه داستان مرحله نهایی  این دوره اوایل هفته آینده اعلام می‌شود و برگزیدگان در مراسم نهایی اهدای جایزه معرفی خواهند شد. زمان و مکان برگزاری مراسم نهایی هم متعاقباً اعلام می‌شود.
 

بنا بر اعلام دبیرخانه جایزه مهرگان، فهرست ۱۴ رمانی که از میان ۲۸۵ رمان به مرحله ماقبل نهایی جایزه مهرگان ادب راه یافته‌اند به نظم الفبایی نام کتاب‌ها به این شرح است:

١- افغان‌کِشی؛ محمدرضا ذولعلی؛ پیدایش
٢- این خیابان سرعت‌گیر ندارد؛ مریم جهانی؛ مرکز
٣- این سگ می‌خواهد رکسانا را بخورد؛ قاسم کشکولی؛ بوتیمار
٤- برج سکوت؛ حمیدرضا منایی؛ نیستان
۵- پدرکشتگی؛ سلمان امین؛ ققنوس
۶- پل؛ غلامحسین دولت‌آبادی، آراز بارسقیان؛ افراز
۷- روز اول مهر هرگز نیامد؛ جمشید ملکپور؛ افراز
۸- سالتو؛ مهدی افروزمنش؛ چشمه
۹- سمت کالسکه؛ مرتضی کربلایی‌لو؛ روزنه
۱۰- فراموشی؛ جواد پویان؛ نیلوفر
۱۱- کوچه ابرهای گمشده؛ کورش اسدی؛ نیماژ
۱۲- گلوگاه؛ طیبه گوهری؛ صدای معاصر
۱۳- مارون؛ بلقیس سلیمانی؛ چشمه
۱۴- مریخی؛ فرهاد کشوری؛ نیماژ

اعظم م و تیلا بختیاری این را خواندند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خبر
درباره اشتراک تیوال+
عیدی تیوال‌پلاس به اعضای تیوال | عکس
عیدانه تیوال‌پلاس
» عیدی تیوال‌پلاس به اعضای تیوال
... دیدن متن »

اشتراک تیوال‌ْپلاس به معنی بهره‌مندی از همه خدمات آشنا و رایگان تیوال هست به اضافه مزایا و خدماتی که می‌‌تونه برای یک مخاطب فعال‌تر برنامه‌های هنری و گردشی خیلی مفید باشه.
با عضویت در تیوال‌پلاس می‌تونید از  همراهی‌ها و هدیه‌های فیلیمو، اسنپ، دلیون، شهر کتاب آنلاین، اسنپ‌فود، مدیسه، نوار و همینطور تخفیف حضوری ۲۰٪ کافه‌ها و فروشگاه‌های عضو باشگاه تیوال‌پلاس بهره‌مند بشید.
با فرا رسیدن سال نو تیوال‌پلاس در نظر داره از تاریخ ۹۶/۱۲/۲۰ تا ۹۷/۱/۷ با ارائه‌ی تخفیف ۱۵٪ برای خرید و ۲۵٪ برای تمدید اشتراک، این فرصت رو فراهم کنه که بتونید از خدمات و امکانات جذاب و هیجان‌انگیز تیوال‌پلاس بهره‌مند بشید و تجربه‌ی خوبی رو کسب کنید.

  • اگر تا به حال عضو تیوال‌پلاس نبودید، می‌تونید با ورود به این بخش و وارد کردن کد eidi97 از ۱۵٪ تخفیف خرید اشتراک سه‌ماهه، شش‌ماهه یا یک‌ساله بهره‌مند بشید.
  • همچنین اگر عضو کنونی تیوال‌پلاس هستید، می‌تونید با ورود به این بخش عضویت خود را با تخفیف ۲۵٪ بصورت خودکار تمدید کنید یا به طرح دیگر ارتقا دهید.


تیم تیوال‌پلاس همواره در تلاش است با افزودن امکانات و خدمات تازه و جذاب، فرصت‌های لذت بخش و نابی را برای تمامی مشترکان به وجود بیاورد.
در پایان از همراهی صمیمانه‌ی همه‌‌ی کاربران عزیز تشکر میکنیم و سال خوبی را برای شما آرزومندیم.

سپاسگزار می‌شویم با در میون گذاشتن نظرات و انتقادات خود روی دیوار تیوال+ یا از طریق مکاتبه با ایمیل این بخش (plus@tiwall.com) ما را در بهبود هر چه بهتر این سرویس همراهی کنید.

