آنلاین کمدی کودک و نوجوان
چیدمان
تیوال شعر و ادبیات
S3 : 05:15:59 | com/org
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید
نخستین جایزه‌ی ترانه‌ی تهران برگزار می‌شود | عکس نخستین جایزه‌ی ترانه‌ی تهران برگزار می‌شود
به‌مناسبتِ روزِ تهران و با هدفِ اهمیت‌دادن به جاذبه‌ها و دغدغه‌های این شهر که چندی است فراموش شده «نخستین جایزه‌ی ترانه‌ی تهران» برگزار می‌شود.به‌گزارش دبیرخانه‌ی نخستین جایزه‌ی ترانه‌ی تهران، این جشنواره که با شیوع کرونا یک‌سال به تعویق افتاده با دبیریِ «حسن علیشیری» حرکت خود را از سر می‌گیرد. «حسن علیشیری» متولد ١٣۶٠ دانش آموخته‌ی زبان و ادبیات انگلیسی، کارشناسی ارشد مدیریت رسانه همین‌طور شاعر، ترانه‌سرا و مترجم است. وی عضو خانه‌ی ترانه بوده و سه دوره قائم‌مقام ...
دیدن ادامه ››

به‌مناسبتِ روزِ تهران و با هدفِ اهمیت‌دادن به جاذبه‌ها و دغدغه‌های این شهر که چندی است فراموش شده «نخستین جایزه‌ی ترانه‌ی تهران» برگزار می‌شود.

به‌گزارش دبیرخانه‌ی نخستین جایزه‌ی ترانه‌ی تهران، این جشنواره که با شیوع کرونا یک‌سال به تعویق افتاده با دبیریِ «حسن علیشیری» حرکت خود را از سر می‌گیرد.

«حسن علیشیری» متولد ١٣۶٠ دانش آموخته‌ی زبان و ادبیات انگلیسی، کارشناسی ارشد مدیریت رسانه همین‌طور شاعر، ترانه‌سرا و مترجم است. وی عضو خانه‌ی ترانه بوده و سه دوره قائم‌مقام دبیریِ جایزه‌یِ ترانه‌ی افشین یداللهی را بر عهده داشته.
 
هم‌چنین هدف این جشنواره کشفِ استعدادهای تازه و توجه به ترانه‌سرایان، یاد شده است.  فراخوانِ جشنواره‌ی «ترانه‌ی تهران» به‌زودی و در خبرهایِ بعدی اعلام خواهد شد.
گفتنی است نخستین «جایزه‌ی ترانه‌ی تهران» همزمان با روزِ تهران و پاییزِ سال ۱۴۰۰ برگزار می‌شود.

عکس: مریم قهرمانی

برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
آموزش برخط فنون شاعری در جشنواره ملی شعر دانشجویی | عکس آموزش برخط فنون شاعری در جشنواره ملی شعر دانشجویی
نخستین دوره آموزشی دومین دوره جشنواره ملی شعر دانشجویی، با تدریس دکتر «اسماعیل امینی» به صورت برخط برگزار خواهد شد.پیش‌تر، دبیرخانه جشنواره ملی شعر دانشجویی در معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی، اعلام کرده بود که با توجه به شرایط تحمیلی ناشی از شیوع ویروس کرونا و تعطیلی کلاس‌های حضوری دانشگاه‌ها، تمرکز دومین دوره از این جشنواره، بر برگزاری محفل‌ها و نیز کارگاه‌ها و دوره‌های آموزشی برخط (آنلاین) خواهد بود.حال قرار است نخستین دوره از دوره‌های آموزشی دومین جشنواره ملی شعر دانشجویی که زیر عنوان کلی «شعرآورد» برگزار خواهند شد، با تدریس دکتر ...
دیدن ادامه ››

نخستین دوره آموزشی دومین دوره جشنواره ملی شعر دانشجویی، با تدریس دکتر «اسماعیل امینی» به صورت برخط برگزار خواهد شد.

پیش‌تر، دبیرخانه جشنواره ملی شعر دانشجویی در معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی، اعلام کرده بود که با توجه به شرایط تحمیلی ناشی از شیوع ویروس کرونا و تعطیلی کلاس‌های حضوری دانشگاه‌ها، تمرکز دومین دوره از این جشنواره، بر برگزاری محفل‌ها و نیز کارگاه‌ها و دوره‌های آموزشی برخط (آنلاین) خواهد بود.

حال قرار است نخستین دوره از دوره‌های آموزشی دومین جشنواره ملی شعر دانشجویی که زیر عنوان کلی «شعرآورد» برگزار خواهند شد، با تدریس دکتر اسماعیل امینی، شاعر، پژوهشگر و مدرس دانشگاه، زیر عنوان «از شعر گفتن...» با محویت آموزش مبانی شعر برگزار شود.

در این دوره هشت جلسه‌ای که قرار است سه‌شنبه هر هفته از ساعت ۱۷ برگزار شود، دکتر امینی زیر سرفصل‌های چیستی شعر، زبان شعر، موسیقی‌ شعر، منطق شاعرانه و خیال در شعر، درباره قالب شعر، تداعی، نشانه‌ زبانی، هجاها، قافیه، واج‌آرایی، سجع، تناسب، تضاد، تلمیح، حسن تعلیل، اغراق و مبالغه، عینیت و ذهنیت، تشبیه و استعاره، تمثیل، و مجاز با حاضران آنلاین (برخط) کلاس سخن خواهد گفت.

این دوره آموزشی رایگان از سه‌شنبه ۱۲ اسفندماه جاری آغاز خواهد شد. علاقه‌مندان پس از ورود به سامانه رویتاب به آدرس:

roytab.ir

 و انتخاب صفحه جشنواره شعر دانشجویی، فرم شرکت در کارگاه آموزشی شعرآورد را می‌توانند تکمیل و در این دوره شرکت کنند.

دوره‌های آموزشی دومین جشنواره ملی شعر دانشجویی بخشی از روند فرآیندمحور جشنواره بوده که برای شرکت‌کنندگان آن، مشمول امتیاز رقابتی خواهد بود. با این حال، افراد علاقه‌مند نیز می‌توانند در صورت وجود شرایط لازم، به‌صورت آزاد از این دوره‌های آموزشی بهره بگیرند

برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
 نامزدهای بخش ویژه پانزدهمین جایزه کتاب سال شعر به انتخاب «خبرنگاران» معرفی شدند | عکس نامزدهای بخش ویژه پانزدهمین جایزه کتاب سال شعر به انتخاب «خبرنگاران» معرفی شدند
بنا بر اعلام دبیرخانه این جایزه، در بخش ویژه شاعران بدون کتاب که هر ساله با هدف کشف استعدادهای شعری در هر سن و جغرافیایی برگزار می‌شود، این افراد از میان شاعران فارسی‌زبان شرکت‌کننده که تاکنون در ایران کتاب شعر منتشر نکرده اما به‌اندازه‌ی یک کتاب، شعر دارند، به‌عنوان راه‌یافتگان به مرحله پایانی داوری، معرفی شدند:- آزاده باصولی- مهدیه رشیدی- سجاد ریاحی فارسانی- مهران عزیزی- مرتضی عنابستانی- زهرا گلابی‌زادهپانزدهمین دوره جایزه کتاب سال شعر به انتخاب خبرنگاران، طبق روال گذشته در ۳ بخش «کتاب سال شعر»، «ویژه شاعران بدون کتاب» ...
دیدن ادامه ››

بنا بر اعلام دبیرخانه این جایزه، در بخش ویژه شاعران بدون کتاب که هر ساله با هدف کشف استعدادهای شعری در هر سن و جغرافیایی برگزار می‌شود، این افراد از میان شاعران فارسی‌زبان شرکت‌کننده که تاکنون در ایران کتاب شعر منتشر نکرده اما به‌اندازه‌ی یک کتاب، شعر دارند، به‌عنوان راه‌یافتگان به مرحله پایانی داوری، معرفی شدند:

- آزاده باصولی
- مهدیه رشیدی
- سجاد ریاحی فارسانی
- مهران عزیزی
- مرتضی عنابستانی
- زهرا گلابی‌زاده

پانزدهمین دوره جایزه کتاب سال شعر به انتخاب خبرنگاران، طبق روال گذشته در ۳ بخش «کتاب سال شعر»، «ویژه شاعران بدون کتاب» و «تجلیل از یک عمر فعالیت شعری» برگزار و آیین پایانی آن در روزهای پایانی اسفند برگزار می‌شود.

در آیین پایانی چهاردهمین دوره این جایزه که به‌دلیل شیوع ویروس کرونا با تاخیر و درنهایت به‌صورت برخط برگزار شد، در بخش کتاب سال، مجموعه شعر «هفتاد کشیش یخی» از زنده‌یاد «علی نجفی» به‌عنوان برگزیده انتخاب و از یک عمر فعالیت ادبی «محمدعلی اسلامی نُدوشن» تجلیل شد. در بخش ویژه نیز حسن جنت‌مکان، حمیدرضا ظرافت و مهران عزیزی انتخاب‌های اول تا سوم شدند.
بنا بر اعلام دبیرخانه جایزه کتاب سال شعر به انتخاب «خبرنگاران»، نامزدهای بخش کتاب سال دوره پانزدهم این جایزه نیز هفته آتی معرفی خواهند شد.

برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
 نمایشنامه های «قند خون» و «کمیته نان» رونمایی می‌شود | عکس نمایشنامه های «قند خون» و «کمیته نان» رونمایی می‌شود
نمایشنامه «قند خون» و «کمیته نان» آثاری اجتماعی از «لیلی عاج» که به زندگی طبقه کارگر و فقیر جامعه پرداخته با حضور هنرمندان و علاقمندان سوم اسفند ماه در سالن مشاهیر مجموعه تئاتر شهر رونمایی می‌شود.به گزارش روابط عمومی نشر آماره، نمایشنامه های «قند خون» و «کمیته نان» نوشته لیلی عاج، روز یکشنبه سوم اسفند ماه با حضور جمعی از علاقه‌مندان تئاتر و ادبیات نمایشی با همکاری مجموعه تئاتر شهر به همت «نشر آماره» رونمایی می‌شود.در این مراسم شهرام زرگر، احسان زیورعالم، الهام شعبانی، سینا ییلاق بیگی و هومن بنائی به ...
دیدن ادامه ››

نمایشنامه «قند خون» و «کمیته نان» آثاری اجتماعی از «لیلی عاج» که به زندگی طبقه کارگر و فقیر جامعه پرداخته با حضور هنرمندان و علاقمندان سوم اسفند ماه در سالن مشاهیر مجموعه تئاتر شهر رونمایی می‌شود.

به گزارش روابط عمومی نشر آماره، نمایشنامه های «قند خون» و «کمیته نان» نوشته لیلی عاج، روز یکشنبه سوم اسفند ماه با حضور جمعی از علاقه‌مندان تئاتر و ادبیات نمایشی با همکاری مجموعه تئاتر شهر به همت «نشر آماره» رونمایی می‌شود.

در این مراسم شهرام زرگر، احسان زیورعالم، الهام شعبانی، سینا ییلاق بیگی و هومن بنائی به معرفی کتاب های «قند خون» و «کمیته نان» خواهند پرداخت. نمایشنامه های «قند خون» و «کمیته نان» با نگاهی به سبک زندگی طبقه کارگر و نمایش درد و رنج زندگی کارگری و فقر مالی با تمرکز بر مسائل اقتصادی زندگی کارگران تلنگری برای مدیریت و زندگی سرمایه داری است. این آثار که دارای تز اجتماعی است، از ژست‌های روشنفکرمآبانه خبری نیست. نمایشنامه های با دغدغه های واقعی طبقه‌ای از جامعه که واقعا برای حرف های زیادی برای گفتن دارد.گویی که مولف خودش با درد مردمان این طبقه از اجتماع آشناست.

مراسم رونمایی و جشن امضاء این کتاب روز یکشنبه سوم اسفند ماه از ساعت ۱۶:۳۰ تا ۱۸ در مجموعه تئاتر شهر واقع در چهار راه ولیعصر، پارک دانشجو، تئاتر شهر، سالن مشاهیر با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی برگزار می‌شود و شرکت برای عموم آزاد است.

برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
طرح عیدی کتاب به نفع کودکان کم‌توان جسمی و ذهنی | عکس طرح عیدی کتاب به نفع کودکان کم‌توان جسمی و ذهنی
پنجمین دوره طرح عیدی کتاب «عشق و آینه» به نفع کودکان کم‌توان جسمی و ذهنی، امسال به نفع کودکان کم‌توان آسایشگاهی در همدان برگزار می‌شود.انتشارات آرادمان که از سال ۱۳۹۴ تاکنون پنج دوره از این طرح خیریه را با موفقیت برگزار کرده است، اعلام کرد که طرح «عشق و آینه ۶» را با در نظر گرفتن شرایط شیوع ویروس کرونا برگزار می‌کند.پیش‌تر، دوره‌های اول و دوم طرح عشق و آینه به نفع کودکان کم‌توان تهران، دور سوم به نفع کودکان کم‌توان منطقه‌های زلزله‌زده کرمانشاه و سرپل ذهاب، دور چهارم به نفع کودکان کم‌توان استان البرز و دور پنجم ...
دیدن ادامه ››

پنجمین دوره طرح عیدی کتاب «عشق و آینه» به نفع کودکان کم‌توان جسمی و ذهنی، امسال به نفع کودکان کم‌توان آسایشگاهی در همدان برگزار می‌شود.
انتشارات آرادمان که از سال ۱۳۹۴ تاکنون پنج دوره از این طرح خیریه را با موفقیت برگزار کرده است، اعلام کرد که طرح «عشق و آینه ۶» را با در نظر گرفتن شرایط شیوع ویروس کرونا برگزار می‌کند.
پیش‌تر، دوره‌های اول و دوم طرح عشق و آینه به نفع کودکان کم‌توان تهران، دور سوم به نفع کودکان کم‌توان منطقه‌های زلزله‌زده کرمانشاه و سرپل ذهاب، دور چهارم به نفع کودکان کم‌توان استان البرز و دور پنجم به نفع کودکان کم‌توان مناطق سیل‌زده برگزار شده بود.
علاقه‌مندان به مشارکت در دوره ششم این طرح خیریه فرهنگی، چنانچه از هشت عنوان از رمان‌های در نظر گرفته شده آرادمان، دست‌کم سه نسخه خریداری کنند، کتاب‌های خریداری شده را به‌عنوان عیدی، با پست سفارشی رایگان، به نشانی فرد مورد نظر خود می‌توانند بفرستند.

در این طرح که در فاصله دوم اسفند ۱۳۹۹ تا ۱۵ فروردین سال ۱۴۰۰ برگزار می‌شود، این کتاب‌ها از حوزه ادبیات داستانی ایرانی عرضه شده‌اند:

۱- هنوز هیچکس نیستم / مریم رازانی / ۲۵۰صفحه / ۲۰هزار تومان
۲- عروسی مگی / مریم رازانی / ۱۴۴صفحه / ۱۵هزار تومان
۳- حلقه‌های درهم / مهشید شریف / ۱۸۸صفحه / ۲۳هزار تومان
۴- اسم من نیلی / مهشید شریف / ۱۷۲صفحه / ۲۳هزار تومان
۵- بچه‌هایی از این جنس / مهشید شریف / ۱۳۸صفحه / ۱۳هزار تومان
۶- تنهایی المیرا / فرزین فخر یاسری / ۲۳۸صفحه / ۲۸هزار تومان
۷- با تو تا کجا / فرزین فخر یاسری / ۲۰۲صفحه / ۲۰هزار تومان
۸ – تو برگشتی / راضیه حسینی / ۱۶۲صفحه / ۳۳هزار تومان

از آنجا که نویسندگان ۶ عنوان از این هشت عنوان کتاب، نویسندگان همدانی هستند، عواید این دوره از طرح عشق و آینه، با مشارکت یک حامی فرهنگی، به خرید اقلام خوراکی و بهداشتی برای آسایشگاه کودکان کم‌توان جسمی و ذهنی در همدان اختصاص خواهد یافت.

علاقه‌مندان برای مشارکت و کسب اطلاعات بیشتر، از طریق سایت اینترنتی یا اکانت‌های آرادمان در اینستاگرام و تلگرام می‌توانند تماس برقرار کنند:
www.aradman.ir
@aradmanpub

برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
پوستر جشنواره «هنرزنده است» رونمایی شد | عکس پوستر جشنواره «هنرزنده است» رونمایی شد
آیین رونمایی از پوستر جشنواره آنلاین «هنرزنده است» برگزار شد.به گزارش روابط عمومی جشنواره آنلاین «هنر زنده است»، پوستر این رویداد هنری با تکیه بر شعار پویایی و بالندگی هنر در روزهای سختِ همه‌گیری کووید ۱۹، رونمایی شد.کیانوش غریب پور طراح لوگو  جشنواره است و سیروس سلیمی پوستر  جشنواره"هنر زنده است" را با نگاهی به تلفیق عناصر مدرن گرافیک با نقوش اصیل هنر ایرانی طراحی کرده است.سیروس سلیمی که مدیریت هنری این رویداد را نیز برعهده دارد، در این باره گفت: «پوستر جشنواره ی«هنرزنده است»، با تکیه بر شعار پویایی و بالندگی هنر در روزهای سختِ ...
دیدن ادامه ››

آیین رونمایی از پوستر جشنواره آنلاین «هنرزنده است» برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جشنواره آنلاین «هنر زنده است»، پوستر این رویداد هنری با تکیه بر شعار پویایی و بالندگی هنر در روزهای سختِ همه‌گیری کووید ۱۹، رونمایی شد.

کیانوش غریب پور طراح لوگو  جشنواره است و سیروس سلیمی پوستر  جشنواره"هنر زنده است" را با نگاهی به تلفیق عناصر مدرن گرافیک با نقوش اصیل هنر ایرانی طراحی کرده است.

