کمدی کودک و نوجوان رویداد آنلاین
چیدمان
تیوال شهریار رحیمی | دیوار
S3 : 02:52:42 | com/org
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید
بابا ویل دورانت تاریخ کدوم تمدن رو نوشته؟
بابا دارم وسط چهاراه تخم میزارم.
بابا دارم وسط چهارراه میزایم.
بابا ریدم تو زندگی.
عالی بود عااااالی بود.
متن فوق العاده بود و بازی بی نظیر. خسته نباشید به تمام عوامل.
پینوکیو: چرا الاغ شدی؟
فرشته مهربان: چون اومدم اینجا.
پینوکیو: چرا اومدی اینجا؟
فرشته مهربان: چون همه میان.

با عرض خسته نباشید به گروه اجرایی. واقعا این نمایش نه تنها قابلیت پیشنهاد تیوال بودن را داشت بلکه از بسیاری پیشنهادات تیوال نیز بهتر بود. توصیه میکنم در زمان اندک باقیمانده حتما به تماشای این اثر بنشینید. این اثر نگاهی نو به داستان پینوکیو دارد و مخصوص کودکان نیست. نمی دانم چرا بعضی با این تصور کودکان خود را به سالن آورده بودند که باعث آزار سایر تماشاگران و خود کودکانشان شده بودند. این روایت نگاهی دارد به جوامع امروزی و این واقعیت که ضد ارزشها ارزش شده اند. فرشته مهربان با اینکه سعی در تنبیه دروغ گویان دارد؛ ولی خود اشتباه می کند و باعث دروغگویی می شود. طراحی صحنه بسیار بسیار عالی، خلاقانه و جذاب بود. از تمام فضای صحنه به خوبی استفاده شده بود. موسیقی بسیار گیرا و متناسب بود. بازی ها خوب بود ولی به دلیل نمایش نامه ساده آن، آنچنان که باید بازیگران رابه چالش نمی کشید. بازی نقش گربه از سایرین دلچسب تر بود. ... دیدن ادامه ›› نمایش نامه جا داشت که قوی تر و اثر گذارتر می بود. همچنین تغییر صحنه زیاد بود و در روال داستان خلل ایجاد می کرد اگر تعداد این قطع شدن های بین داستان کمتر بود خیلی بهتر می شد.

لازم به ذکر است که تمامی این مطالب نظر شخصی و برداشت بنده حقیر به عنوان یک طرفدار تئاتر بوده است. بنده به هیچ وجه در سطحی نیستم که چنین اثری را نقد کنم.
اطلاع رسانی در مورد طیف سنی مخاطب از وظایف گروه اجرایی و سایت فروشنده بلیط است. به هر حال نام نمایش وحتی عکس ها والدین را برای به همراه آوردن کودکان ترغیب می کند. متاسفانه در اطلاعات نمایش، نوشته ای در مورد نا مناسب بودن آن برای کودکان و نوجوانات ذکر نشده.
۰۱ اسفند ۱۳۹۴
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
_بچم 7 سالش بود والان 15 سالش... هشت سال؛ هشت تا مهر ،بچه هامو نفرستادم مدرسه... هشت تا عید خونه تکونی عید نکردم... من چه جور مادریم...
_وقتی ببینیشون بهشون چی میگی؟
_هیچی نمیگم... فقط میگم: اومدم...
در یک کلام فوق العاده! دیدن این نمایش به شدت توصیه می شود.

نمایشی دیالوگ و بازی محور. اول از همه باید به اجراهای بی نظیر بازیگران اشاره کنم که واقعا مدتها چنین اجرای قوی و همگونی از اجراگران یک نمایش ندیده بودم. باری ها بسیار واقعی و دلنشین و تآثیرگذار (خسته نباشید به تمام هنرمندان به خصوص خانم ها قاسمی و رهنما). نمایش نامه عالی با دیالوگهای عمیق همراه با نحوه روایت داستان بسیار عالی (خسته نباشید به ساناز بیان کارگردان و نویسنده اثر). طراحی صحنه و نور پردازی ها عالی بود. اگر بخوام ایرادی از کار بگیریم که واقعا کار بی ایراد بود بایستی به نحوه تغییر صحنه در بین هر روایت اشاره کرد که می توانست به نحو بهتری انجام گیرد. همچنین جا دارد از کمپانی تئاتر باران تشکر کنم که از زمان پیدایش خود نقش پر رنگی در اعتلای تئاتر کشور داشته است. با تشکر از این عزیزان.
در انتها بازهم تاکید میکنم تا فرصت هست حتما به تماشای این نمایش متفاوت و زیبا بنشینید.

لازم به ذکر است که تمامی این مطالب نظر شخصی و برداشت بنده حقیر به عنوان یک طرفدار تئاتر بوده است. بنده به هیچ وجه در سطحی نیستم که چنین اثری را نقد کنم.
https://instagram.com/shahriar_rahimi
درود بر شما و ممنون از حسن توجه تان
۱۷ مهر ۱۳۹۴
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
شهریار رحیمی
درباره اپرای عروسکی سعدی i
تو خوابالوده ای سعدی...
و در خوابی...
مکن بیگانگی با ما...
چو دانستی که از مایی....
..
تمام پارسایان گو بدانند که سعدی توبه کرده است پارسایی...

اگر میخواهید حالتون به شدت خوب شه؛ به شدت این نمایش رو پیشنهاد میکنم. موسیقی عالی، طراحی صحنه عالی، آواگری عالی، پر از استعاره و نماد و اشعار زیبای سعدی. دیگر چه باید باشد که نیست؟!
به شدت حالمان را خوب کردید. تشکر فراوان از گروه اجرایی.
نمایشگاه نقاشی رخساره میرکریمی از جمعه ۱۷ مهر ۹۴ با به نمایش درآمدن ۱۶ اثر در گالری شماره دو فرهنگسرای نیاوران افتتاح می‌شود.

به گزارش روابط عمومی فرهنگسرای نیاوران، رخساره میرکریمی متولد بهمن ۱۳۵۰، کارشناس ارشد نقاشی از دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکز و عضو انجمن توسعه هنرهای تجسمی با مراکز علمی بسیاری همکاری داشته که از آن جمله می‌توان به همکاری با دانشگاه جامع علمی – کاربردی سوره، همکاری با مرکز آموزش عالی تربیت معلم شهید باهنر، همکاری با دانشگاه آزاد اسلامشهر اشاره کرد.

وی همچنین سابقه شرکت در نمایشگاه‌های گروهی بسیاری همچون موزه هنرهای معاصر (۱۳۷۴ )، گالری نمایشگاه بین‌المللی تهران ( ۱۳۷۵)، گالری «خانه کوچک نمایش» دانشگاه آزاد تهران مرکز (۱۳۷۵)، فرهنگسرای نیاوران، دومین نمایشگاه هنرهای تجسمی بانوان (۱۳۸۰)، گالری موزه رضا عباسی (۱۳۸۰) و گالری شیث (۱۳۸۳ ) را داشته است.

گفتنی است نمایشگاه نقاشی رخساره میر کریمی در گالری دوی فرهنگسرای نیاوران تا ۲۴ مهر ۹۴ هر روز از ساعت ۱۰ تا ۱۹ میزبان علاقمندان خواهد بود.
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
جدیدترین آثار علیرضا سعادتمند به منظور حمایت از بیماران سرطانی توسط خیریه «بهنام دهش‌پور» از ۱۷ مهر ۹۴ در گالری این موسسه خیریه به روی دیوار می‌رود.

طبق اعلام دست‌اندرکاران، علیرضا سعادتمند در این نمایشگاه از تکنیک ترکیب مواد برای خلق بیست اثر استفاده کرده است. علیرضا سعادتمند که تاکنون نمایشگاه‌های بسیاری را در داخل و خارج از کشور به صورت گروهی و انفرادی برگزار کرده در بیشتر آثارش از اشعار مولوی و حافظ استفاده می‌کند.
علیرضا سعادتمند متولد ۱۳۵۶ فعالیت جدی خودش را از اواخر دهه هفتاد آغاز کرده و آثار متنوعی در حوزه نقاشی و نقاشی خط خلق کرده است.

آثار این هنرمند در سال‌های اخیر مورد توجه بسیاری از اصحاب هنر قرار گرفته است. چند اثر از سعادتمند تاکنون توسط موزه‌های مختلف جهان خریداری شده که از آن میان می‌توان به موزه‌های کوالالامپور و پاریس اشاره کرد. یکی از ویژگی‌های آثار این هنرمند خلق فضاهای جدید در حوزه نقاشی خط با توجه ویژه به نمادهای اصیل و سنتی است.

نمایشگاه جمعه ۱۷ مهر ۹۴ از ساعت ۱۷ تا ۲۰ افتتاح می‌شود و تا ۲۱ مهر هر روز از ساعت ۱۱:۳۰ تا ۱۹ در موسسه بهنام دهش‌پور به نشانی تهران، خیابان شهید لواسانی ... دیدن ادامه ›› (فرمانیه)، کوچه شهید جباریان (فروردین)، کوچه مسجدی، کوچه مرمری، پلاک ۱۳ دایر است. تمام عواید حاصل از فروش آثار این نمایشگاه صرف دارو و درمان بیماران مبتلا به سرطان خواهد شد.
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
رنگامو بهم پس بده
زندگیمو بهم پس بده
شکوهمو بهم پس بده
روحمو بهم پس بده
در یک کلام عالی! دیدن این نمایش به شدت توصیه می شود.

نمایشی پویا و پر تحرک همراه با موسیقی بسیار بسیار عالی. یکی از نکات بسیار جالب توجه در مورد موسیقی منحصر به فرد این نمایش این بود که موسیقی خوده داستان و تار و پود داستان بود نه فقط در کنار یا همراه نمایش. اجراها و بازیها بسیار خوب بود اگرچه در برخی مواقع اجراگران غرق در اجرا و موسیقی می شدند که از اجرای حرفه ای به دور بود. طراحی صحنه خوب بود و نور پردازی مناسب بود به خصوص تشکیل سایه اجراگران در پشت سرشان که می توانست با کمی کار و دقت بیشتر بسیار شکیل و چشم نواز تر گردد. همچنین ... دیدن ادامه ›› در مورد متن اثر با اینکه بسیار خوب بود ای کاش بیشتر به موضوع مرگ و زندگی و تقابل این دو با یکدیگر می پرداخت. صحنه پایانی جهان مردگان بسیار تاثیر گذار و عالی بود. همچنین در انتهای اجرا سوپرایزی در نظر گرفته شده است که تمام تماشاگران را به وجد آورد و حال خوبمان را خوبتر کرد. همچنین ای کاش طراحی پوستر بهتری برای این نمایش انجام می گرفت زیرا بسیاری از دوستان را دیدم که به خطر طرح پوستر رغبتی برای تماشای این اثر نداشتند.
در انتها بازهم تاکید میکنم تا فرصت هست حتما به تماشای این نمایش متفاوت و زیبا بنشینید.

لازم به ذکر است که تمامی این مطالب نظر شخصی و برداشت بنده حقیر به عنوان یک طرفدار تئاتر بوده است. بنده به هیچ وجه در سطحی نیستم که چنین اثری را نقد کنم.
https://instagram.com/shahriar_rahimi
ممنون شهریار عزیز و گرانقدر
چقدر خوب نوشتید
سورپرایز پایانی که فوق العاده بود .بسیار بسیار خلاقانه و زیبا

باسپاس بیکران از این گروه اجرایی
و درود بسیار بر شما
۱۵ مهر ۱۳۹۴
دقیقا" پرند جان
یعنی هنوز از حال وهوای اجرای موسیقیایی اثر خارج نشده ایم که با بدرقه ی زیبا و شگفت انگیز اجراگران مواجه می شویم . چه ابتکار جالب و جذابی .
دستمریزاد
۱۵ مهر ۱۳۹۴
من می خواستم اون سکه رو بردارم!
۱۶ مهر ۱۳۹۴
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
نمایشگاهی از پرتره‌های ۲۸ هنرمند که توسط فخرالدین فخرالدینی عکاسی شده است ١٠ مهر ٩٤ همزمان با گشایش دوباره ساختمان موزه عکسخانه شهر به نمایش در می‌آید.

به گزارش خبرگزاری مهر، نمایشگاهی شامل ۲۸ قطعه عکس سیاه و سفید ۵۰×۷۰ سانتیمتر از چهره‌های هنرمندان در رشته‌های مختلف هنری که در طی سالیان گذشته تا امروز توسط فخرالدین فخرالدینی عکاسی شده است همزمان با گشایش موزه عکسخانه شهر به نمایش درمی‌آید.

هنرمندانی که پرتره آنها در این نمایشگاه به نمایش درخواهد آمد شامل محمدسریر، لوریس چکناواریان، فرهاد فخرالدینی، حسین علیزاده، ابراهیم قنبری مهر، حسن کسائی، قباد شیوا، ابراهیم حقیقی، مرتضی ممیز، علی اکبر صادقی، حسین محجوبی، محمود جوادی‌پور، کامبیز درم بخش، محمود فرشچیان، غلامحسین امیرخانی، عباس اخوین، جلیل رسولی، سیدمحمد احصائی، یدالله کابلی، عزت الله انتظامی، محمدعلی کشاورز، داوود رشیدی، اکبر عالمی، خسرو سینایی، مسعود کیمیایی، هوشنگ مرادی کرمانی، مهدی محقق و اصغر بیچاره ... دیدن ادامه ›› می‌شوند.

آیین گشایش این نمایشگاه روز جمعه ۱۰ مهرماه از ساعت ۱۷ همزمان با عید سعید غدیر و با حضور جمعی از مسئولان سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و جمعی از هنرمندان کشور خواهد بود.

فخرالدین فخرالدینی از عکاسان قدیمی چهره‌ نگاری ایران است. او در سال ۱۳۱۱ در آذربایجان به دنیا آمده است. عکاسی را نیز نزد پدرش شروع کرد و برای تکمیل آموخته‌هایش در عکاسی دوره‌هایی را در آمریکا و اروپا گذراند.

علاقه‌مندان برای بازدید از این نمایشگاه می‌توانند تا ۲۴ مهر ٩٤ هر روز (به استثنای جمعه‌ها) از ساعت ۹ تا ۱۸ به نشانی میدان هفت تیر، خیابان بهار شیراز، نبش میدان بهار شیراز، موزه عکسخانه شهر مراجعه کنند.
مجتبی مهدی زاده این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
موسسه خیریه بهنام دهش پور ، حامی بیماران مبتلا به سرطان با حمایت مالی شرکت ها ، سازمان ها و مجموعه های گوناگون ، جشنواره پاییزی خود را برگزار خواهد کرد.
در این جشنواره غرفه هایی متنوع از رستوران ها ، صنایع دستی ، شیرینی و غذاهای خانگی، کافی شاپ ، پوشاک ، جواهرات ، زیور آلات ، لوازم بهداشتی و آرایشی و … حضور خواهند داشت.
این جشنواره از هفتم تا دهم مهرماه در مجموعه فرهنگی ، ورزشی ، رفاهی تلاش واقع در خیابان ولی عصر ، نرسیده به چهارراه پارک وی از ساعت ۱۰ الی ۲۱ برگزار خواهد شد.
از تیوال خواهش می کنم این دیوار نوشته را پر رنگ نماید.
_ با تشکر
طبق اعلام دست‌اندرکاران، ۲۷ قطعه عکس این نمایشگاه که یادگار سال‌ها همکاری محاسنی با بنی‌اعتماد است با پالایش و کیفیت دیده نشده حاصل زحمت و دقت محاسنی است که برای تماشاگرانش در عین تازگی بسیار خاطره‌انگیز خواهند بود.

میترا محاسنی درباره‌ی نمایشگاهش به ایسنا گفت: «این عکس‌ها و بسیاری دیگر که فعلا مجال دیدنشان نیست، حاصل سال‌ها همکاری من و رخشان است؛ یادگار دوستی‌ها و لذت از کار جمعی و لذت من از کشف و درک لحظاتی که رخشان در همه فیلم‌هایش خلق کرده، قصه آدم‌های فراموش شده و بخت برگشته‌ای که به حاشیه رانده شده‌اند و در مواجهه با پیشامدهای ناگوار تشنه‌ی زندگی‌اند. این نمایشگاه ادای دین من است به فیلمسازی که برای انسان و سینما احترام قائل است.»

وی در ادامه تاکید کرد: «نگاتیوها با مرور زمان رنگ می‌بازند و فراموش می‌شوند، این زنگ خطری است برای همه عکاسان و سینماگران ایران که بیشترین آثارشان روی نگاتیو ثبت شده است. نگاتیوها آثار باارزش تاریخی و ملی ما هستند. کوشش کنیم آنها را از شر زمانه نجات دهیم.»

میترا محاسنی متولد تهران و دانش‌آموختهٔ رشتهٔ ارتباطات بصری و عکاسی خبری از کالج Sussex انگلستان است. وی از سال ۱۳۵۸ با عکاسی برای نشریات فعالیت عکاسی ... دیدن ادامه ›› خود را آغاز کرد ولی به زودی به عنوان عکاس سینمایی مشغول به کار شد و در دوران کاری خود عکاسی فیلم‌ها و سریال‌های معروفی چون سربداران، اجاره‌نشین‌ها، زرد قناری، پردهٔ آخر، برج مینو، زیر پوست شهر، خانه‌ای روی آب، گیلانه و آژانس شیشه‌ای را برعهده داشته است. وی عضو هیات موسس انجمن عکاسان سینمای ایران و برندهٔ سیمرغ بلورین یازدهمین جشنوارهٔ فیلم فجر برای عکاسی فیلم «ناصرالدین‌شاه آکتور سینما» بوده است. داوری مسابقات عکاسی، تالیف کتاب «۲۵ سال عکاسی فیلم در ایران» و همچنین تاسیس و سرپرستی عکسخانهٔ موزهٔ سینمای ایران از دیگر نکات کارنامهٔ کاری میترا محاسنی است.
بیتا نجاتی این را خواند
مجتبی مهدی زاده و مهدی.. این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
آیین گشایش نمایشگاه انفرادی عکس گلریز خانعلی‌زاده با عنوان « رقص باد، بازی آفتاب » جمعه ۳ مهرماه ۹۴ در گالری شماره ۲ فرهنگسرای نیاوران برگزار خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی فرهنگسرای نیاوران، در این نمایشگاه ۲۵ اثر رنگی در ابعاد ۹۰ ×۶۰ سانتیمتر، با تمرکز بر ثبت فرم، سایه‌ها و اشکال ایجاد شده در ماسه بادی‌های کویرهای ایران به تماشای عموم گذاشته می‌شوند.

در متن معرفی این آثار به قلم عکاس آمده است: « تپه‌های شنی یکی از شگفت‌انگیزترین مظاهر طبیعت هستند، آنچه که در ظاهر تلی از شن و خاک بی‌جان است، با وزش هر نسیمی به دور خود می‌پیچد و می‌رقصد و طرحی نو خلق می‌کند و با درخشش پرتوهای خورشید، لایه به لایه رنگ می‌گیرد و زنده می‌شود. این طرح‌ها و فرم‌ها حد و نهایتی ندارند، هر بار که به آنجا قدم بگذارید نقشی تازه در انتظار ... دیدن ادامه ›› است... »

گلریز خانعلی‌زاده دانش‌آموخته مقطع کارشناسی رشته رشته شیمی از دانشگاه تهران و دانش آموخته عکاسی در خانه عکاسان ایران است. تاکنون در چند نمایشگاه گروهی حضور داشته و این اولین نمایشگاه انفرادی وی محسوب می‌شود. این عکس‌ها حاصل ۲ سال عکاسی از کویرهای ایران از جمله مصر، ورزنه و مرنجاب هستند.

گشایش: جمعه ۳ مهرماه - ساعت ۱۶ تا ۲۰
علاقمندان می‌توانند همه روزه تا ۱۰ مهر ۹۴ از ساعت ۱۰ تا ۱۹ از این نمایشگاه دیدن کنند.
تهران، خیابان پاسداران، روبه‌روی پارک نیاوران، فرهنگسرای نیاوران، گالری شماره ۲
مجتبی مهدی زاده این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
نمایشگاه عکس «شصت سال با پرویز مشکاتیان» در هفته بزرگداشت این هنرمند فقید از ششم شهریور ۹۴ در فرهنگسراى نیاوران گشایش می‌یابد.

به گزارش روابط عمومی فرهنگسرای نیاوران، آوا مشکاتیان با اعلام خبری درباره نحوه برگزارى نمایشگاه عکس «شصت سال با پرویز مشکاتیان» گفت: از پاییز سال گذشته در پی این بودیم تا به مناسبت شصتمین سال تولد پدرمان برنامه یادبودى متفاوت از آنچه تا به حال برایش برگزار شده، برپا کنیم بنابراین تصمیم به برگزاری یک نمایشگاه عکس گرفتیم.

فرزند پرویز مشکاتیان ضمن قدردانى از عکاسانى که عکس‌هایشان در این نمایشگاه استفاده مى‌شود، گفت: هنرمندان عکاس با همدلی و مهر بسیار و بی‌هیچ چشم‌داشتی عکس‌هاى خود را در اختیار ما قرار دادند. سامان اقوامی، ساتیار امامی، مهرداد امینی، گلناز بهشتی، محمد خداداداش، محمد دولو، محسن کثیرالسفر و مریم محمدی هنرمندانی هستند که عکس‌هایشان در این نمایشگاه دیده ... دیدن ادامه ›› خواهد شد.

گفتنی‌ست هفته بزرگداشت زنده‌یاد پرویز مشکاتیان از ۶ تا ۱۳ شهریورماه ۹۴ همزمان با شصتمین سال تولد و ششمین سال درگذشت استاد موسیقى ایران در فرهنگسراى نیاوران برگزار مى‌شود.

نمایشگاه تا ۱۳ شهریورماه هر روز از ساعت ۱۰ تا ۱۹ و جمعه‌ها ۱۴ تا ۱۹ دایر است.
تهران، خیابان پاسداران، روبروی پارک نیاوران، فرهنگسرای نیاوران
علیرضا بـ. این را خواند
مهدی.. و همراه این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
نمایشگاه نقاشی‌خط‌های زنده‌یاد رضا مافی و غلامرضا ماهرویی عصر جمعه ششم شهریورماه ۹۴ در گالری شکوه افتتاح می‌شود.

در این نمایشگاه پنج اثر شاخص از زنده‌یاد رضا مافى، در کنار دوازه اثر از نقاشی‌خط‌هاى غلامرضا ماهرویی ارائه خواهد شد.

طبق اعلام دست‌اندرکاران، آثار مافى که از پیشگامان مبرز نقاشى خط در ایران است گوشه‌هایى اصیل و باشکوه از این هنر را بازتاب مى‌دهند و آثار ماهرویى در کنار فرم‌هاى متنوع از منظر محتوا شامل آیات قرآنی، اسماء الهی و اشعاری از شعرای بزرگی چون حافظ بر روی ورق طلا و بوم با تکنیک رنگ روغن است که با بهره‌گیری از خطوط نستعلیق، نسخ و ثلث بسیار چشمگیر هستند.

استاد زنده‌یاد رضا مافی که در سال ١٣٦١ درگذشت، متولد مشهد بود و نمایشگاه‌های متعددش در کشورهای دیگر از جمله فرانسه، آمریکا، انگلستان، سوئیس ، پاکستان ... دیدن ادامه ›› ... آوازه‌اى نوین براى نقاشى خط ایران آفرید.

غلامرضا ماهرویی متولد ۱۳۴۰ اراک است. او مدرک ممتاز از انجمن خوشنویسان ایران را در سال ۱۳۷۰ دریافت کرده است. وی نگارش بیش از یک هزار متر کتیبه به سه خط ثلث، نستعلیق و کوفی را در مسجد مقدس جمکران قم، کتابت کل قرآن کریم برای اولین بار در سال ۱۳۷۰ روی کاغذ دست ساز و کتابت کل نسخه‌های تعزیه براساس نسخه میرانجم به خط کتابت نستعلیق در کارنامه خود دارد. ماهرویی تاکنون در ۱۲ نمایشگاه خوشنویسی در داخل ایران و چهار نمایشگاه در خارج از ایران شرکت داشته است.

نمایشگاه نقاشی‌خط‌های رضا مافی و غلامرضا ماهرویی تا سه‌شنبه ۱۷ شهریور ۹۴ در گالری شکوه دایر خواهد بود و علاقمندان می‌توانند همه روزه به جز پنجشنبه‌ها از ساعت ۱۷ تا ۲۱ از این نمایشگاه در گالرى شکوه واقع در فرمانیه،بلوار اندرزگو، خیابان سلیمى شمالى، کوچه امیر نورى، پلاک ١٩ دیدن کنند.
علیرضا بـ. و مهدی.. این را خواندند
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
نمایشگاهی از عکس‌های یغما گلرویی با عنوان «این راهروها به تو نمی‌رسند» از ۱۶ مرداد ۹۴ در گالری مینا گشایش می‌یابد.

طبق اعلام دست‌اندرکاران، چهل عکس‌ رنگیِ این شاعر و ترانه‌سرای ایرانی به ابعاد ۵۰در۵۰ سانتیمتر با موضوعات پراکنده از زندگیِ خیابان‌خواب‌ها گرفته تا روزمره‌گیِ زندگی شهری و کبوترهای نشسته بر مجسمه‌هایی از سرتاسرِ جهان در این نمایشگاه ارائه می‌شوند.

جواد مجابی (شاعر / پزوهشگر / منتقد) در یادداشتی که بر این نمایشگاه نوشته آورده است: «شعر بیشتر هنری تجریدی و حسانی‌ست و عکس بر عینیت جهان ملموس بیشتر تأکید دارد. یغما توانسته است بین عکس و شعرش، بین مادیت وانتزاع ، همسازی پدید آورد چنان که شعرش به عینیت گراید وعکس‌هایش ماهیتی تجریدی یابند. وحدت بخشیدن بدین ناهم‌سازی‌ها ، مدیون یک بینش و شگرد مناسب آن است : دست انداختن جهان و مافیها از راه شوخیانه دیدن امور و بازی با روابط خندستانی که درآن فاجعه و مضحکه درهم تنیده شده‌اند. جز خنده دار دیدن جهانی، که مرز گریه‌هاش از خنده‌ها روشن نیست ، او به نکتۀ دیگری از روایت شخصی رسیده است که هنر روایتی بیوگرافیک است . زندگی‌نامه‌ای صادقانه که اگر بخت با تو یار باشد سرگذشت تو با سرنوشت قشرهای بیشتری از میهن تو همسو خواهدبود و آن چه از خود بگوئی ناگزیر روایتی از آدمیان عصرتو ست‌. هرچه داری اگر به روزگار دهی و دنیا را عاشقانه درآغوش بفشری، دنیا هرچه را به خیال و چشم و دست تو می‌سپارد. هم از این روست که گلروئی هرچه را به پیرامون خود می‌نگرد می‌تواند درون شعرش بخواند و درعکس‌هایش ... دیدن ادامه ›› نشان دهد. جز در یک دله شدن با مردمان و استغراق در جهان، نمی‌توانی این همه را از آن خویش کنی.»

کاتالوگی ۲۰۰ صفحه‌ای از عکس‌های نمایشگاه هم عرضه می‌‌شود که در آن عکس‌ها کنار شعرهایی از یغما گلرویی قرار گرفته‌اند و به زعم دست‌اندرکاران خواندشان باعث می‌شود بیشتر و بهتر به قصد و نگاه عکاس در عکس‌ها پی ببریم.

نمایشگاه تا ۲۲ مرداد ۹۴ هر روز از ساعت ۱۶ تا ۱۹ دایر است.
تهران، خیابان پاسداران، گلستان دوم (فلاح‌زاده)، شماره ۱۲۰، نگارخانه مینا
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
در یک کلام عالی! دیدن این نمایش به شدت توصیه می شود.

نگاهی به برخی وقایع تاریخی از زمان لطفعلی خان تا پیش از انقلاب از دید یک اسب!

نمایشی خوب، پویا و پر تحرک همراه با بازهای خوب به خصوص بازی عالی آقایان شاکرمی و عرب. نمایش نامه بسیار عالی که در بعضی جاها همراه با طنز خوب بود. یکی از نکات منفی کمی سردرگمی در ابتدای اجرا برای مخاطبین به دلیل سبک روایت بود. موسیقی این اثر بسیار عالی و در بعضی قسمت ها بسیار تاثیر گذار بود. همچنین نمایش دارای نمادشناسی بسیار عالی بود که اهل هنر را به خود جذب می کرد.

یکی دیگر از نکات قوت آن، تفاوت نمایش با سایر نمایش های در حال اجرا این است که تم ملی و تاریخی داشته در حالی که اکثر نمایش های اخیر مضامین اجتماعی داشته ... دیدن ادامه ›› و یا بازنویسی و یا اقتباسی از نمایش نامه های دیگر می باشند.

همچنین انتخاب سالن سنگلج که قدیمی ترین سالن فعال در زمینه هنر، واقع در یکی از قدیمی ترین مناطق تهران، بسیار با مضمون ملی تاریخی اجرا هماهنگ و قابل تقدیر است.

لازم به ذکر است که تمامی این مطالب نظر شخصی و برداشت بنده حقیر به عنوان یک طرفدار تئاتر بوده است. بنده به هیچ وجه در سطحی نیستم که چنین اثری را نقد کنم.

با تشکر
نمایشگاهی از عکس‌های میثم حسنلو با عنوان «مهمان شهر» از جمعه ۲۹ خرداد ۹۴ در خانه‌ هنرمندان ایران به نمایش درخواهد آمد.
طبق اعلام دست‌اندرکاران، این نمایشگاه شامل عکس‌هایی مستند با موضوع مهاجرین افغان در ایران است. عکاس در بخشی از متن معرفی آثار نمایشگاه می‌نویسد:
«این پروژه تقریبا ۲ سال به طول انجامیده است، عکس‌های این مجموعه هم از مهاجرین در شهرها گرفته شده است و هم در کمپ‌های سازمان ملل و تعدادی هم در کارگاه‌های غیرقانونی کار و افغانستان...، من در این پروژه سعی کرده‌ام تا به عنوان یک شاهد عینی اتفاقات و لحظه‌ها را ثبت کنم و از هر گونه دخل و تصرف و جهت دادن به اتفاقات بپرهیزم.»
میثم حسنلو متولد ۱۳۶۵ است و عکاسی را از سال ۸۴ به صورت تجربی دنبال کرده است. وی تاکنون در نمایشگاه‌ها و جشنواره‌های مختلفی در داخل و خارج کشور حضور داشته و سابقه ساخت فیلم کوتاه و حضور در هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران (سینما حقیقت) در سال ۹۲ در کارنامه او دیده می‌شود.
گشایش: جمعه ۲۹ خرداد – ساعت ۱۷ تا ۲۱
نمایشگاه تا ۷ تیرماه ۹۴ هر روز از ساعت ۱۴ تا ۲۱ دایر است.
تهران، خیابان طالقانی، خیابان موسوی شمالی (فرصت)، باغ هنر، خانه‌ هنرمندان ایران، گالری زمستان
مانی فتوت این را خواند
علی اصغر شیرازیان و محمود زارعی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
نمایشگاه آثار برگزیدهٔ پنجمین جایزهٔ عکس «شید» از ساعت ۱۷ روز سه‌شنبه ۲۵ فروردین ۹۴ در نگارخانهٔ ممیز خانهٔ هنرمندان ایران گشایش می‌یابد.
به گزارش روابط عمومی خانه هنرمندان ایران، در پنجمین دوره از برگزاری جایزهٔ عکس شید مجموعه‌ای از کارگاه‌های تخصصی، ادیتوریال، نشست و سخنرانی نیز در کنار نمایشگاه آثار برگزار خواهد شد.
هیات داورانی متشکل از مهران مهاجر، پیمان هوشمند‌زاده، جلال شمس‌آذران، مهدی وثوق‌نیا و آرش خاموشی طی روزهای گذشته داوری پنجمین دوره را انجام دادند و طبق اعلام مسئولین برگزاری، اسامی عکاسان راه‌یافته در مراسم افتتاحیهٔ نمایشگاه اعلام خواهد شد.
گفتنی‌ست نمایشگاه آثار برگزیدهٔ پنجمین دورهٔ جایزهٔ عکس «شید» از ۲۵ فروردین تا ۳ اردیبهشت ۹۴ در نگارخانهٔ ممیز خانهٔ هنرمندان ایران برپا خواهد شد.
جایزه شید (به معنای نور و روشنایی) یک جایزهٔ مستقل و تخصصی عکاسی است که هر سال به یک عکاس در حوزه عکاسی مستند اجتماعی اعطا می‌شود. این جایزه‌ فقط یک نفر را به واسطه مجموعه عکس‌هایی که در حوزه مستند اجتماعی عکاسی کرده است، به‌عنوان برنده جایزه معرفی می‌کند. بهروز مهری، تهمینه منزوی، ابوالفضل نسایی و عبدالله حیدری به ترتیب برگزیدگان دوره‌های‌ پیشین این جایزه بوده‌اند.
مجیدجان این را خواند
رویا و علی اصغر شیرازیان این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
گالری راه ابریشم از جمعه ۲۱ فروردین ۹۳ میزبان نمایشگاهی از عکس‌های مهرداد عسگری طاری با عنوان «توهم جاودانگی» خواهد شد.
طبق اعلام مسئولین گالری، نمایشگاه شامل ۲۰ عدد عکس با ابعاد ۶۰×۶۰ و ۹۰×۶۰ سانتیمتر خواهد بود. مهرداد عسگری طاری در بیانیهٔ این نمایشگاه می‌نویسد: «حاصل زمان فراموشی است. آدم‌ها با عکس انداختن ترس نیستی و از یاد رفتن را از خود دور می‌کنند. عکس‌های زیادی از بین می‌روند و تعداد کمتری برای ما باقی می‌مانند اما تنها چیزی که آنها به ما یادآوری می‌کنند همان فراموشی است.
امروز، ما مقابل گذشته ایستاده‌ایم. آیا وارث جاودانگی کسانی هستیم که خواستند عشق، قدرت، زیبایی و نامیرایی خود را به رخ بکشند؟ بی‌تردید توهم جاودانگی همواره تکرار خواهد شد. و به گمانم که ما، سریعتر از گذشته‌گانمان از خاطره‌ها خواهیم رفت.»
مهرداد عسگری‌طاری متولد ۱۳۵۱ است و عکاسی را به صورت آزاد و تجربی آموخته و از سال ۱۳۶۶ در این حوزه فعالیت می‌کند. او تاکنون در چند نمایشگاه گروهی و انفرادی عکس و همچنین جشنواره‌های داخلی و خارجی حضور داشته و موفق به کسب جوایزی هم شده است.
افتتاحیه: جمعه ۲۱ فروردین ۹۴ – ساعت ۱۶ تا ۲۰
نمایشگاه تا ۳۱ فروردین‌ماه جاری یکشنبه تا چهارشنبه از ساعت ۱۵ تا ۱۹ و پنجشنبه و جمعه ۱۶ تا ۲۰ دایر است.
گالری شنبه‌ها تعطیل است.
تهران، خیابان لواسانی غربی (فرمانیه)، بین خیابان آبکوه و آقایی، پلاک ۱۰۳، واحد ۲
فاطمه اصلانی، maria و مجیدجان این را خواندند
سیب و سوران و علی اصغر شیرازیان این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
رابینسون: یکی گفته قدرت لذت لذتها ست. منم خدای این جزیره ام.

نمایشی خوب، پویا و پر تحرک همراه با بازهای خوب به خصوص بازی عالی آقای افشاری. نمایش نامه بسیار خوب که در بعضی جاها همراه با طنز خوب ولی در برخی مواقع تکراری بود. یکی از نکات منفی تند صحبت کردن و اختلاط دیالوگ هنرمندان روی صحنه بود که با توجه به نمایش نامه پر محتوا ای کاش با تامل بیشتری اجرا می شد. موسیقی خوب بود. در بین صحنه های اجرا مقداری زمان تلف میشد و موسیقی تکراری کمی خسته کننده می شد. با تمام این این اوصاف نمایش بسیار خوبی بود که دیدن آن به علاقه مندان به هنر تئاتر توصیه می گردد. در همین جا به تمامی عوامل به خصوص بازیگران که انرژی بسیاری در اجرا صرف می کنند. خسته نباشید می گویم. لارم به ذکر است که جای بسی خوشحالیست که این نمایش با توجه به کیفیت مطلوبش نیز علامت پیشنهاد تیوال را بالاخره دریافت کرد.

لازم به ذکر است که تمامی این مطالب نظر شخصی و برداشت بنده حقیر به عنوان یک طرفدار تئاتر بوده است. بنده به هیچ وجه در سطحی نیستم که چنین اثری را نقد کنم.

با تشکر
حسین پوریعقوب این را خواند
ماروت، مریم رودبارانی و علی سیمایی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
سافو:
یادت باشد سقراط استبداد فقط دهان تو را بست، ولی دموکراسی تو را به کشتن داد.

نمایش بسیار خوبی بود. بازی ها بسیار عالی و موسیقی نیز بسیار به ارتقای نمایش کمک می کرد. نمایش نامه بسیار عالی و پر نکته بود. البته در برخی اوقات بعضی از قسمتهای طنز اثر با نمایش نامه همخوانی نداشت و اجباری وکلیشه ای به نظر می آمد. در برخی قسمتها تلفیق مدرنیته با فضای نمایش خوب از کار در نیامده بود و همچنین به علت ازدیاد شخصیتهای داستان برای بسیاری از آنها شخصیت پردازی درخوری انجام نشده بود. در مجموع نمایشی عالی با اجرای فوق العاده به خصوص فرهاد آئیش و لادن مستوفی بود که مشاهده اثر به همگان توصیه می شود.
لازم به ذکر است که تمامی این مطالب نظر شخصی و برداشت بنده حقیر به عنوان یک طرفدار تئاتر بوده است. بنده به هیچ وجه در سطحی نیستم که چنین اثری را نقد کنم.
با تشکر