۱۴ نفر این را خواندند
۱۵ نفر این را دوست دارند
من امسال 28 تئاتر دیدم /// یعنی بطور میانگین هر ماه دو تئاتر رفتم // یک رکودی هست خودش///25 تا تیوال بود سه تا ایران نمایش/// بازم حساب کردم تیوال پلاس نمی ارزه.../// آقا من نه از اسنپ فود موی خرم نه فروشگاه می رم یک چیزی به من بدهید که به درد نمایش وسینما وکنسرت ... دیدن ادامه » نه چیز جانبی...
۲۲ اسفند
سلام
من عضویت تیوال + رو برای خودم تمدید نکردم به دلایل زیر:

1. نمایش های پر مخاطب و به طبع گران تر رو شامل نمیشه و نمایش هایی که مخاطب کمتری دارن و بلیط آنها معمولا ارزان تره رو شامل میشه.
2.آپشن های جانبی مثل تخفیف اسنپ هم برخی مواقع کار میکنه و اکثر ... دیدن ادامه » مواقع خیر.
3. امکان پس‌گرفتن بلیط در روز نمایش حداقل کاریه که برای مشترکین تیوال + میشه در نظر گرفت چرا که باجه همان بلیط رو به فروش میرسونه و کسی متضرر نمیشه.
4.اعضا پس از انقضا باید مثل یک عضو جدید ثبت نام کنند و تخفیف اشتراک مجدد شامل آنها نمی شود.

۱۵ فروردین
سلام. در کنار نوشته های توضیحات به نوشته ی اولویت خرید با آرم تیوال پلاس برخورد کردم.این به چه معناست؟کسانی که عوض تیوال پلاس هستند زودتر از موعود میتوانند بلیت مورد نظرشون رو خریداری کنند؟
۰۶ خرداد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
رونمایی و جشن امضای کتاب «دومتر در دو متر جنگ» حمید رضا آذرنگ | عکس
» رونمایی و جشن امضای کتاب «دومتر در دو متر جنگ» حمید رضا آذرنگ
... دیدن متن »

جشن امضای کتاب «دومتر در دو متر جنگ» با حضور حمیدرضا آذرنگ، نویسنده اثر برگزار می‌شود.
رونمایی و جشن امضا کتاب نمایشنامه «دو متر در دو متر جنگ» اثر حمیدرضا آذرنگ که امسال توسط نشر نودا منتشر شده است، برگزار می‌شود.
به گزارش روابط عمومی، در این مراسم که با حضور بزرگان تئاتر ایران برگزار می‌شود، حمیدرضا آذرنگ نویسنده «دومتر در مترو جنگ» به امضای این کتاب برای علاقمندان خواهد پرداخت و نمایشنامه «دو متر در دو متر جنگ»نوشته حمیدرضا آذرنگ که توسط نشرنودا منتشر شده، سه شنبه ۱۵ اسفندماه ساعت ۱۹:۳۰ در تماشاخانه پالیز برگزار خواهد شد.
در این مراسم از نمایشنامه «دو متر در دو متر جنگ» اثر حمیدرضا آذرنگ، « رونمایی می‌شود. ضمنا دیدار و گفتگو با مخاطبان و جشن امضاء کتاب‌ها نیز در این برنامه برگزار خواهد شد.
این برنامه در تماشاخانه پالیز به نشانی خیابان کریمخان، خیابان عضدی جنوبی (آبان)، خیابان سپند، پلاک ۶۹ برگزار می‌شود.
در قسمتی از این کتاب آمده است: «باز هم گذشت و می‌گذره، مثل گذشته که انگار خیلی گذشته و ما هنوز اینجاییم و از شما هیچ خبری نیست، انگار نه انگار که اینجا سر دو متر در دو متر خاک هنوز جنگه، بارها به خودم گفتم یا سربازم به خودم گفته که شاید برگردیم؛ اما نه شده، نه می‌شه، گذشتن محاله، عجیبه، این دو متر خاک که همون دو متره، ما هم که همون آدما و اونطرف همونا، اما شما؟! دیگه داره باورمون می‌شه که از یاد رفتیم.»

نیما تابان این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
روزبه بمانی:از خواندن آثار ارسالی شگفت‌زده شدم/ برگزاری اختتامیه جایزه افشین یداللهی | عکس
» روزبه بمانی:از خواندن آثار ارسالی شگفت‌زده شدم/ برگزاری اختتامیه جایزه افشین یداللهی
... دیدن متن »

روزبه بمانی در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)،‌ اظهار کرد:‌ آئین اختتامیه نخستین جایزه افشین یداللهی از ساعت  ١٨ روز سه‌شنبه (   ١٥ اسفندماه)‌ با حضور اهالی ادبیات، ترانه‌سرایان و خوانندگان در ایوان شمس برگزار خواهد شد.
 
دبیر جایزه افشین یداللهی در توضیح کیفیت آثار ارسالی گفت: آثار ارسالی سطح کیفی بسیار خوبی دارند، به طوری که به شخصه از خواندن برخی از این آثار شگفت‌زده شدم و به خودم می‌گفتم که یک جوان در این سن و سال چطور به چنین پختگی‌ای رسیده است که چنین ترانه‌های جان‌دار و محکمی می‌گوید.
 
بمانی در توضیح شیوه حمایت از آثار برگزیده گفت:‌ آثار برگزیده در قالب کتابی منتشر خواهد شد و ما این کتاب را در اختیار دوستان خواننده، آهنگساز و تنظیم‌کننده قرار خواهیم داد تا اگر این دوستان تمایل داشتند با ترانه‌سرایان جوان کار کنند، به سراغ این افراد بروند.
 