سیروس سلیمی که مدیریت هنری این رویداد را نیز برعهده دارد، در این باره گفت: «پوستر جشنواره ی«هنرزنده است»، با تکیه بر شعار پویایی و بالندگی هنر در روزهای سختِ همه‌گیری کووید ۱۹ که تمامی فعالیت‌ها و نگرش نوع بشر در همه‌ی جهان را دگرگون کرده، طراحی شده است.»

این طراح گرافیک ادامه داد: «در این پوستر جوانه‌های رشد و شکوفایی هنر را می‌بینیم که چگونه از درون نشانِ جشنواره روییدن گرفته، رشد کرده و در شکل یکی از نقوش و سمبل‌های آشنای هنر ایران زمین یعنی اسلیمی، پیچ و تابِ خوش قد و قامتش را به رخ می‌کشد. هنر زنده است چون جهان، هنرمندان و مخاطبان زنده‌اند...»

جشنواره «هنر زنده است» در چهار بخش فیلم (به دبیری کمال تبریزی)، تئاتر (به دبیری بهروز غریب‌پور)، موسیقی (به دبیری فردین خلعتبری) و دیجیتال آرت (به دبیری محمود کلاری) از ۱۰ لغایت ۲۰ اسفند در پردیس تئاتر و موسیقی باغ کتاب برگزار می‌شود.

نخستین دوره جشنواره آنلاین «هنر زنده است» با حمایت: مؤسسه فرهنگی هنری «برداشت آخر»، تهران۱۴۰۰، شهرداری تهران، بنیاد رودکی، مجموعه فرهنگی هنری مربع ۱۱، پردیس تئاتر و موسیقی باغ کتاب ،سایت تیوال و آژانس تبلیغاتی بادکوبه برگزار می‌‌شود

برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
آثار ارسالی به جشنواره «هنر زنده است» از مرز ۲۸۰۰ اثر گذشت / ۶۵۰۰۰ بازدید از پورتال سایت جشنواره «هنر زنده است» | عکس ۲۸۰۰ اثر به دبیرخانه جشنواره «هنر زنده است» رسیدآثار ارسالی به جشنواره «هنر زنده است» از مرز ۲۸۰۰ اثر گذشت / ۶۵۰۰۰ بازدید از پورتال سایت جشنواره «هنر زنده است»
دبیرخانه جشنواره «هنر زنده است» تعداد آثار رسیده را در تمامی بخش‌ها را ۲۸۰۵ اثر اعلام کرد. با اتمام مهلت ارسال آثار، تعداد ۶۵هزار بازدید ازپورتال سایت جشنواره"هنر زنده است" ثبت شد و بالغ بر ۲۸۰۰ اثر در چهار بخش مختلف به دبیرخانه جشنواره رسید.به گزارش روابط عمومی جشنواره "هنر زنده است"، این آثار در بخش‌های فیلم، تئاتر، موسیقی و دیجیتال آرت به جشنواره ارسال شده است که در این میان بخش دیجیتال آرت با یک هزار و ۷۶ اثر بیشترین تعداد آثار رسیده را به خود اختصاص داد.در بخش دیجیتال آرت ۱۰۷۶ اثر به جشنواره رسید که در این بخش عکس موبایلی۵۲۲، ویدئو آرت  ١۵٠ ،فیلم موبایلی١٣١، ...
دیدن ادامه ››

دبیرخانه جشنواره «هنر زنده است» تعداد آثار رسیده را در تمامی بخش‌ها را ۲۸۰۵ اثر اعلام کرد.

 با اتمام مهلت ارسال آثار، تعداد ۶۵هزار بازدید ازپورتال سایت جشنواره"هنر زنده است" ثبت شد و بالغ بر ۲۸۰۰ اثر در چهار بخش مختلف به دبیرخانه جشنواره رسید.

به گزارش روابط عمومی جشنواره "هنر زنده است"، این آثار در بخش‌های فیلم، تئاتر، موسیقی و دیجیتال آرت به جشنواره ارسال شده است که در این میان بخش دیجیتال آرت با یک هزار و ۷۶ اثر بیشترین تعداد آثار رسیده را به خود اختصاص داد.

در بخش دیجیتال آرت ۱۰۷۶ اثر به جشنواره رسید که در این بخش عکس موبایلی۵۲۲، ویدئو آرت  ١۵٠ ،فیلم موبایلی١٣١، نقاشی دیجیتال ٩٣، موزیک ویدئو٧٨، مالتی‌مدیا٣۴، موشن گرافیک ٢٧، دیجیتال مدلینگ ١٨، انیمیشن کامپیوتری١۴ و وب سریز ٩ اثر را از آن خود کرد.

در بخش فیلم نیز ۸۴۵ اثر رسیده که فیلم بلند داستانی۵۲، کوتاه داستانی۵۹۸، انیمشن۵۰ و مستند ۱۴۵ ثبت شده است و در بخش موسیقی نیز ۲۳۰ اثر در سایت جشنواره بارگذاری شده است.

لازم به ذکرست که تعدادی از آثاری که برای جشنواره تولید می شود،تا ۲۰ بهمن ماه مهلت دارند که فایل مورد نظر را در هر بخش بارگذاری کنند و تنها آثاری در جشنواره شرکت داده می شوند که تا ۱۵ بهمن ماه در سایت جشنواره ثبت نام کرده باشند.

جشنواره «هنر زنده است» در چهار بخش فیلم (به دبیری کمال تبریزی)، تئاتر (به دبیری بهروز غریب‌پور)، موسیقی (به دبیری فردین خلعتبری) و دیجیتال آرت (به دبیری محمود کلاری) بدون محدویت شرکت آثار در سایر جشنواره‌ها پذیرای تولیدات  متنوع هنرمندان جوان کشور - در بخش رقابتی- و هنرمندان مطرح کشور در بخش‌های غیررقابتی است و برابر با فراخوان منتشرشده جوایز نقدی و نشان جشنواره به برگزیدگان اهدا خواهد شد.

نخستین دوره جشنواره آنلاین "هنر زنده است" را مؤسسه فرهنگی هنری "برداشت آخر" و مجموعه فرهنگی هنری "مربع ۱۱" برگزار می‌کنند و پردیس تئاتر و موسیقی باغ کتاب یکی از حامیان این جشنواره است.

برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
فراخوان جشنواره هنری ملی فجرآنه منتشر شد | عکس فراخوان جشنواره هنری ملی فجرآنه منتشر شد
جشنواره هنری آنلاین فجرآنه رویدادی هنری ویژه کودک و نوجوان در هشت بخش شعرخوانی، قصه گویی، داستان نویسی، نامه ای به سرداردلها، روزنامه دیواری، کاریکاتور، نقاشی روی ماسک و نمایش عروسکی است که در سطح کشور برگزار می شود.جشنواره فجرآنه سومین رویداد ملی وسکه در بحران جهانی کرونا می باشد که این بار با رویکردی متفاوت برای کودکان ‌و نوجوانان با شعار «مراقب من باش» برگزار خواهد شد.این جشنواره سعی دارد ضمن ایجاد بستری برای ادامه فعالیت بخش وسیعی از جامعه هنری محتوای مناسبی برای کاربران فضای آنلاین ایجاد و استعدادهای ناشناخته رامعرفی و امکانی برای فعالیت استعدادهای موجود ایجاد نماید.شرایط ...
دیدن ادامه ››

جشنواره هنری آنلاین فجرآنه رویدادی هنری ویژه کودک و نوجوان در هشت بخش شعرخوانی، قصه گویی، داستان نویسی، نامه ای به سرداردلها، روزنامه دیواری، کاریکاتور، نقاشی روی ماسک و نمایش عروسکی است که در سطح کشور برگزار می شود.
جشنواره فجرآنه سومین رویداد ملی وسکه در بحران جهانی کرونا می باشد که این بار با رویکردی متفاوت برای کودکان ‌و نوجوانان با شعار «مراقب من باش» برگزار خواهد شد.
این جشنواره سعی دارد ضمن ایجاد بستری برای ادامه فعالیت بخش وسیعی از جامعه هنری محتوای مناسبی برای کاربران فضای آنلاین ایجاد و استعدادهای ناشناخته رامعرفی و امکانی برای فعالیت استعدادهای موجود ایجاد نماید.

شرایط پذیرش آثار دربخشهای مختلف جشنواره:

۱. شعر خوانی، قصه گویی، نمایش عروسکی:
آثار بخش های مذکور بصورت فایل ویدیویی قابل بررسی می باشند.
موضوع برای این بخش ها آزاد و مدت زمان ضبط ویدیو حداکثر ۵ دقیقه می باشد.

