آنلاین کمدی کودک و نوجوان
چیدمان
تیوال حمید الهی نیا | دیوار
S3 : 04:23:09 | com/org
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید
درود ....

خوشمان آمد :)
سلام . اینطور که پیداست بعد از تمامی ِ توهین ها ، جناب قادری پستشان را پاک کردند ...
من تصور میکنم مشکل از تبلیغات نادرست است یعنی از آنجایی ست که این گروه با استفاده از بازیگران نامی و با تبلیغاتی با این مضمون که " این کار تجربه ی جدیدی است و قرار است آپولو به هوا بفرستیم و قانون داریم و تعامل داریم و اخراج داریم و نشستن نداریم وفرم تازه داریم " و از این حرفها ، انتظار تماشاگر را بالا برده ، تماشاگر به مُبلغ " اعتماد " کرده ، بلیط خریده ،رفته و کار متوسطی دیده ، اغتشاش و ازدحام ذهنش را بهم ریخته ، نواقص کار را دیده ، آمده و نوشته و در ازای حمایتی که از این کار با خریدن بلیط انجام داده ، از سوی عوامل به "نفهمی " متهم شده است .
عوامل کار، آنقدر بد از این نمایش دفاع کرده اند که خیلی ها به دلیل برخورد ناشایست آنها ، از دیدن نمایش منصرف شدند ... ضربه ای را که عوامل نمایش به این کار زدند ، به نظر منتقدین این اثر نزدند ... واقعا یک گروه حرفه ای در قبال نقد اینطور برخورد میکنند ؟ اینطور از بالا به پایین به تماشاگر نگاه میکنند ؟ اینطور خودشان را فرنگ رفته و مخاطب را دهاتی ِ گوگنهایم ندیده ، می دانند ؟ اینطور به هر کس که میگوید زبان اثر را نفهمیده میگویند " شرم کن از اینکه فارسی نمی فهمی و این نفهمیت را فریاد نزن " ؟ ... به گمانم اگر عوامل این نمایش صرفا میخواندند و رد میشدند و به جای این همه پاسخ بی ربط ، کمی تامل میکردند و با مراجعه به آمار (تا این لحظه 84 دوست نداشتم ، 38 دوست داشتم ) متوجه میشدند که یک جای کارشان میلنگد ، قطعا این جو ایجاد نمیشد و این کار اینطور سقوط نمیکرد ... حیف .
البته شخص آقای اتحاد جز در یک مورد که بنده دیدم، نسبتا منطقی- حداقل خیلی بهتر از دیگران- برخورد کردند ولی متأسفانه برخی نزدیکان و همراهان ایشان ما را از شدت ««برج عاج نشینی»» شگفت زده کرده اند... در مورد "حیف" کاملا موافقم چون این کار موضوعی داشت بسیار مهم ولی متأسفانه... امیدوارم در آینده نزدیک با بازنگری اساسی آقای اتحاد در انتخاب های خود- در موارد مختلف(...)- شاهد تداوم و رشد کارهایشان باشیم... مهم ترین چیز این هست که هم به خودمون و هم به دیگران اجازه نوآوری -هرچند به دلائلی بنده موافق ورود بی محتوا و غیرضروری تکنولوژی به این عرصه نیستم- و حتی بلندپروازی و لاجرم "اشتباه" بدهیم و از آن طرف در برخورد با نقد و نظر دیگران "شجاعت خط کشیدن بر برخی تعصبات ناضرور" و بهره گرفتن از نظرات را داشته باشیم ...پاینده باشید
۰۱ بهمن ۱۳۹۳
خانوم تردست من چهارشنبه کار رو دیدم و بسیار لذت بردم از تصاویر بدیع و متن زیبا و فرم خلاقانه ی کار؛ ولیکن متأسفانه این کار خوب با بی تدبیری عوامل و طرفدارانش درگیر حاشیه هایی شد که خیلی به ضررش تمام شد و ارزش های خود تأتر نادیده گرفته شد!
۰۴ بهمن ۱۳۹۳
آقای عبدالرحیم ممنونم از کمکتون
منم دید م و لذت بردم
خوشبختانه دوستانی که مهمان بودن هم خوششون اومد :-)
۰۴ بهمن ۱۳۹۳
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
درود ...

بعد از مدتی که شاهد نمایشهای نچندان دلچسب بودم و در فضای بوجود آمده در اطراف برخی نمایشها ، نمایش " تو دهنت رو میبندی یا من؟ " با ساختاری همگون از نظر بازی ، متن و کارگردانی به داد ذائقه ی من ِ تماشاگر رسید.

البته شاید دلیلش نوشته ی ساده و بی آلایش خانم رهنما باشد بدون اینکه به این فکر کنند که تماشاگر تئاتر میبایست حتما منطق الطیر را خوانده باشد!!! ... و یا طراحی صحنه آقای غفاری در فضای کوچک و صمیمی ... و یا بازی روان ِ خانم امیرسلیمانی ... شاید هم دلیلش انرژی خوب بازیگرانش بود که به نظر میرسد به استراحت شبانگاهی میپردازند به جای پرسه زدن در میان کامنت های تماشاگران منتقد نمایش و صرف انرژی برای دفاع از اثری که آمار "دوست نداشتمش" بیش از دو برابر "دوست داشتمش" بوده است [ با توجه به این که من هم مهندسم 75 را بر 35 تقسیم کردم!!!!]
کاش عوامل نمایشِ دیوار به دیوارِ این اثر در فرهنگسرای نیاوران ، منطق الطیرشان را گاهی ببندند و به این سالن هم سری بزنند !!!

"بدون اینکه به این فکر کنند که تماشاگر میبایست حتما منطق الطیر را خوانده باشد"
جمله ی جالب شما :))
۲۹ دی ۱۳۹۳
بی شوخی حتما باید منطق الطیر خونده باشیم ، اگر بخواهیم مرثیه ای برای.... ببینیم؟
۳۰ دی ۱۳۹۳
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
با درود فراوان ...

ضمن تشکر از تمامی عوامل تئاتر ، متاسفانه ضعیف ترین نمایشی بود که تا کنون دیده ام . حرکات بازیگران متناسب با این نمایشنامه به نظر نمی رسید ، بازی ها پر بود از گوشه های تیزی که دائم در چشم و ذهن تماشاگر فرو می رفت و یا الفاظ زشتی که خاطر بیننده را مکدر میساخت ... واقعیت این است با شنیدن یک کلمه ای که از دهان شخصیت لوکی بیرون آمد با خودم گفتم اینجا جای من و امثال من نیست . کار ِ فرهنگی ؟!!!!!
ممنون
البته نظر و سلیقه شما محترم هست اما واقعیت اینه که معدودی هستند که مثل شما بخاطر شنیدن اونچه شما الفاظ زشت مینامید خاطرشون ازرده میشه، بقیه ماها هر روز فیلمها و سریالهای امریکایی رو میبینیم که در اونها ده ها برابر از چنین ادبیاتى استفاده میشه و خیلیاشون هم شاهکارهای بینظیری هستن، یا این که هر روز در دانشگاه و مدرسه با دوستانمون چینی عباراتى رو در قالب شوخی بکار میبریم و یا شاهد اون هستیم که هموطنان غیورمون که دم به دقیقه بخاطر حق تقدم و،،،با هم در خیابان درگیر میشن،صد برابر سنگین تر این ها رو نثار خانواده همدیگه میکنن(که این جای تاسف شدید داره) و خلاصه اگر نمایشی بخواد صادقانه کاراکترهاش رو بتصویر بکشه خیلی جاها لاجرم به استفاده از چنین عباراتیست (که متاسفانه خیلی هاشون بخاطر) ممیزی حذف میشن و باعث ازار اکثریت تماشاگران نمیشن،،،،ضمنا در یرتیوب هم اگه تاترهایی که در کشورهای صاحب تاتر اجرا شده رو ببینین،بفراخور موضوع پر هستن از این ها
۲۵ آبان ۱۳۹۳
با تشکر از آقای حمید ال...من نظراتتون رو به گروه انتقال دادم. و بازهم سپاس گذارم برای نوشتتون.
۲۶ آبان ۱۳۹۳
با سپاس از شما خانم سیما کهن...

ای کاش آقای رضا کهنموئی نیز مانند شما برخورد مودبانه ای داشتند.