مدیر خانه ترانه در پایان گفت:‌ بدون شک خروجی نخستین جایزه افشین یداللهی نام‌هایی است که در آینده بسیار از آنها خواهید شنید؛ چراکه به اعتقاد من تعدادی از این ترانه‌سرایان جوان حرف‌های زیادی برای گفتن دارند.
 
جایزه افشین یداللهی، نخستین جایزه مستقل در حوزه ادبیات شفاهی است که نخستین دوره آن با همکاری خانه ترانه، انتشارات نگاه و بنیاد‌ آفرینش‌های نیاوران در حال برگزاری است

نیما تابان این را خواند
رها باصفا این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
 تصویب طرح خرید خانه هوشنگ ابتهاج | عکس
» تصویب طرح خرید خانه هوشنگ ابتهاج
... دیدن متن »

عضو شورای شهر رشت از تصویب طرح دوفوریتی خرید خانه هوشنگ ابتهاج و گلچین گیلانی در رشت خبر داد.
به گزارش ایسنا، پس از انتشار خبرهایی درباره احتمال تخریب خانه پدری هوشنگ ابتهاج (ه. ا. سایه) در زادگاه شاعر و کش و قوس‌هایی که درباره ثبت ملی شدن این خانه وجود داشت، رضا رسولی - عضو شورای شهر رشت - از تصویب طرحی خبر داد که الزام شهرداری رشت به خرید خانه زادگاه هوشنگ ابتهاج و گلچین گیلانی در محله استادسرا و تبدیل آن به «بنیاد شعر و غزل سایه» را در پی خواهد داشت.
فرهام زاهد - دیگر عضو شورای شهر رشت - نیز درباره طرح دوفوریتی خرید خانه ابتهاج گفت: طرح خرید خانه ابتهاج و گلچین  یک روز پس از تولد استاد ابتهاج در صحن شورای شهر با امضای دیگر اعضا به صورت دوفوریتی تصویب شد.  بر اساس این طرح، شهرداری رشت ملزم به  خرید خانه ابتهاج و تبدیل آن  به «بنیاد شعر و غزل سایه»  شده است، البته با شرط بررسی این‌که به لحاظ ثبتی خانه متعلق به استاد ابتهاج باشد. ان‌شاءالله این کار در سال ۹۷  به انجام برسد  و موجبات خوشحالی شهروندان و اصحاب فرهنگی شهر را فراهم کند.
او درباره شرطی که گذاشته شده است، بیان کرد: ما می‌دانیم که این‌ خانه، خانه پدری استاد ابتهاج  است، اما به لحاظ قانونی باید مسیری را طی کنیم و صحت و سقم این بحث تأیید شود و خرید صورت بگیرد.
عضو شورای شهر رشت خاطرنشان کرد: نگاهی که شورای شهر پنجم  به این موضوعات دارد، بحث رویکرد فرهنگی شورا و حفظ بناها و چیزهایی است که شهر رشت به واسطه آن‌ها به اولین‌ها تبدیل شده بود. شورای شهر به هر بنای تاریخی و حمام‌هایی که در سطح شهر وجود دارد و وضعیت مناسبی ندارد و یا این‌که توسط بنگاه‌های دیگر خریداری و تخریب می‌شود با وسواس بیشتری نگاه می‌کند.  شورا می‌خواهد در حد توان و متناسب با بودجه خود در بخش‌هایی که جزو آثار میراثی شهر است با هماهنگی میراث فرهنگی و یا جاهایی که ثبت ملی نشده‌اند اما برای مردم به دلیل این که محل زندگی بزرگان این خطه بوده‌اند اهمیت دارند،  وارد شود و آن‌ها را به تملک درآورد و  بناها را به موضوعاتی که به آن‌ها تعلق دارد اختصاص دهد.
در زادروز نودسالگی ابتهاج (ششم اسفند) نیز نامه‌ای به همین منظور  توسط جمعی از اهل فرهنگ‌ و فرهنگ‌دوستان رشت برای حفظ خانه پدری سایه نوشته شد.
همچنین در آخرین پیگیری ایسنا درباره سرنوشت خانه پدری هوشنگ ابتهاج در رشت که گزارش آن ششم اسفندماه به مناسبت نودسالگی هوشنگ ابتهاج منتشر شد، رضا علیزاده، مدیرکل میراث‌ فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان، اظهار کرد:  اطلاعاتی درباره پیشینه این‌ خانه بر اساس مستنداتی که در سازمان ثبت اسناد استان وجود داشت، پیدا شده که آن‌ها را به سازمان مرکزی ثبت آثار تاریخی در تهران فرستاده‌ایم و بخش‌های مربوط به استان انجام شده است.
مرتضی عاطفی، شهردار منطقه دو رشت، نیز درباره آخرین وضعیت خانه ابتهاج گفت: قدم اول این است که باید ثبث میراثی شود. در این‌که این‌ خانه زادگاه ابتهاج  و گلچین گیلانی بوده است شکی وجود ندارد. خود آقای ابتهاج هم بارها این موضوع را تأیید کرده‌اند.
او با بیان این‌که قدمت اولیه خانه بالغ بر ۱۲۰ سال است، افزود: این خانه به مرور زمان دستخوش تغییراتی شده که این موضوع کاملا طبیعی است. این خانه زادگاه دو شخصیت برجسته ادبیات ما است، بویژه ابتهاج که می‌توانیم بگوییم بزرگ‌ترین شاعر معاصر ما است. فکر می‌کنم میراث فرهنگی  باید توجه بیشتری به این خانه داشته باشد و هرچه سریع‌تر تکلیف آن را مشخص کند. تا زمانی که این خانه ثبت میراثی نشود، نمی‌توان اقدامی درباره آن انجام داد. متأسفانه تلاش‌های گروه‌های مردم‌نهاد و دوستداران فرهنگ تا الان بی‌نتیجه بوده است.

نیما تابان و فرشته کیهانیان این را خواندند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
 نمایشنامه‌ای از هنینگ مانکل برای خانواده بزرگ تئاتر و دوستداران ادبیات نمایشی در ایران، منتشر شد | عکس
» نمایشنامه‌ای از هنینگ مانکل برای خانواده بزرگ تئاتر و دوستداران ادبیات نمایشی در ایران، منتشر شد
... دیدن متن »

انتشارات شباهنگ به تازگی مجموعه نمایشنامه‌ای از هنینگ مانکل، نویسنده پر آوازه سوئدی به نام «دیدار در بعد از ظهر و سه نمایشنامه‌ دیگر» به ترجمه محمد حامد منتشر و روانه بازار کتاب کرده است. 
این کتاب شامل چهار نمایشنامه به نامهای «دیدار در بعد از ظهر»، «کباب آهو»، «شباهنگام» و «شبها و روزهای شارتر» است.

 

نیما تابان این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
ناشر برتر حوزه شعر معرفی می‌شود | عکس
​دبیر علمی جایزه جلال مطرح کرد:
» ناشر برتر حوزه شعر معرفی می‌شود
... دیدن متن »

جواد محقق، دبیر علمی جشنواره شعر فجر گفت: در جشنواره امسال حدود پنج‌هزار عنوان کتاب شعر بررسی شده است که در تفکیک این آمار باید بگویم که  ٣ هزار و   ٨٠٠ عنوان کتاب در بخش بزرگسال،  ٧٦٤ عنوان کتاب در بخش کودک و نوجوان و حدود ٢٠٠ عنوان کتاب در بخش درباره شعر مورد بررسی قرار گرفته است.

 

نشست خبری دوازدهمین دوره جشنواره شعر فجر صبح امروز ( ٢٣بهمن‌ماه) با حضور مهدی قزلی، دبیر اجرایی جایزه، جواد محقق، دبیر علمی جایزه و اصحاب رسانه در بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان برگزار شد.

دبیر اجرایی جشنواره شعر فجر در ابتدای این نشست با اشاره به زمان برگزاری مراسم اختتامیه گفت: مراسم اختتامیه این دوره از جایزه شعر فجر روز یکشنبه (ششم اسفندماه) با حضور شاعران کشور و مسئولان فرهنگی در شهر تبریز، پایتخت گردشگری جهان اسلام برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: در جشنواره امسال، مانند سال‌های گذشته شاهد دو بخش رقابتی و غیررقابتی در جایزه هستیم که در بخش رقابتی آثار در سه بخش شعر کودک و نوجوان، شعر بزرگسال و درباره شعر بررسی خواهد شد. همچنین محافل‌ شعر که در سال‌های گذشته شاهد آن بودیم در جشنواره امسال نیز به شکل جدی برگزار خواهد و تا امروز نیز محفل زاهدان، اصفهان، کرمانشاه و تهران برگزار شده است و محفل شعرفارسی زبانان غیرایرانی نیز امروز در قم برگزار خواهد شد.

قزلی در توضیح محافل شعری اظهار کرد: همچنین قرار است که سه شب‌شعر در آخر هفته جاری در تالار محراب تهران با حضور بیش از  ٦٠ شاعر شناخته شده برگزار شود که انشالله در یکی از این مراسم‌ دکترسیدعباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی حضور خواهند داشت. پیش از برگزاری مراسم اختتامیه در تبریز نیز یک نشست شعرخوانی در این شهر برگزار می‌شود.
 
دبیر اجرایی دوازدهمین دوره جشنواره شعر فجر با اشاره به بخش‌های ویژه جشنواره امسال گفت: بخش ویژه جشنواره امسال بررسی ١٢  سال شعر ترکی در ایران است و قرار است که در این مراسم آثار ترکی منتشر شده در سال‌های اخیر مورد بررسی داوران این بخش قرار گیرد.

 مدیرعامل بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان در توضیح دلایل انتخاب تبریز برای اختتامیه جایزه شعر فجر گفت:‌ با توجه به انتخاب شهر تبریز به‌عنوان پایتخت گردشگری جهان اسلام و طبق دستور هیئت دولت قرار بود که بخشی از برنامه‌های فرهنگی کشور در این شهر برگزار شود که هیچ‌کدام از جشنواره‌ها زیربار چنین مسئولیتی نرفتند اما ما مانند سال گذشته که این جایزه را در مشهد برگزار کردیم، مراسم اختتامیه جشنواره امسال را نیز به شهر تبریز منتقل کردیم.
 
دبیر اجرایی شعر فجر با اشاره به دیگر بخش ویژه جشنواره شعر فجر گفت: در جایزه امسال بهترین ناشر حوزه شعر را نیز به جامعه ادبی معرفی خواهیم کرد تا جامعه ادبی متوجه شود که کار ناشران حوزه شعر نیز مورد بررسی بنیاد قرار می‌گیرد.
 
مدیرعامل بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان در پاسخ به خبرنگار ایبنا درباره معیارهای انتخاب ناشر برتر گفت: ما مجموعه‌ای از اطلاعات کمی و کیفی ناشران را در این بخش بررسی خواهیم کرد و بعد از این ناشر برتر سال را معرفی می‌کنیم. المان‌های بسیار زیادی برای انتخاب این بخش وجود دارد که تعداد آثار چاپ شده و کیفیت آن تنها بخشی از این المان‌هاست.
 
قزلی در توضیح دلایل برگزارنشدن بخش تاجیکستان در جشنواره امسال اظهار کرد: مسئولان فرهنگی تاجیکستان طی سفری که من به این کشور داشتم نهایت همکاری را با ما انجام دادند اما به دلیل مسائل سیاسی که کشور تاجیکستان با ایران دارد مسئولان تاجیکی اجازه حضور اهالی قلم را در ایران ندادند و به‌همین دلیل با توجه به بررسی آثار تاجیکستانی و حتی انتخاب آثار برتر، تصمیم‌ گرفتیم که به‌دلیل آماده‌نشدن شرایط حضور این افراد در ایران این بخش برگزار نشود.
 
وی در پاسخ به دلایل تفکیک نشدن بخش‌های شعر گفت: چندین سال است که براساس آیین‌نامه جلو رفته‌ایم اما این امکان وجود دارد که در سال‌های آینده تصمیم به تفکیک آثار بگیریم اما در مجموع رویکرد ما این است که شاعریت افراد بررسی شود؛ همچنین ما در کشور شاعران بسیار خوبی داریم که کتاب منتشر نکرده‌اند، به همین دلیل و به احتمال زیاد در جایزه سال آینده بخش شاعران بدون کتاب را نیز خواهیم داشت.
 
دبیر اجرایی جشنواره شعر فجر همچنین با اشاره به فعالیت‌های پایگاه نقد شعر گفت: از زمان راه‌اندازی پایگاه نقد شعر حدود هزار و  ٨٠٠ نفر فارسی زبان در این سامانه عضو شده‌اند که کار این افراد توسط  ١٩ منتقد مورد بررسی قرار گرفته است. براساس اعلام سردبیر سایت، افرادی که نمره بالاتر از ٨ گرفته‌اند در قالب ویژه برنامه‌ای در جشنواره فجر در یک دوره سه روزه شرکت خواهند کرد و این فرصت برای آنها وجود دارد که با اساتید و منتقدان به بحث و گفت‌وگو درباره آثارشان بپردازم. جالب است که بدانید پراکندگی افراد حاضر در این پایگاه بسیار زیاد است به‌طوری که از یک روستا کوچک در بوشهر تا پایتخت کشور افرادی در این سامانه عضو هستند.
 
قزلی درباره دلایل برگزار نشدن بخش افغانستان در جایزه امسال گفت: جریان شعر فارسی در کشورهایی مانند افغانستان قوی دنبال نمی‌شود و اگر ما آثار یک‌سال گذشته آن‌ها را بررسی کنیم به عدد قابل قبولی نمی‌رسیم به همین دلیل تصمیم گرفتیم که این جایزه در این بخش هر چند سال یک‌بار برگزار شود.
 
قزلی در بخش پایانی سخنانش با اشاره به جوایز برگزیدگان گفت: جایزه نفر برگزیده همانند جایزه کتاب‌سال و جایزه جلال ٣٠ سکه و جایزه تقدیری‌ها  ١٠ سکه خواهد بود. طبیعتا اگر هر بخش دو برگزیده یا دو تقدیری داشته باشد جایزه میان افراد نصف خواهد شد.
 
در ادامه این نشست جواد محقق با اشاره به برنامه‌های بین‌المللی جشنواره شعر گفت: در سال‌های گذشته قرار بود که در جایزه جلال و جایزه شعر فجر آثار منتشرشده در افغانستان و تاجیکستان نیز بررسی شود که سال گذشته کارهای لازم در بخش افغانستان انجام شد و بخش تاجیکستان نیز به‌دلیل برخی مسائلی که در دولت تاجیکستان وجود داشت برگزار نشد. با این حال امسال در مراسم اختتامیه جشنواره فجر که در پایتخت گردشگری جهان اسلام برگزار می‌شود، به دلیل بخش ویژه جایزه شاهد حضور شاعران ترک‌زبان از کشورهای عراق، آذربایجان و ترکیه خواهیم بود.
 