۲. داستان نویسی و نامه ای به سردار دل ها:
آثار این بخش ها بصورت فایل pdf و تعداد کلمات حداکثر ۵۰۰۰ کلمه می باشد.
موضوع: سردار شهید حاج قاسم سلیمانی

۳. روزنامه دیواری، کاریکاتور و نقاشی روی ماسک:
آثار این بخش ها بصورت فایل عکس و با رعایت موضوعات درج شده قابل بررسی خواهد بود.
۱. کاریکاتور (موضوع: کرونا، دهه فجر)
۲. نقاشی فقط روی ماسک (موضوع: کرونا)
۳. روزنامه دیواری (موضوع: مدافعان سلامت)

جهت ارسال آثار فقط از طریق صفحه رسمی اینستاگرام جشنواره به آدرس vaskeh.festival با دبیرخانه در ارتباط باشید.

مشخصات، آدرس پستی و شماره همراه به پیوست ارسال گردد.
توجه: رده سنی اثر هنگام ارسال ذکر گردد.

داوران بخش شعرخوانی و قصه گویی:
محمدرضا خردمند
فرانک یوسفی
محمد رسول حق دوست
مهدی منصوری

داوران بخش نمایش عروسکی:
علیرضا خمسه
یوسف تیموری
احمد آکشته
سروش مداح
مهدی درویش

داوران بخش داستان نویسی و نامه نویسی:
لیلا جعفری
احمد خدادوست
حمیرا خدابنده

داوران بخش نقاشی، کاریکاتور، روزنامه دیواری:
پری صحرا
زیبا صرافی
رقیه کشتکار

برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
«درختی که حرف نمی‌زند»  توسط آرادمان منتشر شد. | عکس «درختی که حرف نمی‌زند» توسط آرادمان منتشر شد.
«درختی که حرف نمی‌زند» عنوان دفتری از شعرهای «مهدی حاتمی» است که توسط آرادمان انتشار یافته است.در این کتاب ۶۴صفحه‌ای، مجموعه‌ای از شعرهای این شاعر اهل چناران در قالب سپید (آزاد) درج شده است.حاتمی این مجموعه را پیش‌تر به‌عنوان ناشر-مولف در شهرستان منتشر کرده بود که با همان، برگزیده دوازدهمین دوره جایزه کتاب سال شعر ایران به‌انتخاب «خبرنگاران» شد. اکنون انتشارات آرادمان این کتاب را در هیاتی جدید منتشر کرده است.این کتاب به‌بهای ۱۳۰۰۰تومان با طرح جلدی از موژان محقق منتشر شده است.دو شعر از کتاب «درختی که حرف نمی‌زند»، ...
دیدن ادامه ››

«درختی که حرف نمی‌زند» عنوان دفتری از شعرهای «مهدی حاتمی» است که توسط آرادمان انتشار یافته است.
در این کتاب ۶۴صفحه‌ای، مجموعه‌ای از شعرهای این شاعر اهل چناران در قالب سپید (آزاد) درج شده است.
حاتمی این مجموعه را پیش‌تر به‌عنوان ناشر-مولف در شهرستان منتشر کرده بود که با همان، برگزیده دوازدهمین دوره جایزه کتاب سال شعر ایران به‌انتخاب «خبرنگاران» شد. اکنون انتشارات آرادمان این کتاب را در هیاتی جدید منتشر کرده است.
این کتاب به‌بهای ۱۳۰۰۰تومان با طرح جلدی از موژان محقق منتشر شده است.

دو شعر از کتاب «درختی که حرف نمی‌زند»، تقدیم شما:

شادی از در آهنی رد می‌شود
از لبه‌ی رنج می‌گذرد
بی آنکه خراشی بردارد
می‌تواند بیاید روی صورتت بنشیند
و خنده‌ات را چون یال اسبی در باد
به اطراف منتشر کند.

*

غروب
همیشه دلتنگ می‌شوم
به خیابان می‌روم
همه چیز مثل همیشه اتفاق می‌افتد
من هنوز لهجه‌ام را
با خودم به تهران می‌برم
حتی عریض شدن خیابان
چیزی از تنهایی من کم نکرده است
شده است تنها شوی؟
آنقدر تنها
که به خوردن شانه‌ات
به شانه‌ی عابری
دلگرم باشی؟

 

سپهر این را خواند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
کتاب‌های نشر «آواژ» در نخستین نمایشگاه مجازی کتاب تهران | عکس با ۲۰% تخفیف برای علاقه‌مندان به ادبیات نمایشیکتاب‌های نشر «آواژ» در نخستین نمایشگاه مجازی کتاب تهران
علاقه‌مندان به آثار ادبیات نمایشی و سینمایی تا ۶ بهمن می‌توانند کتاب‌های نشر آواژ را با ۲۰ درصد تخفیف از نخستین نمایشگاه مجازی کتاب تهران تهیه بکنند.به گزارش روابط‌عمومی این انتشارات، محمدرضا قلی‌پور ـ نمایشنامه نویس،کارگردان تئاتر و مدیر نشرـ از حضور نشر آواژ در نخستین نمایشگاه مجازی کتاب تهران خبر داد.انتشارات آواژ،که به صورت تخصصی در زمینه‌‌ی نشر آثار ادبیات نمایشی،کتاب‌های هنری، سینمایی و داستانی فعالیت دارد، در دوره‌ی نخست نمایشگاه مجازی کتاب تهران با تمام کتاب‌های خود شرکت کرده است و مخاطبان می‌توانند آثار این نشر را با ۲۰ درصد ...
دیدن ادامه ››

علاقه‌مندان به آثار ادبیات نمایشی و سینمایی تا ۶ بهمن می‌توانند کتاب‌های نشر آواژ را با ۲۰ درصد تخفیف از نخستین نمایشگاه مجازی کتاب تهران تهیه بکنند.

به گزارش روابط‌عمومی این انتشارات، محمدرضا قلی‌پور ـ نمایشنامه نویس،کارگردان تئاتر و مدیر نشرـ از حضور نشر آواژ در نخستین نمایشگاه مجازی کتاب تهران خبر داد.

انتشارات آواژ،که به صورت تخصصی در زمینه‌‌ی نشر آثار ادبیات نمایشی،کتاب‌های هنری، سینمایی و داستانی فعالیت دارد، در دوره‌ی نخست نمایشگاه مجازی کتاب تهران با تمام کتاب‌های خود شرکت کرده است و مخاطبان می‌توانند آثار این نشر را با ۲۰ درصد تخفیف خریداری بکنند. همچنین ارسال کتاب‌ها برای خریداران رایگان خواهد بود.

برخی از نمایشنامه‌ها، فیلمنامه‌ها و آثار داستانی نشر آواژ که طی این نمایشگاه در دسترس خریداران است، از این قرارند:

«سگ‌خوری»، «تروکاژ»، «چند خط و یک چمدان»، «رژه‌ی پنگوئن‌ها» (نوشته‌ی محمدرضا قلی‌پور)،«موج‌های رادیو اکتیو می‌شود» (محمدرضا قلی‌پور و فرشته فرشاد)، «تیغ کهنه» (محمد امیریاراحمدی)، «ورود خانوم‌ها/ آقایان ممنوع» (آرش عباسی)، «اتفاقاً زندگی شد» (رویا افشار)،«کات‌کبود» (فرشته فرشاد)، «نگارش نمایشنامه؛گام به گام» (مارش کسدی/ ترجمه‌ ناصر آقایی).

علاقه‌مندان به کتاب‌های نمایشنامه و فیلمنامه می‌توانند کتاب‌های مورد نظر خود در نشر آواژ را از طریق لینک خریداری و دریافت بکنند.
گفتنی است نخستین نمایشگاه مجازی کتاب تهران از یکم بهمن شروع به کار کرده و تا ۶ بهمن ادامه خواهد داشت.

برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
«جراحت کلمه» منتشر شد | عکس «جراحت کلمه» منتشر شد
پنجمین مجموعه شعر «فرزین پارسی‌کیا» با نام «جراحت کلمه» توسط نشر مروارید منتشر شد. پارسی‌کیا گفت: «جراحت کلمه، پنجمین کتاب شعر من است و این مجموعه، دربرگیرنده‌ی شصت‌ودو شعر بلند و کوتاه است که سعی کرده‌ام با تکیه بر محوریت زبان، فضاهای جدیدی را در شعرهایم تجربه کنم » او که کار خود را در حیطه‌ی ادبیات، از ابتدای دهه‌ی هفتاد با سرودن شعر نیمایی و سپید شروع کرده است، در جدیدترین کتاب شعر خود، سعی در استفاده از روایت‌های منظوم از طریق راویِ شعر کرده تا بستر وسیع‌تری را به شعر آزاد امروز بیافزاید که نمونه‌هایی ...
دیدن ادامه ››

پنجمین مجموعه شعر «فرزین پارسی‌کیا» با نام «جراحت کلمه» توسط نشر مروارید منتشر شد. پارسی‌کیا گفت: «جراحت کلمه، پنجمین کتاب شعر من است و این مجموعه، دربرگیرنده‌ی شصت‌ودو شعر بلند و کوتاه است که سعی کرده‌ام با تکیه بر محوریت زبان، فضاهای جدیدی را در شعرهایم تجربه کنم »
 او که کار خود را در حیطه‌ی ادبیات، از ابتدای دهه‌ی هفتاد با سرودن شعر نیمایی و سپید شروع کرده است، در جدیدترین کتاب شعر خود، سعی در استفاده از روایت‌های منظوم از طریق راویِ شعر کرده تا بستر وسیع‌تری را به شعر آزاد امروز بیافزاید که نمونه‌هایی چند از این جریان، در کتاب او به چشم می‌خورد.
پارسی‌کیا اضافه کرد: بخش‌های منفصل کننده‌ی «هذیان» که اولین تجربه‌ی آن پیش از این، در کتاب «انقراض راوی» منتشر شده بود، در این کتاب نیز وجود دارد و مخاطب به وسیله‌ی آن‌ها، چهار فصل متفاوت از چهار فضای متنوع را تجربه خواهد کرد»

از کتاب‌های شعر او می‌توان به «به ردیف میرزاعبدالله»، «انقراض راوی» و «لکنتی از گیسوانت» اشاره کرد و همچنین کتاب شعر و عکس «به تیک ثانیه معتادم» و مجموعه ترانه‌ی «فیشرآباد» از زمره‌ی کارهای اوست.
پارسی‌کیا در حیطه‌ی ادبیات کودک و نوجوان نیز فعالیت داشته و کتاب‌های داستان «فری مو فری»، «ستاره‌های یک شب تعطیل» و مجموعه‌ی «کوروش در سفر...» از جمله آثار اوست.
«جراحت کلمه» را می‌توان سرآغاز جدیدی در فرم و زبان شعری پارسی‌کیا دانست که پیش از این مسبوق‌به‌سابقه نبوده و در بسیاری از آثار این کتاب، رفتار جدید شعری او را می‌توان مشاهده کرد.

در ادامه چند شعر  از این مجموعه را می‌خوانیم

یک
 
حالا «گناه نخستینم»
زاییده به زایشی ابدی
ابری پیوسته به باران
درختی بی‌سیب
تا از من بچینی، چین پیشانی‌ام را
و در چنته              
جز تو ندارم
جز تو، گناه نخستینم!

دو

نه در
پینه بسته و لولا، «لا»!
که تار می‌زند عنکبوت
در مطلق فراموشی
و هر غروب         
تا چشم کار می‌کند
عرق می‌ریزد
از آینه به قاب
از قاب به در، که نمی‌آیی

سه

گاز می‎دهم
از صدر تا «صدر»
برای «معمر»* اما
دهانی نمانده و
گلوله دور می‎شود

ببین سرهنگ!
یک جای تاریک را تاریخ گذاشتی
یک جای تاریخ را تاریک

چهار

«زن»    
چراغ‌های زرد چشمک‌مرد
پامردِ کوهی در خیابان
در کوچه و برمرد
دوره‌ام کرده‌اند

این ابرهای ناجنس که از سرم بخار می‌شوند،
آیا می‌شوند برنگشته ببارند
باورکن به هیچ‌ زنی حرفی نمی‌مَردم

پنج

نارنج دارد از شاخه
آب دارد از حوض
هی دارد از دارد سر‌می‎رود، می‎افتد
چون یک نفر که می‎گفت، دارد می‎آید
اما رفت 

گاهی مبدا فاصله را فعل‎ها بهتر می‎شناسند
گاهی کسی که دارد می‎آید
سر که می‎رود
می‎افتد

برگزاری دومین جشنواره ادبی هنری حیات در دانشگاه تربیت مدرس | عکس برگزاری دومین جشنواره ادبی هنری حیات در دانشگاه تربیت مدرس
دومین دوره جشنواره ادبی هنری حیات در چهارچوب مسئولیت اجتماعی دانشگاه تربیت مدرس و در چهار بخش داستان کوتاه بزرگسال، داستان کوتاه کودک، داستان کوتاه نوجوان و نقاشی دیواری برگزار خواهد شد‌.داوطلبان شرکت در این جشنواره می‌توانند با مراجعه به سایت این جشنواره به نشانی http://www.hayatfest.ir ضمن مطالعه فراخوان آثار خود را از همین طریق به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند
دیدن ادامه ››

دومین دوره جشنواره ادبی هنری حیات در چهارچوب مسئولیت اجتماعی دانشگاه تربیت مدرس و در چهار بخش داستان کوتاه بزرگسال، داستان کوتاه کودک، داستان کوتاه نوجوان و نقاشی دیواری برگزار خواهد شد‌.
داوطلبان شرکت در این جشنواره می‌توانند با مراجعه به سایت این جشنواره به نشانی http://www.hayatfest.ir ضمن مطالعه فراخوان آثار خود را از همین طریق به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند

«اعلامیه کانگورو»  از هاروکی موراکامی منتشر شد | عکس «اعلامیه کانگورو» از هاروکی موراکامی منتشر شد
مجموعه‌ای از داستان‌های هاروکی موراکامی، نویسنده سرشناس جهان، با عنوان «اعلامیه کانگورو» منتشر شد.در این مجلّد که با ترجمة «اسدالله حقانی» توسط انتشارات «آرادمان» انتشار یافته، پنج داستان با نام‌های «آخرین چمن بعدازظهر»، «سکوت»، «اعلامیة کانگورو»، «چکیده» و «کوتوله» (کوتولة رقصان) آمده است.این کتاب در ۱۳۳صفحه، به بهای ۲۵۰۰۰ تومان منتشر شده است.آرادمان پیش‌تر آثار دیگری از هاروکی موراکامی (پرندة کوکی و زن سه‌شنبه)، کازئو ایشی‌گورو (شام خانوادگی) و آلگرنون بلکوود ...
دیدن ادامه ››

مجموعه‌ای از داستان‌های هاروکی موراکامی، نویسنده سرشناس جهان، با عنوان «اعلامیه کانگورو» منتشر شد.

در این مجلّد که با ترجمة «اسدالله حقانی» توسط انتشارات «آرادمان» انتشار یافته، پنج داستان با نام‌های «آخرین چمن بعدازظهر»، «سکوت»، «اعلامیة کانگورو»، «چکیده» و «کوتوله» (کوتولة رقصان) آمده است.
این کتاب در ۱۳۳صفحه، به بهای ۲۵۰۰۰ تومان منتشر شده است.
آرادمان پیش‌تر آثار دیگری از هاروکی موراکامی (پرندة کوکی و زن سه‌شنبه)، کازئو ایشی‌گورو (شام خانوادگی) و آلگرنون بلکوود (پشت درختان بید) را با ترجمة اسدالله حقانی منتشر کرده است.
در بخشی از داستان کوتوله (کوتولة رقصان) در این کتاب آمده است:
«حق با کوتوله بود. حالا تمام پلیس‌های کشور به دنبال من هستند. کسی که هنرنمایی مرا دیده بود ـ شاید همان پیرمرد ـ به مقامات گزارش داده بود که کوتوله در بدنِ من حلول کرده است. پلیس مرا زیر نظر گرفت و از تمام کسانی که مرا می‌شناختند بازجویی کرد. همکارم شهادت داد که یک بار در مورد کوتوله با او حرف زده بودم. حکم دستگیری‌ام صادر شد. پلیس کارخانه را محاصره کرد. همکار قسمت ۸ یواشکی پیشم آمد و به من خبر داد. از کارگاه بیرون زدم و به داخل سالنی که فیل‌های تکمیل‌شده را در آن انبار می‌کنند پریدم. خودم را به پشت یکی از فیل‌های چسباندم و به جنگل گریختم و چند پلیس را در سر راهم زیر پا لِه کردم.
حالا تقریبا یک ماه است که از جنگلی به جنگل دیگر و از کوهی به کوه دیگر فرار می‌کنم و میوۀ وحشی و حشره می‌خورم و از آب رودخانه می‌نوشم تا زنده بمانم. اما پلیس‌ها که یکی‌دوتا نیستند. آنها بالاخره دستگیرم می‌کنند؛ دیر و زود دارد، اما سوخت و سوز ندارد. وقتی هم که دستگیرم کنند، مرا به صلّابه می‌کشند و تکه‌تکه‌ام می‌کنند. خودم که این‌طور شنیده‌ام.
کوتوله هر شب به خوابم می‌آید و دستور می‌دهد که بگذارم وارد بدنم شود.»