۲۷ آبان ۱۳۹۳
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
سلام. ممنون میشم دوستان راهنمایی کنند کدوم سینماها این فیلم رو اکران میکنند. چند روزه سینماها رو چک میکنم اما نمیتونم پیدا کنم.
manimoon این را خواند
ممنون از راهنمائیتون دوستان
۱۸ مهر ۱۳۹۳
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
ﺍﺯ ﺩﻭﺭﻫﺎ
ﺩﻭﺭﻫﺎ ﻣﯽﺁﯾﯽ
ﻭ ﻓﻘﻂ
ﯾﮏ ﭼﯿﺰ
ﯾﮏ ﭼﯿﺰ ﮐﻮﭼﮏ
ﺩﺭ ﺯﻧﺪﮔﯽ ﻣﻦ ﺟﺎﺑﻪ ﺟﺎ ﻣﯽﺷﻮﺩ
ﺍﯾﻦ ﮐﻪ ﺩﯾﮕﺮ ﺑﺪﻭﻥ ﺗﻮ
ﺩﺭ ﻫﯿﭻ ﮐﺠﺎ ﻧﯿﺴﺘﻢ

از: آنتوان دوسنت اگزوپری
درود ... دیشب به همراه همسر عزیزم و به پیشنهاد ایشان به دیدن نمایش رفتیم. اینقدر خوب بود که بی اغراق تا نیم ساعت بعد از نمایش در شوک بودم !
تمام حرفی که میتوانم ساده بزنم تا احساسم رو به این نمایش بیان کنم این است : حالم را خیلی خیلی خوب کرد.

از کارگردانی جناب آذرنگ و بازیهای خوب بازیگران بخصوص آقای صابونی لذت بردم.

از پیشنهادت ممنونم همسربانو :)
گاهی منم منم های آدمها اینقدر در گوش خودشون پیچیده که دیگه حرف دیگران رو نمیشنوند

از: ناشناس
درود...
دیدم و از تمام لحظاتش لذت بردم...خنده های تلخی که میزدم تا تمام اندوه هایم را که در آخر فیلم بغضی شد و گلویم را گرفت پنهان کنم.
همه ما حرف اصلی فیلم را فهمیدیم ، ای کاش دلتنگیمان فقط برای آنانکه از دست میدهیم نباشد. ای کاش نگاه کنیم به صورتش به چشمانش ، جز لبخند هدیه ای ندهیم به روزگارش. قدم بزنیم زیر باران ، زیر درختان تازه شکوفه کرده ی بهار ... این نگاه ها ، لبخندها ، قدم زدن ها ، این لحظات تکرار نمی شوند.

شربتی از لب لعلش نچشیدیم و برفت
روی مه پیکر او سیر ندیدیم و برفت


ممنونم از کمال تبریزی ، رضا عطاران و پانه آ بهرام
چقدر لدت بخشه وقتی آدم می بینه هنوز نگاه های متفاوت و سرشار از احساس تو دنیای مادی امروز وجود داره...... این جملات احوال آشفته روزگارم رو دگرگون کرد..... و یاد دلتنگی هایم را پر رنگ تر.....
۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۳
ممنون از شما سعیده خانم
۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۳
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
برای کشتن عاشق لازم نیست گلویش را بگیری ... دستانش را نگیر ، خودش آرام آرام میمیرد

از: حماد
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
قصه را بنویس ، من آن یکی که "نبود" نیستم

از: نامه ها 67
لحظه ی دیدار نزدیک است
...
باز من دیوانه ام ، مستم
باز می لرزد ، دلم ، دستم
باز گویی در جهان دیگری هستم
های ! نخراشی به غفلت گونه ام را ، تیغ
های ! نپریشی صفای زلفکم را ، دست
و آبرویم را نریزی ، دل
ای نخورده مست
...
لحظه ی دیدار نزدیک است

از: مهدی اخوان ثالث ... 42 !
سرمای زمستان های زندگیمان را به آغوش من بسپار ... من برای گرمای دلت چای میریزم از جنس جانم

از: نامه ها
به قول دوستان ، درود ... بازی بسیار روان بازیگران ، متن خوب خانم حسینی رو به یکی از بهترین تاترهائی که دیدیم تبدیل کرد ... خسته نباشید و ممنون
به به حمید خان. خوش اومدید قربان. :)
۱۱ دی ۱۳۹۲
منم بهتون خوش آمد میگم حمید آقا.
چه خوب که شمام تیوالی شدید.:)
۱۱ دی ۱۳۹۲
ممنون دوستان
۱۴ دی ۱۳۹۲
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
تمام دلم دوست داردت تمام تنم خواستار توست
بیا و به چشمم قدم گذار که این همه در انتظار توست
نظر نه به سود و زیان کنم هرآنچه بگوئی همان کنم
بگو که بمان یا بگو بمیر! اراده ی من اختیار توست
به دار و ندارم نگاه کن که هیچ به جز عاشقی نماند
تمام وجودم همین دل است ، تمام دلم بیقرار توستاز: سیمین بهبهانی