دبیر علمی جشنواره شعر فجر در توضیح تعداد عناوین بررسی شده در جشنواره دوازدهم گفت: نزدیک به پنج هزار عنوان کتاب شعر در جشنواره امسال بررسی شده است که اگر بخواهم آمار دقیق به شما بدهم به عدد ٤ هزار و ٧٨١ کتاب می‌رسیم که به دلیل آنکه برخی از این کتاب‌ها دوجلدی و سه‌جلدی بوده‌اند ما تعداد عناوین بررسی شده را پنج هزار عنوان اعلام کردیم. در تفکیک این آمار باید بگویم که ٣ هزار و   ٨٠٠ عنوان کتاب در بخش بزرگسال ٧٦٤ عنوان کتاب در بخش کودک و نوجوان و حدود ٢٠٠  عنوان کتاب در بخش درباره شعر مورد بررسی قرار گرفته است.
 
محقق در پاسخ به خبرنگار ایبنا درباره اینکه بخش بسیار زیادی از ناشران حوزه شعر نگاه اقتصادی دارند و در ازای دریافت پول کتاب چاپ می‌کنند و انتخاب اشتباه ناشر برتر می‌تواند بازار این کاسبان را حسابی گرم کند، گفت: حجم زیادی از کتاب‌های منتشر شده در سال به حوزه ادبیات اختصاص دارد که در این بین نیز بخش قابل توجهی مربوط به کتاب‌های شعر است. چاپ کتاب‌های پولی کار غیرقانونی‌ای نیست اما شاید موردپسند ما نباشد به‌هرحال این اتفاق از سال‌های دور نیز رخ می‌داده است و ما نمی‌توانیم به این دلیل ناشری را از گردونه رقابت حذف کنیم. با این حال در حال حاضر ما به جمع‌بندی نهایی نرسیده‌ایم و تنها  ٧ و ٨ گزینه پیش روی ماست.
 
محقق در پاسخ به این سوال که آیا برگزیدگان بخش بزرگسال در دو گروه شعر نو و شعر کلاسیک تقسیم‌بندی خواهند شد گفت: براساس آیین‌نامه همه آثار در یک دسته بررسی خواهند شد و تفکیک شعر نو و کلاسیک نخواهیم داشت؛ چراکه اگر به تفکیک بپردازیم در بخش شعر نو و کلاسیک نیز شاخه‌های متعددی وجود دارد که باید آن شاخه‌ها نیز بررسی شود از طرفی اکثر کتاب‌های منتشر شده شامل فعالیت‌های شاعر در قالب‌های متفاوت است که اگر ما چنین نگاهی داشته باشیم کار برای انتخاب بسیار سخت می‌شود.
 
وی ادامه داد: البته این مشکل تنها به شعر بزرگسال خلاصه نمی‌شود و ما در بخش کودک و نوجوان نیز چنین مشکلی داریم؛ چراکه آن بخش نیز می‌تواند به شعر خردسال، شعر کودک و شعر نوجوان تقسیم‌بندی شود.
 
محقق در پایان با اشاره به نحوه داوری جوایز گفت: بعد از بررسی‌های انجام شده در هیئت علمی و با رأی‌گیری سه داور برای هر بخش انتخاب شده‌اند که این داوران بعد از غربالگری اولیه  ٥ تا  ٧ اثر را به‌عنوان نامزدهای هر بخش معرفی می‌کنند؛ بعد از این مرحله دبیر جشنواره و یک عضو از هیئت علمی به بخش داوری اضافه خواهند شد تا داوری نهایی انجام شود

 

 

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
پرداخت وام 10 میلیون تومانی به اهالی قلم | عکس
» پرداخت وام 10 میلیون تومانی به اهالی قلم
... دیدن متن »

به نقل روابط عمومی موسسه خانه کتاب، مجید غلامی جلیسه از ارائه تسهیلات در قالب وام ۱۰ میلیون تومانی به اهالی قلم در سال جاری خبر داد و اظهار کرد: ثبت نام این وام از ۲۸ بهمن ماه با بازپرداخت ۳۶ ماهه به اهالی قلم آغاز می‌شود.
 
وی عنوان کرد: با پیگیری موسسه خانه کتاب و حمایت‌های محسن جوادی، معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، در سال جاری علاوه بر وامی که از طریق صندوق اعتباری هنر به اهالی قلم ارائه خواهد شد، وام ۱۰ میلیون تومانی نیز در اختیار اهالی قلم قرار می‌گیرد. این تسهیلات در سال آینده نیز استمرار خواهد داشت و به تمامی اهالی قلمی که شرایط دریافت این تسهیلات را داشته باشند تعلق می‌گیرد.
 
غلامی جلیسه درباره ضوابط و شرایط دریافت این تسهیلات گفت: افرادی که طی ۵ سال گذشته سه عنوان کتاب (حوزه بزرگسال) و ۴ عنوان کتاب (حوزه کودک و نوجوان) منتشر کرده باشند، می‌توانند از این وام بهره‌مند شوند.
 
مدیر عامل خانه کتاب عنوان کرد: اهالی قلم می‌توانند برای دریافت این تسهیلات، بدون حضور در محل موسسه و فقط با مراجعه به سایت اهل قلم به نشانی www.ahleghalam.ir  اقدام کنند.

همچنین، پرداخت این تسهیلات به دلیل محدود بودن میزان وام، بر اساس اولویت در ثبت نام به متقاضیان اعطا می شود.

لازم به یادآوری است که سامانه ثبت نام از  ۲۸ بهمن ماه فعال می‌شود و متقاضیان می‌توانند از این تاریخ برای ثبت‌ نام اقدام کنند.

بامداد و الهه الف این را خواندند
:)) یاد زمان جنگ افتادم که مردمو تشویق میکردن با دادن فرش و چراغ زنبوری به بچه آوریه بیشتر ؛ ماشالا مردم همیشه در صحنه هم بیخیال توپ و تفنگ در رویای چراغ زنبوریهای نو ، آغوش به هم برمیکشیدن و در سکانس بعد عیال منزل احساس تهوع میکردن
حالام ملت احتمالن بخاطر وام شروع میکنن به چاپ کتاب :)) البته که میصرفه . چون 1200 پول چاپ کتابش میشه بعد سه تاش میشه 3600 اونوخ 10 تومن میگیره که ده بر یک میکنه بعبارتی حدود شیش تومن سود :))

ولی یه سوال از دولتیها و حکومتیهای عزیز
چطوره که شماها به یورو اختلاس میکنین و
اونوقت به ملت به ریال وام و یارانه و ... میدین ؟

آخه 10 تومن ؟؟؟ :))) اونوقت بعنوان وام :))
خیلی باحالید بابا

۲۳ بهمن
:)))))))) اگه با ده تومن شاد میشی ، خب خوشبحالت الهه جان

چرا ناراحت شم ؟ هم یارانه ، هم وام ، نوش جون ملت غیور ایران :))
باریکلا به شما هموطن سر به راه و راضی
۲۳ بهمن
ولی خب کاش یه روزی بیاد که هنرمندامون با چندرغازی که حکومتیا جلوشون میندازن ، شاد نشن .
و شرایطی مهیا شه ( یه بازار سالم و آزاد ، بدون هیچ اداره ی ارشاد و تربیت و .. ) که به جای وام و یارانه ، به جای دویدن دنبال ده تومنی که با هزار غمزه و منت اونم آیا بدن آیا ... دیدن ادامه » ندن ، سرشونو بالا بگیرن ، درامد عالی داشته باشن و شیک زندگی کنن
همین :)
۲۳ بهمن
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خبر
درباره اشتراک تیوال+
۳۰٪ تخفیف سایت نوار برای خرید آنلاین کتاب صوتی ویژه مشترکان تیوال‌پلاس | عکس
تیوال پلاس
» ۳۰٪ تخفیف سایت نوار برای خرید آنلاین کتاب صوتی ویژه مشترکان تیوال‌پلاس
... دیدن متن »

همونطور که میدونید، اشتراک تیوال‌ْپلاس به معنی بهره‌مندی از همه خدمات آشنا و رایگان تیوال هست به اضافه مزایا و خدماتی که می‌‌تونه برای یک مخاطب فعال‌تر برنامه‌های هنری و گردشی خیلی مفید باشه. پیش از این بخشی از خدمات تیوال‌پلاس رو بهتون معرفی کردیم. همراهی‌ها و هدیه‌های فیلیمو و اسنپ و دلیون و شهر کتاب آنلاین و اسنپ فود و مدیسه که یادتون هست؟ امکان ویژه دیگه‌ای که در تیوال‌پلاس داریم خرید کتاب صوتی با ۳۰٪ تخفیف در طول دوره اشتراک تیوال‌پلاس (سه‌ماهه، شش ماهه و یکساله) از سایت نوار هست.

شاید خیلی وقت‌ها فرصت کافی و یا مکان آروم و مناسبی برای کتاب خوندن نداشته باشید و این موضوع ممکنه باعث دوریتون از کتاب بشه، سایت نوار فرصتی رو فراهم کرده که در بین این مشغله‌ها در هر زمان و مکانی کتاب‌های مورد علاقتون رو با صدای گوینده‌های حرفه‌ایی گوش کنید و لذت ببرید.

دیگر امکانات و ویژیگی‌های سایت کتاب صوتی نوار:

- خرید کتاب برای مخاطبان مقیم خارج از کشور
- هدیه کتاب صوتی به دوستان
- بهره‌مندی نابینایان از سایت
- گوش کردن رایگان برخی کتاب‌ها
- کوپن هدیه
- کد تخفیف
- طرح اشتراک

سایت نوار را می‌تونید از طریق لینک‌های زیر دنبال کنید:
اپلیکیشن اندروید | اپلیکیشن آیفون | توئیتر | گوگل پلاس | کانال تلگرام | اینستاگرام

توجه داشته باشید که کد تخفیف در اپلیکیشن اندروید قابل استفاده نیست و برای استفاده از کد تخفیف ابتدا با نام کاربری وارد سایت نوار شده و کتاب مورد نظرتون رو انتخاب کنید و سپس کد تخفیف رو وارد و بعد از خریداری کتاب از طریق بخش کتابخانه اپلیکیشن اندروید، کتاب خود را دریافت نمایید.
همینطور در اپلیکیشن آیفون سایت نوار، امکان خرید کتاب وجود ندارد و همانطور که در بالا اشاره شد، ابتدا وارد سایت نوار شده و کتاب مورد نظرتون رو خریداری کنید و سپس از طریق بخش کتابخانه که در اپلیکیشن موجود است کتاب خود را دریافت نمایید.

علیرضا، نسیبه متاجی، حمید یاری و نسرین احمدی این را دوست دارند
الان من می خوام از سایت نوار کتاب بگیرم کد اشتراکم چیه؟
۲۸ فروردین
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خبر
درباره اشتراک تیوال+
۵۰.۰۰۰ تومان تخفیف خرید از مدیسه ویژه مشترکان تیوال‌پلاس | عکس
تیوال پلاس
» ۵۰.۰۰۰ تومان تخفیف خرید از مدیسه ویژه مشترکان تیوال‌پلاس
... دیدن متن »

همونطور که میدونید، اشتراک تیوال‌ْپلاس به معنی بهره‌مندی از همه خدمات آشنا و رایگان تیوال است به اضافه مزایا و خدماتی که می‌‌تونه برای یک مخاطب فعال‌تر برنامه‌های هنری و گردشی خیلی مفید باشه. پیش از این بخشی از خدمات تیوال‌پلاس رو بهتون معرفی کردیم. همراهی‌ها و هدیه‌های فیلیمو و اسنپ  و دلیون و شهر کتاب آنلاین و  اسنپ فود رو که یادتون هست؟ یک امکان ویژه دیگه‌ای که در تیوال‌پلاس داریم اعتبار ۵۰.۰۰۰ تومانی خرید از فروشگاه اینترنتی مدیسه است.

برای آشنایی بیشتر با مدیسه، خلاصه‌ای از امکانات، ویژگی‌ها و محصولات این فروشگاه رو در ادامه براتون نوشتیم:
مدیسه یک سامانه خرید آنلاین هست که می‌تونید برند‌های مورد علاقتون رو در اون پیدا کنید. از پوشاک گرفته تا عطر و ادکلن و لوازم ارایشی و ... برخی از این برندها رو در تصویر زیر میبینم:

مدیسه به عنوان بزرگترین فروشگاه اینترنتی پوشاک ایران، ضمن تضمین اصالت تمامی کالاها، این اطمینان رو میده که با قیمتی مناسب، محصولی اصل از برترین برندهای جهان از قبیل GAP, H&M, Giordano, La Senza, Nike, Adidas, Oysho, Ray-Ban, Versace, Chanel, BVLGARI, Zara و ... رو به دست شما می‌رسونه تا تجربه‌ی خرید اینترنتی لذت‌بخشی داشته باشید.
علاوه بر این برندهای نام آشنا در ایران، مدیسه عرضه کننده‌ی برخی از معتبرترین برندهای جهانی است که پیش از این کمتر در ایران شناخته شده بودند. برندهایی نظیر TCP ,Nine West و یا برند فرانسوی Celio که هم‌زمان با فروش در فروشگاه‌‌های معتبر جهان، در مدیسه هم عرضه می‌شه.

کالای خریداری شده از مدیسه در روزهای هفته، ظرف ۲۴ ساعت بدون دریافت هیچ هزینه اضافی (برای خریدهای بالای یکصد هزار تومان) تحویل داده می‌شه، درضمن شما می‌تونید مبلغ خرید خودتون رو در محل و در لحظه‌ی دریافت کالا پرداخت کنید. مدیسه به شما این امکان رو میده که در صورت عدم رضایت از کالای خریداری شده، تا ۷ روز بدون کسر هزینه و دریافت کل مبلغ خریدتون کالا رو برگردونید. 

مدیسه رو می‌تونید از لینک‌های زیر دنبال کنید تا همیشه از تخفیف‌های هیجان انگیزش با خبر باشید:
کانال تلگرام | | اینستاگرام | گوگل پلاس | توئیتر

سید احمدرضا جوادپور این را خواند
لیلى شجاعى این را دوست دارد
چه جوری از تخفیفش استفاده کنیم؟
کد تخفیف داره؟
۱۸ بهمن
درود بر شما
با اشتراک تیوال+ در این‌باره خودکار راهنمایی می‌شوید.
۱۹ بهمن
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید