آنلاین کمدی کودک و نوجوان
چیدمان
تیوال لیلی عاج | دیوار
S3 : 11:32:06 | com/org
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید
لیلی عاج
درباره نمایش روزمرگی i
سلام به همه‏‎ی مخاطبان فهمیم تیوالی
من سال‎ها مشتاقانه ماهنامه‏ ی فیلم را تهیه می‏‎کردم (قبل از تسلط فضای مجازی و حضور راه‏‏‎های ارتباطی جدید) و یکی از جذاب‏‎ترین بخش‎ها صفحات پایانی مجله و نقد مخاطبان و تماشاگران بود و حالا دیوار تیوال و خواندن نظرات کاربران به همان اندازه برای من شیرین؛ کاربردی و قابل اعتناست. نمایش "روزمرگی" باز هم از مشکلات معیشیتی طبقه‏ ی کارگر می‏‏‎گوید. نمایشی با چهار اپیزود که چهار فصل و حرکت دایره‏.وار روزمره‏‏‏‎گی را تداعی می‏‏‎کند؛ از آنجایی که یکی از این چهار شخصیت (فارغ از بازی بازیگران) وارد دنیای نمایش بعدی من یعنی "کمیته‏‎ی نان" خواهد شد؛ بسیار علاقمند و کنجکاو هستم تا نقد و نظر کاربران عزیز تیوالی را در این باره بدانم؛ بنابراین با احترام برخی از دوستانی را که همیشه قلم و دیدگاه‏شان را در تیوال دنبال می‏‎کنم: آقای محمدرضا ایمانیان، آقای فرزاد جعفریان، آقای امیر مسعود فدائی، جناب ابرشیر، خانم نیلوفر ثانی عزیز، خانم زهره مقدم عزیز، آقای مهدی(آرش) رزمجو و آقای لهاک عزیز را به دیدن این نمایش دعوت می‏‎کنم، همگی این دوستان در هفته دوم نمایش مهمان بنده هستند و مشتاقانه منتظر گفت و گو و شنیدن نظراتشان بعد از پایان نمایش هستم و باور دارم دیدگاه شما در نمایش بعدی برای من راه‏گشا خواهد بود. لطفا در صورت پذیرفتن دعوتم روزی که تشریف می‏‎آورید را به شماره‎ی زیر اطلاع دهید. با سپاس، بی صبرانه منتظر حضورتان هستم.
روابط عمومی نمایش 09357384637
دغدغه تون خیلی قابل احترامه خانم عاج گرامی.
در این روزهایی که همه ما علیرغم شلوغی های زندگی مون، یه بخشی از ذهنمون درگیر مشکلات کارگران هفت تپه ست، بارها به یادتون افتادم و آرزو کردم حداقل یک نفر از افرادی که در آن زمینه مسئولیت دارند، نصف دغدغه شما رو در رابطه با این کارگران میداشتند که شاهد چنین روزهای دردناکی نباشیم :((
۰۹ آذر ۱۳۹۷
سلام و درود فراوان خدمت خانم عاج گرامی ، ممنون از لطف و توجهتون، اتفاقن برای سه شنبه بلیط دارم و بیننده خواهم بود
پاینده باشید
۱۰ آذر ۱۳۹۷
خانم عاج
خوشبختانه شانس این رو داشتم که در نخستین روزها ، به تماشای این اثر شریف به همراه یکی از دوستان علیم و صاحب قلم جناب ابر شیر بنشینم ، فارغ از تعلق و تملق علیرقم طعم تلخ و تند پر از بغضش کار خواستنی بود. تا آن حد که پس از اجرا به خدمت خانم غزل میرزایی رفتم و ازشون بابت حض بصر که میهمان بودم تشکر کردم شاید آلاله زارع رو در کار استاد رحمانیان هم به همین شیرینی دیدم که در اثر شما والبته دو عزیز دیگه که درخشان بودند و ....
چند نکته ای هم که به ذهنم رسید پراکنده به دوستان عرض کردم صمیمانه از لطفی که با تاخیر پاسخگوش هستم سپاسگذارم ... دیدن ادامه ›› .
حد اهمیت و توجه شما باعث دلگرمی مخاطب میشه و حس این ارتباط خط روشن راه تعالی رو برای هنر تئاتر نمایان میکنه و مثلث موفقیت اجرا رو پر رنگ تر
براتون بهترینها رو آرزو میکنم .
عشق واحترامم رو تقدیمتون میکنم و انرژی مثبت رو به سمتتون روانه
دوستدار و طرفدارتون محمد لهاک
۱۳ آذر ۱۳۹۷
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
لیلی عاج
درباره نمایش همین حوالی i
همین حوالی نمایشی دیدنی ست با ریتم درست. زیاده گویی ندارد، قصه گوست و در فرم و محتوا یکدست و تاثیر گذار. همین حوالی نمایشی‎ست که زندگی ایرانی را بدون لکنت روایت می‏کند.دیالوگ‏‏ نویسی کهبد تاراج قابل توجه است، کلمات ضرباهنگ دارند و شنیدن و دیدن نمایش همین حوالی را لذت بخش می‏‎کنند. با وجود اینکه طراحی صحنه با این میزان از واقع گرایی سلیقه‎ی من نیست، اما طراحی صحنه و نور اجرا در مجموع آزار دهنده نبوده و حتی چنین طراحی با رعایت جزئیات (به عنوان مثال، رختخوابهایی که با باز و بسته شدن در اتاقی که در پس زمینه وجود دارد) و استفاده از تمام ظرفیت و عمق سالن تبدیل به یکی از نقاط قوط نمایش شده است. در همین حوالی علاوه بر متن قدرتمند کهبد تاراج، در کارگردانی و هدایت بازیگران برای رضا بهرامی گامی رو به جلوست.
لیلی عاج
درباره نمایش آوانتاژ i
آوانتاژ، چهارمین نمایشی‎ست که از کامران شهلایی و محمد لارتی می بینم. نمایشی شریف که به یکی دیگر از کوچه‏‏‎های خاک گرفته‏‎ی سال‏های جنگ سرک می‏‎کشد. حالا به صراحت می‏توانم بنویسم که این دو کارگردان در آثارشان به رسم الخط خودشان رسیده‏ اند. آنها در نهایت سادگی، حرفهایی بزرگی از آدم‏های فراموش شده ی جنگ را روایت می‏کنند. آوانتاژ قصد ندارد شعار بدهد، به دنبال سوء استفاده از احساسات مخاطب نیست و خیلی تمیز و سرراست کارش‏ را انجام می‏دهد. چنین دقتی در اندازه گویی در میزانس، طراحی صحنه و بازی بازیگران نیز دیده می‏شود و حقیقتا تلاش گروه بازیگران ستودنی‏‏‎ست.
ممنون از حسن نظر و توجه و دقتی که به کار ما داشتید
۱۱ مهر ۱۳۹۷
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
یک خسته نباشید جانانه به کهبد تاراج و گروه بازیگران.
در عبدل میمون لات پا کوتاه؛ شما با نمایشی صادق و بی تکلف روبه رو هستید که یکی از دشوارترین آثار چرمشیر است. نمایشی با لحظات درخشان که تماشای آن خالی از لطف نیست.
خانم ثانی گرامی اگر صفحه اینستاگرام داشته باشید خواستید انجا از خانم عاج سوال کنید.. البته اگر خواستید خدمتان عرض کردم.
۱۰ شهریور ۱۳۹۷
ممنونم میناجان
کلا سوال رو حذف کردم :) سپاس عزیز
۱۰ شهریور ۱۳۹۷
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید

اگه با شنیدن خبری از حال و روز خراب و معیشت دشوار مردمان این آب و خاک غم به جونتون افتاده،
از کارگرای بیکار شده‏ ی کارخونه ‏ی قند ورامین حمایت کنین.
اگه با دیدن تصویری که در اون کارگران یه واحد صنفی به دلیل فقر چوب حراج به اعضای بدن خودشون زدن قلب‎تون به درد اومده،
از کارگرای بیکار شده‏ ی کارخونه‎ی قند ورامین حمایت کنین.
اگه به خاطر زیاد شدن کودکان کار تو خیابان‏های شلوغ و دودآلود تهران، لحظه‏ ای تنها لحظه ‏ای اندوه امونتون ر و بریده،
از کارگرای بیکار شده ‏ی کارخونه‏ ی قند ورامین حمایت کنین.
اگه با خوندن آمار صعودی طلاق و خونه خراب شدن‏ ها تو این هیاهوی بسیار برای هیچ، با حسرت دنبال مقصر بودین،
از کارگرای بیکار شده ‏ی کارخونه‏ ی قند ورامین ... دیدن ادامه ›› حمایت کنین.
اگه با دیدن چهره‏ ی خون‏ آلود و شنیدن ضجه‏ های کارگرایی که برای خالی نبودن یخچال‏ خونه‏‏ هاشون؛ کتک خوردن؛ اشک به چشماتون اومده،
از کارگرای بیکار شده ‏ی کارخونه‏ ی قند ورامین حمایت کنین.
شنبه22 مهر ساعت 20 اجرای هنرمندان و آخرین اجرای نمایش قند خون در تاتر باران، گلریزانی به قدر بضاعت گروه نمایش قند خون برای خانواده‏ ی کارگری که این روزها با سیلی صورت‏ اش رو سرخ می‏کنه. منتظرتون هستیم.

بعد از ملاقات این اثر متهورانه که البته بازهم به لیست خواسته ها اضافه شد باید بگویم دست شما هنرمندانیکه درد جامعه ی امروز ایران را فریاد می زنید می بوسیم و بغض میکنیم این حقیقت رو که ایکاش این مملکت از امثال شما بیشتر داشت.
۲۲ مهر ۱۳۹۶
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
خوشحالم با وجود خستگی نمایش آتن مسکو رو دیدم. یه کار تمیز و شسته رفته با بازی های خوب که کارگردانش به درک مناسبی از متن رسیده بود. تا حالا پیش نیومده بود که از آیلار نوشهری بازی ببینم و چقدر در آتن مسکو درست بازی میکرد و سر جای خودش بود. آتن مسکو رو پیشنهاد میکنم چون ریتم درستی داره و راضی از سالن نمایش میان بیرون.
لیلی عاج  
درباره نمایش قند خون i
پروانه: می دونی عاشق چیش شدم ؟ یکی موهای دستش که منظم خوابیده بود، یکی هم اسم اش. تا صبح با اسم اش جمله ساختم. کوهستان پروانه پیوندتان مبارک. پروانه به کوهستان می رود...
لیلی عاج  
درباره نمایش قند خون i
یادته بهم می‏گفتی بعد از عروسی ماهی یه بار عین گوگوش و بهروز وثوق باهم با موتور می‏ریم جاده چالوس؟ چند تا جاده چالوس به من بدهکاری؟ چند روز دل خوش به من بدهکاری؟؟؟؟
ما هیچ جا نمی ریم، فرار نمی کنیم. اینجا بزنن تو سرمون هر جا بریم همین بساطه. می مونیم حقمون رو میگیریم، فوق فوق اش بر می گردیم شهر خودمون می رم کولبری
۲۱ مهر ۱۳۹۶
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
لیلی عاج
درباره نمایش قند خون i
من تمام تماشاگران، فهیم تیوالی را به دیدن نمایش " قند خون" دعوت می‎کنم. نمایش ما در حمایت از کارگران از کار بیکار شده‏ ی کارخانه ی قند ورامین روی صحنه رفته است. کارگران صابون سازی خرمشهر چند وقتی ست از کار بیکار شده اند و همچنان بلاتکلیفند، کارگران کارخانه ی ارج و شرکت داروگر همچنان سرگردانند و "قند خون" در حد بضاعت اش، صدای کارگران است... منتظر نقدها و نقطه نظراتتان هستیم.
درودها بر شما.
من از کیفیت اثر شما اطلاعی ندارم ولی همین دغدغه مندی نسبت به مسائل روز و معضلاتی که اغلب مغفول مانده و جای خالی شان در ترافیک صحنه ای ِمضامین تلویحاً مشابه و تقریباً ناکارآمد حس می شود، ستودنی و قابل تقدیرست.
اضافه بفرمایید ۳۰۰ کارگر مس چهارگنبد سیرجان که از بینوایی به فروش عمده سیصد کلیه شان روی آوردند و کارگران آذرآب که از فرط تنگنا با پیمایش پای پیاده به سمت پایتخت، جاده اراک را مسدود نمودند و هپکویی ها که سوءمدیریت به سمت ریل راه آهن گسیلشان نمود و بسیاری بنگاه های اقتصادی کوچک و بزرگ دیگر که بی کفایتی در سطح کلان منجر به انسداد منشأ رزق خانواده های بسیاری و ناهنجاری های فراوان متعاقبش شده است.
شرمشان باد اینچنین عقل ستیزی و عهد سوزی
۲۹ شهریور ۱۳۹۶
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
لیلی عاج
درباره نمایش قند خون i

عادل مرد ِ حتمن تو برنامه نود ازمون می‏گیه، تماشاچی تو استادیوم دست تو دماغ اش کنه، عادل می‏گه، حتمن از کارگرای کارخونه قند می‏گه، از مون دفاع می‏کنه از ما از بچه های کارخونه ی ارج که خونه خراب شدن...