محمد مجللی این را دوست دارد
اولین باره عکسش رو دیدم و برام جالب بود
باز خوبه این یکی رو از قبل میدونستم مَرده یا زن :)
خیلی نویسنده ی خوبیه و کارهاش رو دنبال میکنم
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
رونمایی از مجموعه ۱۷ کتاب صوتی داستان‌های سواد مالی | عکس با حضور احترام برومند؛رونمایی از مجموعه ۱۷ کتاب صوتی داستان‌های سواد مالی
مجموعه ۱۷ کتاب صوتی داستان‌های سواد مالی یکم دی‌ماه به صورت زنده با حضور جمعی از هنرمندان از جمله احترام برومند، منصور ضابطیان، حامد زحمتکش، بهرام سروری نژاد، نازنین مهینی رونمایی می‌شود.به گزارش روابط عمومی آکادمی هوش مالی، حامد زحمتکش کارگردان مجموعه گفت: آکادمی هوش مالی، که به صورت تخصصی در حوزه تهیه منابع سواد مالی فعالیت می‌کند، تاکنون ۴۴ کتاب داستان در حوزه سواد مالی با همکاری انتشارات قدیانی منتشر کرده است.او افزود: آکادمی هوش مالی تاکنون یک مجموعه ۱۷ جلدی برای کودکان پیش‌دبستانی تا سوم دبستان و یک مجموعه ۲۷ جلدی برای کودکان دوره دوم دبستان منتشر کرده که ...
دیدن ادامه ››

مجموعه ۱۷ کتاب صوتی داستان‌های سواد مالی یکم دی‌ماه به صورت زنده با حضور جمعی از هنرمندان از جمله احترام برومند، منصور ضابطیان، حامد زحمتکش، بهرام سروری نژاد، نازنین مهینی رونمایی می‌شود.
به گزارش روابط عمومی آکادمی هوش مالی، حامد زحمتکش کارگردان مجموعه گفت: آکادمی هوش مالی، که به صورت تخصصی در حوزه تهیه منابع سواد مالی فعالیت می‌کند، تاکنون ۴۴ کتاب داستان در حوزه سواد مالی با همکاری انتشارات قدیانی منتشر کرده است.
او افزود: آکادمی هوش مالی تاکنون یک مجموعه ۱۷ جلدی برای کودکان پیش‌دبستانی تا سوم دبستان و یک مجموعه ۲۷ جلدی برای کودکان دوره دوم دبستان منتشر کرده که برخی از این کتاب‌ها به چاپ هفتم رسیده است.
زحمتکش عنوان کرد: با توجه به استقبال صورت گرفته از این کتاب‌ها آکادمی هوش مالی تصمیم به انتشار نسخه صوتی، در قالب نمایش شنیداری مجموعه نخست این کتاب‌ها گرفت.
او افزود: بر این اساس از چهار ماه پیش، تنظیم و تولید این کار آغاز شد و به مناسبت شب یلدا،که در فرهنگ ما نماد قصه‌گویی است با حضور خانم احترام برومند که سال‌هاست برای بچه‌ها قصه می‌گوید و جزو نخستین مجریان برنامه کودک تلویزیون است رونمایی خواهد شد.
زحمتکش تاکید کرد: در این مراسم بهرام سروری‌نژاد و نازنین مهیمنی گویندگان کتاب‌ها، فاطمه امینی مجری برنامه‌های کودک در تلویزیون که بچه‌ها با صدایش ارتباط خیلی نزدیکی دارند،گوینده تیتراژ، ساغر مختاری ترانه‌سرای تیتراژ، رامین عبداللهی آهنگساز و تنظیم‌کننده تیتراژ و فرشاد آذرنیا مسوول انتخاب موسیقی و تنظیم، میکس و مستر قصه‌ها نیز حضور دارند.
این کارگردان و بازیگر تئاتر گفت: این رونمایی، به صورت زنده، به مدت یک ساعت بر بسترهای اینستاگرام و سایت آپارات پخش خواهد شد.
او عنوان کرد: این کتاب‌های صوتی در پلتفرم فیدیبو در دسترس خانواده‌ها خواهد بود و همچنین کتاب‌ها از طریق فروشگاه الکترونیکی قدیانی و دیجی کالا قابل تهیه است.
کارگردان این مجموعه کتاب‌های صوتی گفت: انگیزه اصلی من برای کارگردانی این مجموعه، باور به ضرورت سواد مالی در کشور است. از نگاه من، همان‌طور که در گذشته نهضت سوادآموزی شکل گرفت تا تعداد زیادی از پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌های ما تحصیل و مدارج علمی را طی کرده و در جامعه نقش‌آفرینی کنند، اکنون نیز هرچند کمی دیر اما ما به یک نهضت سواد مالی نیاز داریم.
زحمتکش اظهار داشت: لازم است تمامی افراد جامعه سواد مالی را یاد بگیرند تا راه صحیح تدبیر امور مالی را برای خود و فرزندانمان طی کنیم.
او ادامه داد: سواد مالی موضوعی تجربه‌شده در دنیاست و اکنون نیاز است ما نیز در کشور به این موضوع توجه کنیم.

رونمایی از مجموعه ۱۷ کتاب صوتی داستان‌های سواد مالی
مجموعه ۱۷ کتاب صوتی داستان‌های سواد مالی یکم دی‌ماه، ساعت ۱۸ به صورت زنده با حضور جمعی از هنرمندان از جمله احترام برومند، منصور ضابطیان، حامد زحمتکش، بهرام سروری‌نژاد و نازنین مهیمنی رونمایی می‌شود.
راه‌های مشاهده این برنامه به صورت زنده:|
- آپارات
- فیدیبو
- سیگنال
- آکادمی هوش مالی

تمدید مهلت جایزه کتاب سال شعر ایران به انتخاب «خبرنگاران» | عکس تمدید مهلت جایزه کتاب سال شعر ایران به انتخاب «خبرنگاران»
دبیرخانه‌ جایزه‌ کتاب سال شعر ایران به انتخاب «خبرنگاران»، مهلت شرکت در پانزدهمین دوره این جایزه را تا پایان آذرماه تمدید کرد.پانزدهمین دوره‌ی جایزه‌ی کتاب سال شعر ایران به انتخاب «خبرنگاران»، همچون دوره‌های گذشته، در سه بخش «کتاب سال»، «ویژه» (شاعران بدون کتاب) و «تجلیل» (یک عمر فعالیت شعری)، با داوری جمعی از شاعران خبرنگار و فعال رسانه‌ در حوزه فرهنگ و ادبیات، برگزار می‌شود.دبیرخانه‌ی این دوره از جایزه‌ی کتاب سال شعر خبرنگاران نیز با دبیری علیرضا بهرامی، از شاعران و ناشرانی که در ...
دیدن ادامه ››

دبیرخانه‌ جایزه‌ کتاب سال شعر ایران به انتخاب «خبرنگاران»، مهلت شرکت در پانزدهمین دوره این جایزه را تا پایان آذرماه تمدید کرد.

پانزدهمین دوره‌ی جایزه‌ی کتاب سال شعر ایران به انتخاب «خبرنگاران»، همچون دوره‌های گذشته، در سه بخش «کتاب سال»، «ویژه» (شاعران بدون کتاب) و «تجلیل» (یک عمر فعالیت شعری)، با داوری جمعی از شاعران خبرنگار و فعال رسانه‌ در حوزه فرهنگ و ادبیات، برگزار می‌شود.

دبیرخانه‌ی این دوره از جایزه‌ی کتاب سال شعر خبرنگاران نیز با دبیری علیرضا بهرامی، از شاعران و ناشرانی که در سال۱۳۹۸ مجموعه شعر منتشر کرده‌اند، دعوت کرده است تا با توجه به این شرایط، در بخش کتاب سال جایزه شرکت کنند:

- کتاب در سال۱۳۹۸ منتشر و در شناسنامه‌ی آن درج شده باشد.
- چاپ اول و به زبان فارسی در ایران منتشر شده باشد.
- برگزیده‌ اشعار یا مجموعه‌ی گروهی نباشد.

علاقه‌مندان به شرکت در این بخش، باید چهار نسخه از اثر خود را تا تاریخ پایان آذر‌ماه۱۳۹۹ به نشانی تهران، صندوق پستی۱۳۳۵۵۱۸۷ ، دبیرخانه‌ی جایزه‌ی کتاب سال شعر خبرنگاران، بفرستند.

در بخش ویژه هم که برای کشف استعدادهای شعری برگزار می‌شود، آن دسته از شاعرانی که در هر سنی، تاکنون مجموعه‌ی شعر منتشر نکرده‌اند، آثار خود را با توجه به شرایط زیر - تنها - از طریق نشانی پست الکترونیکی و نه پرینت‌شده، می‌توانند بفرستند:
‌ - شرکت‌کنندگان در این بخش نباید تاکنون (چه در سال‌های گذشته و چه در سال جاری) کتاب مجموعه‌ی شعر در ایران منتشر کرده یا در نوبت نشر داشته باشند.
- شرکت علاقه‌مندانی که قبلا کتابی غیر از "مجموعه شعر" منتشر کرده‌اند، یا در دست انتشار دارند، در این بخش، منعی ندارد.
- مجموعه‌ی شعرها باید به زبان فارسی باشد.
- تعداد شعرها دست‌کم بین ‌۴۰تا‌۵۰ قطعه بوده، یا تعداد صفحه‌های مجموعه‌ی شعرها دست‌کم بین ۸۰تا‌۱۰۰ صفحه باشد.
- شعرها همگی در قالب یک فایل وُرد (قلم بی‌میترا دوازده) باشد. از فرستادن اثر در قالب فایل پی‌دی‌اف یا پرینت کاغذی از طریق پُست، جدا پرهیز شود.
- در این بخش تنها آثاری در گردونه‌ی رقابت قرار داده می‌شوند که کلیه‌ی ویژگی‌های بالا را رعایت کرده باشند.
- حضور در این بخش برای تمامی شاعران فارسی‌زبان داخل و خارج کشور، با هر ملیتی، آزاد است.
- گزیده آثار برگزیدگان این بخش، در کتاب سالیانه این جایزه، منتشر خواهد شد.
در این بخش نیز علاقه‌مندان تا پایان آذر‌ماه۱۳۹۹ فرصت دارند که شعرهای خود را به نشانی پست الکترونیکی جایزه بفرستند:
sher.khabarnegar@gmail.com

دور گذشته در چهاردهمین دوره جایزه کتاب سال شعر ایران به انتخاب «خبرنگاران»، مجموعه شعر زنده‌یاد علی نجفی در بخش کتاب سال، حسن جنت‌مکان از تهران، حمیدرضا ظرافت از شیراز و مهران عزیزی از زنجان، در بخش ویژه شاعران بدون کتاب، به‌ترتیب اول تا سوم و «محمدعلی اسلامی ندوشن» نیز در بخش تجلیل از یک عمر فعالیت و دستاورد شعری و ادبی، ازسوی هیات داوران این جایزه، انتخاب و تقدیر و تجلیل شدند.

مهلت ارسال آثار تا ۲۵ آذر به جشنواره «کوتاه‌ترین داستانِ بلندترین شب سال» | عکس برای شب یلدا داستان بنویسید؛مهلت ارسال آثار تا ۲۵ آذر به جشنواره «کوتاه‌ترین داستانِ بلندترین شب سال»
شورای اسلامی استان تهران به مناسبت بلندترین شب سال یعنی شب یلدا جشنواره‌ای را با نام «کوتاه‌ترین داستانِ بلندترین شب سال» برگزار می‌کند.شرکت در این جشنواره ادبی محدودیت سنی ندارد و موضوع آن نیز آزاد است. علاقه‌مندان برای شرکت در این جشنواره می‌توانند داستان کوتاه خود را که باید حداکثر ۳۵۰ کلمه باشد به صورت پی دی اف به آدرس info@shoraostantehran.ir ارسال کنند.مهلت ارسال آثار به جشنواره «کوتاه‌ترین داستانِ بلندترین شب سال» تا روز سه‌شنبه ۲۵ آذرماه در نظر گرفته شده است.اسامی برندگان و جوایز افراد پس از داوری آثار منتخب اطلاع رسانی ...
دیدن ادامه ››

شورای اسلامی استان تهران به مناسبت بلندترین شب سال یعنی شب یلدا جشنواره‌ای را با نام «کوتاه‌ترین داستانِ بلندترین شب سال» برگزار می‌کند.
شرکت در این جشنواره ادبی محدودیت سنی ندارد و موضوع آن نیز آزاد است.

علاقه‌مندان برای شرکت در این جشنواره می‌توانند داستان کوتاه خود را که باید حداکثر ۳۵۰ کلمه باشد به صورت پی دی اف به آدرس info@shoraostantehran.ir ارسال کنند.
مهلت ارسال آثار به جشنواره «کوتاه‌ترین داستانِ بلندترین شب سال» تا روز سه‌شنبه ۲۵ آذرماه در نظر گرفته شده است.

اسامی برندگان و جوایز افراد پس از داوری آثار منتخب اطلاع رسانی خواهد شد.
همچنین دیگر اطلاعات جشنواره متعاقبا اعلام می‌شود.

فراخوان سومین دوره جایزه ادبی «الوند» | عکس فراخوان سومین دوره جایزه ادبی «الوند»
دبیرخانه جایزه ادبی «الوند» (کتاب سال شعر الوند و جایزه ویژه انجمن علمی نقد ادبی ایران) در سومین دوره برگزاری، با تمهیدات مختص دوران شیوع ویروس کرونا، از شاعران و ناشران سراسر کشور دعوت کرد که در این رقابت ادبی حضور یابند.در این فراخوان از تمام شاعران و ناشرانی که در زمینه انتشار کتاب شعر فعالیت دارند، خواسته شده است با توجه به شرایط عمومی ناشی از همه گیری و ضرورت رعایت پروتکل های بهداشتی، فقط فایل پی‌دی‌اف کتاب‌ چاپ اول خود را که در سال ۱۳۹۸ خورشیدی در ایران منتشر شده (در شناسنامه اثر باید سال انتشار  ۱۳۹۸ درج شده باشد)، برای دبیرخانه این جایزه بفرستند. ...
دیدن ادامه ››

دبیرخانه جایزه ادبی «الوند» (کتاب سال شعر الوند و جایزه ویژه انجمن علمی نقد ادبی ایران) در سومین دوره برگزاری، با تمهیدات مختص دوران شیوع ویروس کرونا، از شاعران و ناشران سراسر کشور دعوت کرد که در این رقابت ادبی حضور یابند.
در این فراخوان از تمام شاعران و ناشرانی که در زمینه انتشار کتاب شعر فعالیت دارند، خواسته شده است با توجه به شرایط عمومی ناشی از همه گیری و ضرورت رعایت پروتکل های بهداشتی، فقط فایل پی‌دی‌اف کتاب‌ چاپ اول خود را که در سال ۱۳۹۸ خورشیدی در ایران منتشر شده (در شناسنامه اثر باید سال انتشار  ۱۳۹۸ درج شده باشد)، برای دبیرخانه این جایزه بفرستند.
دبیرخانه همچنین اعلام کرده که فرستادن فایل کتاب را به منزله علاقه‌مندی به شرکت در رقابت جایزه ادبی «الوند» تلقی کرده و البته تنها کتاب‌های فرستاده‌شده (فایل پی‌دی‌اف کتاب) در این رقابت شرکت داده خواهند شد.

پیرو این اطلاع‌رسانی عمومی، جایزه ادبی «الوند» با شرایط و قواعد زیر فراخوان سومین دوره را منتشر کرده است:

۱- جایزه ادبی الوند به صورت خصوصی برگزار می‌شود و با نهادهای فرهنگی همکاری می‌کند.
۳ – جایزه ادبی الوند در بخش قالب، سن، جنسیت، موضوع و… محدودیتی ندارد.
۴ - مهلت فرستادن آثار برای سومین دوره تا پایان آذر۱۳۹۹ خواهد بود.
۵ – جایزه الوند مانند ۲دورۀگذشته ۲تندیس به برگزیدگان اهداء خواهد کرد. یک تندیس به‌عنوان برگزیده «کتاب سال شعر الوند» و یک تندیس ویژۀ «انجمن علمی نقد ادبی ایران» خواهد بود.
۶ –کتاب منتخب در بخش تندیس ویژۀ «انجمن علمی نقد ادبی ایران» توسط داوران انجمن بررسی و اعلام خواهد شد.
۷ – شاعران و ناشران محترم می‌توانند به نشانی تلگرام @Ketabesaalealvandجایزه یا ایمیل jayezeyeadabiealvand@gmail.com کتاب‌ها را به دبیرخانه جایزه بفرستند.
۸ - در صورت طرح پرسش می‌توانید از طریق تلگرام با آدرس@Ketabesaalealvandارتباط برقرار کنید.
۹ - اخبار از طریق کانال تلگرامی جایزه به آدرس @jayezeyeadabiealvandاطلاع‌رسانی خواهد شد.
۱۰ – برگزاری آیین پایانی این دوره از جایزه به صورت غیر حضوری خواهد بود.

آثار برگزیدگان جایزه شعر خبرنگاران کتاب شد | عکس آثار برگزیدگان جایزه شعر خبرنگاران کتاب شد
آثار برگزیدگان بخش ویژه شاعران بدون کتاب سیزدهمین دوره جایزه شعر خبرنگاران، در قالب یک کتاب منتشر شد.جایزه کتاب سال شعر ایران به انتخاب خبرنگاران، هر ساله در سه بخش «کتاب سال»، «ویژه» و «یک عمر فعالیت شعری» برگزار می‌شود.در بخش ویژه‌ این جایزه، شاعران فارسی‌زبان سراسر جهان که در ایران کتاب شعر منتشر نکرده اما دست‌کم به‌اندازه یک کتاب، شعر دارند، می‌توانند شرکت کنند.تاکنون در این بخش، علاوه بر شاعران ایرانی ساکن داخل و خارج از کشور، شاعرانی از افغانستان و تاجیکستان نیز شرکت کرده و بعضا برگزیده یا تقدیر شده‌اند.در سیزدهمین ...
دیدن ادامه ››

آثار برگزیدگان بخش ویژه شاعران بدون کتاب سیزدهمین دوره جایزه شعر خبرنگاران، در قالب یک کتاب منتشر شد.

جایزه کتاب سال شعر ایران به انتخاب خبرنگاران، هر ساله در سه بخش «کتاب سال»، «ویژه» و «یک عمر فعالیت شعری» برگزار می‌شود.
در بخش ویژه‌ این جایزه، شاعران فارسی‌زبان سراسر جهان که در ایران کتاب شعر منتشر نکرده اما دست‌کم به‌اندازه یک کتاب، شعر دارند، می‌توانند شرکت کنند.
تاکنون در این بخش، علاوه بر شاعران ایرانی ساکن داخل و خارج از کشور، شاعرانی از افغانستان و تاجیکستان نیز شرکت کرده و بعضا برگزیده یا تقدیر شده‌اند.

در سیزدهمین دوره این جایزه، نیلوفر بصری (بوشهر)، رضا عظیمی (قم)، نیلوفر شاطری (خوزستان) و بیتا علی‌اکبری (مشهد) به‌ترتیب، برگزیدگان بخش ویژه شاعران بدون کتاب این دوره از جایزه شدند.

«جای خالی عجیبش» که در قامت کتابی ۱۰۰صفحه‌ای، به‌بهای ۲۰هزار تومان ازسوی انتشارات آرادمان انتشار یافته، مجموعه‌ای است از گزیده شعرهای این شاعران برگزیده؛ به‌علاوه گزارش آیین پایانی این دوره از جایزه در شهر کتاب فرشته تهران که همراه بود با اعطای جایزه‌ یک عمر فعالیت شعری، به «فرزانه خجندی»، شاعر تاجیک و نیز متن سخنرانی دکتر «ابراهیم خدایار»، استاد دانشگاه تربیت مدرس و رایزن فرهنگی پیشین ایران در کشورهای تاجیکستان و ازبکستان.

طرح جلد این کتاب نیز از مرتضی فرج‌آبادی بوده است.

نمایشنامه «سنگی بر سنگ» را انتشارات افراز منتشر کرد  | عکس نمایشنامه «سنگی بر سنگ» را انتشارات افراز منتشر کرد
نمایشنامه «سنگی بر سنگ» برگزیده نهمین جشنواره بین المللی فجر به نویسندگی پرویز عرب توسط پس از سالها انتشارات افراز منتشر شد .پرویز عرب (۱۳۳۵_۱۳۸۲ش)، فیروزکوه. نویسنده و کارگران تئاتر. فعالیت هنری خود را از سال۵۷ آغاز و سه  بار در جشنواره ی فجر شرکت کرد. ابتدا با نمایش  «تلنگر» در سال ۶۵ موفق به اخذ جایزه اول بهترین متن شد. بار دیگر در سال ۶۹ با "پرپرواز" موفق شد لوح افتخار  و تقدیر از متن را از آن خود کند. و بازیگر کار (آقای عباس آمدی) نیز جایزه ی اول مرد جشنواره را به خود اختصاص داد. پس از آن طبق گفته ایشان در مصاحبه ای با عنوان "نویسنده  در ...
دیدن ادامه ››

نمایشنامه «سنگی بر سنگ» برگزیده نهمین جشنواره بین المللی فجر به نویسندگی پرویز عرب توسط پس از سالها انتشارات افراز منتشر شد .

پرویز عرب (۱۳۳۵_۱۳۸۲ش)، فیروزکوه. نویسنده و کارگران تئاتر. فعالیت هنری خود را از سال۵۷ آغاز و سه  بار در جشنواره ی فجر شرکت کرد.
ابتدا با نمایش  «تلنگر» در سال ۶۵ موفق به اخذ جایزه اول بهترین متن شد. بار دیگر در سال ۶۹ با "پرپرواز" موفق شد لوح افتخار  و تقدیر از متن را از آن خود کند. و بازیگر کار (آقای عباس آمدی) نیز جایزه ی اول مرد جشنواره را به خود اختصاص داد. پس از آن طبق گفته ایشان در مصاحبه ای با عنوان "نویسنده  در گذر از رنجها.." و ابراز ناخرسندی از شرایط حاکم مدت زیادی (حدود ۱۰سال) از کار کناره گرفت. وی بار دیگر در اواخر دهه ۷۰ به عرصه نمایش برگشته و نمایش‌هایی چون  «ملکوت» و «سنگی بر سنگ» را در تالار سنگلج و مولوی روی صحنه برد.

«پس کوچه‌ی یاد» عنوان آخرین اثر تالیفی وی است که نمایشنامه خوانی شده و فرصت اجرا نیافت. وی در تیرماه ۸۲ در سن ۴۷ سالگی به دلیل سکته مغزی از دنیا رفت.

نمایشنامه «سنگی بر سنگ» برگزیده نهمین جشنواره بین المللی فجر به نویسندگی پرویز عرب توسط پس از سالها انتشارات افراز منتشر شد .

آرزو نوری این را دوست دارد
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
پیام محمدرضا خردمند و دکتر میترا تقی نژاد دبیران هنری جشنواره ملی فرشتگان ماندگار منتشر شد | عکس پیام محمدرضا خردمند و دکتر میترا تقی نژاد دبیران هنری جشنواره ملی فرشتگان ماندگار منتشر شد
محمدرضا خردمند و دکتر میترا تقی نژاد طی حکمی از سوی سهیلا لطیفی به عنوان دبیران هنری نخستین جشنواره ملی هنری فرشتگان ماندگار منصوب شدند. محمدرضا خردمند دبیر هنری جشنواره در پیامی برای نخستین جشنواره ملی فرشتگان ماندگار نوشته است:با توجه به این دوران سخت کرونایی، بودن در دنیای هنر موهبتی است، اگر تاب ماندن در آن را نیز داشته باشیم. همیشه چالش‌ها فراوان بوده اند اما شمع هنر باید روشن و روشن تر شود.رویدادها و جشنواره های هنری از جمله جشنواره فرشتگان ماندگار فرصتی است تا شناختی از ظرفیت های هنرمندان و جوانان و اجرای آثارشان فراهم شود و گونه های مختلف هنری متناسب با سلایق متنوع کنار ...
دیدن ادامه ››

محمدرضا خردمند و دکتر میترا تقی نژاد طی حکمی از سوی سهیلا لطیفی به عنوان دبیران هنری نخستین جشنواره ملی هنری فرشتگان ماندگار منصوب شدند.

محمدرضا خردمند دبیر هنری جشنواره در پیامی برای نخستین جشنواره ملی فرشتگان ماندگار نوشته است:
با توجه به این دوران سخت کرونایی، بودن در دنیای هنر موهبتی است، اگر تاب ماندن در آن را نیز داشته باشیم. همیشه چالش‌ها فراوان بوده اند اما شمع هنر باید روشن و روشن تر شود.
رویدادها و جشنواره های هنری از جمله جشنواره فرشتگان ماندگار فرصتی است تا شناختی از ظرفیت های هنرمندان و جوانان و اجرای آثارشان فراهم شود و گونه های مختلف هنری متناسب با سلایق متنوع کنار هم ارائه شود. جشنواره ملی فرشتگان ماندگار و حضور گروه های هنری متنوع بیانگر بالندگی و پویایی هنر است که در متن جامعه امروز ما جریان دارد و ضرورت دارد با شناخت نیازها و توانمندی های آن به آینده هنری ایران بیندیشیم.
جشنواره ملی هنری فرشتگان ماندگار رمز تداومِ بودن، ماندن و همت بالایی است برای حرکتی رو به جلو و تثبیت خواستن و رشد و تعالی فرهنگ و هنر که شکستی باشد برای ویروس منحوس کوید ۱۹ تا لبخند مداوم همگان پایدار شود.
جشنواره فرشتگان ماندگار به عنوان یک حرکت فرهنگی و هنری گامی موثر جهت تقدیر و تقدیس از جامعه پزشکان و پرستاران خواهد بود.

دکتر میترا تقی نژاد دیگر دبیر هنری جشنواره ملی هنری فرشتگان ماندگار جهت برگزاری این جشنواره در این دوران شیوع ویروس کرونا و درباره رویکرد این جشنواره هنری طی پیامی نوشت:
ضمن آرزوی عافیت برای اهالی رسانه و ادای احترام به مدافعان و شهدای سلامت تلاش داریم تا با تاسیس دبیرخانه دائمی جشنواره ملی هنری فرشتگان ماندگار نوید پویایی و رشد تئاتر در سراسر کشور باشیم و آموزش و پژوهش در دبیرخانه از اهم امور بوده و از تمام ظرفیت های علمی و هنری نظیر مدیران گروه های هنری سراسر کشور می توان استفاده نمود و راه اندازی بخش انتقادات و پیشنهادات گامی با هدف در افق و چشم انداز پیش رو است.
من باور دارم که اکنون هنر ایرانی فارغ از تعارفات معمول، سرافراز و سربلند است و با ایده ها و اندیشه‌های درخشان، چشم به قله ها دارد. فردای هنر ایرانی روشن‌تر از امروز خواهد بود.
هنر ایرانی گنجینه ای ارزشمند، ناب و ماندگار را از زمان های دور تا به امروز در خود جای داده و ما نیز جهت پویایی در این مسیر قدم بر می داریم.
از هنرمندان و هنردوستانی که در این جشنواره شرکت کرده اند سپاسگزارم و تشکری خاص از سرکار خانم سهیلا لطیفی به عنوان دبیر محترم جشنواره و همچنین از داوران و دبیران علمی و اجرایی جشنواره بابت زحماتشان تشکر می نمایم

برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید