آنلاین کمدی کودک و نوجوان
چیدمان
تیوال پریما | دیوار
S3 : 01:18:49 | com/org
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید
پریما
درباره نمایش سکوت سفید i
دیشب نمایش رو دیدم اونم بر اساس نظرات دوستان تیوالی. البته اونقدر عوامل این تئاتر نظر گذاشتن که نقدها توش گم شده. در ابتدا بگم که نمایش سلیقه ای هست و ممکنه بعضی از دوستان لذت ببرن بعضی هم مثل ما نه . از کار خوشمون نیومد. به عقیده من کار ریتم نداشت و بشدت خسته کننده بود، تکرار چندباره دیالوگ ها ، که بنظر شعاری میومد. کاراکترهای نمایش مدام یه مفهوم رو تکرار میکردن. درسته حرف شخصیت اصلی داستان جالب و قابل تعمق بود اما نمیدونم چی میشه که فکر میکنیم تماشاگر متوجه نشده و لازمه چند بار اون مفهوم تکرار بشه که دست آخر کیفیت کار رو پایین بیاره.
چند نفر ردیف اول که داشتن اینستاگرام و تلگرام چک میکردن ، ما هم به خمیازه کشیدن افتاده بودیم. طراحی صحنه و دکور جالب بود و بازی دکتر و سرپرستار هم عالی بود البته همه اینها در خدمت یه متن ضعیف. نظر من حتما دیگرانی رو آزرده خاطر کنه ولی بی تعارف اینو برای دوستانی نوشتم که هم سلیقه تئاتری من هستند. بعد از دیدن نمایش یه بار دیگه نظرات رو خوندم ، شک کردم که نظری بدم یا نه . ولی دیدم حق دارم بعد از تجربه دیدن کارهای مختلف ، نظری برخلاف تعریف و تمجیدهای این کار داشته باشم. موفق باشید.

خانم پریما سلام؛
ممنونم که به دیدن نمایش ما آمدید و با شما کاملا موافقم که همچون بسیار تماشاگرانی که در تایید نمایش نوشتند یا ایراداتی را وارد دانستند، شما هم حق اظهار نظر دارید و نظرتان برای ما محترم است ...

اما بعد؛ ابتدا عرض کنم که علیرغم لحن گزنده ی شما که گفتید "عوامل گروه اونقدر نظر گذاشتن که نقدها توش گم شده" ما همچنان معتقد به تعامل و گفتگو با تماشاگران عزیز در این صفحه هستیم و این سنتی ست که در کارهای پیشین هم به جهت احترامی که برای شما تماشاگران و نظرتان ... دیدن ادامه ›› قایلیم به آن پایبندیم و خوشبختانه یا متاسفانه نظر شما بعد از این سالها و شاید ده ها نظر مثبت درباره ی این تعامل، اولین نظر منفی یا شبه منفی در این باره است. ضمنا با اینکه نظرات عوامل گروه همه در راستای اطلاع رسانی و گفتگو بوده بازهم آنقدر زیاد نبود که شما دچار این سختی شوید کما اینکه شما به راحتی می توانستید گزینه ی نقد تماشاگران را انتخاب کنید و فقط آنها را ببینید.

درباره ی متن تام استوپارد اینکه مورد سلیقه ی شما نباشد هم کاملا حق شماست اما اینکه می فرمایید "تماشاگران ردیف جلو مدام کوشی شان را چک کرده اند و ما خمیازه کشیدیم" دلیل ناموجه بودن نمایشنامه، دیالوگ ها و ریتم یا میزانسن اشتباه نمایش نیست. ریتم هر اجرا خواه پرشتاب یا خواه آرام، متناسب با داستان، رخدادها، محتوا و اندیشه ی جاری در نمایشنامه توسط کارگردان انتخاب می شود و ریتم سکوت سفید، بر اساس این آیتم ها در روند تمرینات پیدا شده است.. در مورد نمایشنامه و‌دیالوگ های به اعتقاد شما شعاری و تکراری هم باید بگویم گرچه به هر اثری می توان از نگاه مخاطب، ایراداتی اصولی یا سلیقه ای وارد دانست و این کاملا طبیعی است اما ما به این نمایشنامه و _ به ویژه _ به اندیشه ی مستتر در آن و لزوم طرح این اندیشه در جامعه ی امروز اعتقاد داشتیم که آن را به اجرا رساندیم و جایگاه تام استوپارد _ که با جستجویی اندک می توانید به آن دست یابید _ در درام نویسی نیازی به دفاع بنده ندارد، ضمنا بنا به گفته ی خودتان بسیاری از اهالی تیوال در تایید و تحسین همین متن و نمایشنامه در صفحه نمایش نظرات متعدد نوشته اند.

امیدواریم که در تئاترهایی که مطابق سلیقه ی شما هستند آنقدر لذت ببرید که رنج حاصل از دیدن نمایش ما را فراموش کنید، فقط بدانید ما به کارمان و اینکه تمام تلاش مان را برای کیفیت بالای اجرا از هرنظر _ به احترام شما تماشاگران عزیز _ به کار بگیریم، ایمان داریم و البته قائل به این موضوع هم هستیم که سلایق تماشاگران می تواند بسیار متفاوت باشد.

و آخر اینکه راستش را بخواهید شاید ابتدا می خواستم فقط گزینه ی خواندم را بزنم و با تشکری بابت حضورتان بگذرم اما از آنجا که برای من این گفتگوها و تعامل با شما تماشاگران عزیز ( فرقی هم نمی کند، تحسین کننده باشند یا چون شما ناراضی) از مهمترین ویژگی های اجرا بوده و بسیار به من کمک کرده است، لازم دیدم با شما تماشاگر گرامی هم برای روشن شدن بحث نکاتی را مطرح کنم چراکه باور دارم ما برای رشد فرهنگی و هنری مان بیش از هرچیز نیازمند گفتگو در یک فضای محترمانه هستیم ...
موفق باشید.
۲۳ آذر ۱۳۹۸
آقای سلیمانی ، منظورشون پستهایی هست که توسط افراد فیکی نوشته شده که صرفا برای این نمایش کامنت گذاشته اند ....اصولا معضل اکانت های یکروزه و نظرات فیک مشکل بزرگیست که مدتهاست تیوال با اون مواجه شده و تبدیل به بخشی از کمپین تبلیغاتی گروهها شده...گروههایی که بدلایل مبهمی حاضر نیستن بخشهایی از نمایش(بصورت تیزر یک دقیقه ای مثلا) رو شده با دوربین موبایل فیلمبرداری کنن و در فجازی منتشر کنن(تا هم مخاطب گسترده شه و هم مخاطبی بدیدن کار بیاد که نمایش منطبق بر سلیقش هست) اما ازین روش‌های نادرست استفاده میکنن...البته این احتمال رو میدم که شخص شما در جریان این کار نباشین و داستان توسط عوامل خودسر گروه ایجاد شده باشه....!
۲۴ آذر ۱۳۹۸

سلام محمدرضا دانش عزیز؛ ممنون از توضیح شما ..
ابتدا بگویم دغدغه ی درست و بجای شما را در مورد مفید بودن مواد تبلیغاتی تصویری برای تئاتر از لابلای نظرهای تان خوانده ام و می شناسم و اینکه من هم بسیار در پی فیلمبرداری مختصر کوتاه از کار بودم اما به دلایلی تاکنون نشده ... یعنی که با شما و روش تبلیغی پیشنهادی شما موافقم ... انشاالله اگر کار دیگری انجام دادم مد نظر خواهم داشت ...

اما در مورد کامنت ها؛ دوست باسابقه ی تیوالی؛ به شما اطمینان می دم که در مورد کار ما هیچ شخص فیک و نوشته ی تبلیغاتی غیرحقیقی وجود ... دیدن ادامه ›› ندارد ... لطفا از روز نخست نمایش نگاهی به اسامی نویسندگان بیاندازید. حتما شما هم با من در انتها هم عقیده خواهید بود که از میان ده ها و شاید نزدیک به صد یادداشت و اظهار نظر که افتخار نمایش ماست، اغلب نویسندگان از قدیمی های تیوال، تئاتر بین های حرفه ای و همراهان همیشگی کارهای ما بوده اند و بسیاری شان از گروه #من_یک_تماشاگرم ... در مورد اکانت های جدید اول اینکه واقعا بی تقصیریم ... دوم اینکه برخی از این یک روزه ها _ با همه ی احترامی که برای نقدهای منفی و نویسندگانشان قایلم _ اتفاقا در جهت منفی کامنت گذاشته اند ... و سوم اینکه شاید برخی انگشت شمار هم باشند که لطف کرده اند در پی تقاضای من _ در انتهای نمایش که خواسته ام نظر و نقدشان را در تیوال برای بهره مند شدن ما بنویسند _ آمده اند و عضو شده اند تا روی ما زمین نیافتد و نمایش ما که از هر سو تحت فشار بود را یاری کنند ... در هر حال دیدم شاید این توضیحات لازم باشد ... پاینده باشی ...
۲۴ آذر ۱۳۹۸
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
پریما
درباره نمایش لانچر ۵ i
نمایش خوبی بود‌ . با نظر دوستان در مورد نقاط قوت این نمایشنامه موافقم اما بنظرم ایراداتی هم داشت از جمله شخصیت فرمانده پاسدارخانه که واقعا اضافی بود و نمایش رو طولانی کرد و چیزی به نمایش اضافه نکرد. دوم اینکه دو مورد از بازجویی ها زیادی طولانی و خسته کننده شده بود منظورم دو صحنه ای هست که خشونت زیادی داشت.
مورد آخر که خانمی در آخر نمایش هم بهش اشاره کردند، تهویه سالن بود. صندلی ها که افتضاحن هیچ ، حداقل یه فکری بحال تماشاگر بکنید. یه فضای محدود با دود سیگار که امکان تنفس وجود نداره . علاوه بر کافه این سالن که دودکش سیگار سیگاریها هست تو خود نمایش هم شخصیت بازپرس چند تا سیگار روشن کرد چند نفری به سرفه افتاده بودن یا گلو صاف میکردند از جمله خود من.
مدیریت محترم که ارزشی برای تماشاگر قائل نیست حداقل ای کاش کارگردان محترم فکر ما غیرسیگاریها بودن . میتونستید سیگار کشیدن بازپرس رو حذف کنید یا حداقل دستگاه تهویه برای سالن در مدت اجرا تهیه میکردین.
دوستان محترم که تشریف میارید تئاتر ، تو کافه میشینید و سیگار با سیگار روشن میکنید و ادعای روشنفکری هم دارید شما هم لطفا احترام گذاشتن به حقوق دیگران رو از خودتون شروع کنید. سیگار کشیدن در فضای آزاد نشانه شخصیت شماست نه در فضاهای بسته ...
درود
درسته که نمایشنامه سوراخ‌هایی داشت و نمایش یه قدری طولانی بود، ولی به نظرم کارکرد شخصیت فرمانده پاسدارخانه این بود که نشون بده کسی مسئول این سربازهاست که صرفاً دنبال منافع شخصی خودشه و در واقع اونجا رو ول کرده. صحنه‌های بازجویی هم به نظرم گاهی از ریتم می‌افته ولی در کل طولانی بودنش برای ایجاد حس هم‌دردی و همراهی برای دو طرف بازجوییه.
در مورد سیگار و شرایط کاملاً غیرانسانی سالن مستقل اما کاملاً حق دارید و دوستان مکرراً این موضوع رو مطرح کردن و هیچ اتفاقی نیوفتاده متأسفانه.
۲۹ آبان ۱۳۹۸
بله با شما موافقم، ضمنا ما عهد کردیم ازین به بعد بهترین تئاتر هم در این سالن اجرا شد ، نریم.
۲۹ آبان ۱۳۹۸
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
پریما
درباره نمایش نینوچکا i
نمایش متوسطی بود.
بازی آقای امیرفضلی مثل همیشه خوب و خانم دلشاد و خانم افشاری نژاد قابل قبول بود. متن نمایش و کارگردانی متوسط. ردیف دوم a10 نشسته بودم لامپ روشن سمت راست صحنه که دکور منزل بود چشم من و همراهانم رو خیلی اذیت کرد که دچار سردرد شدیم.
کاملا با نظر شما موافقم
۱۹ آبان ۱۳۹۸
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
پریما
درباره کنسرت-نمایش لیلا و چند مسافر i
موقع نوشتن این نمایش ، یک لحظه با خودتون فکر نکردین ممکنه یه بیمار سرطانی توی تماشاچی ها باشه و با دیدن اون اپیزود پر از انرژی منفی مربوط به سرطان چه تاثیری رو خودش و خانواده ش میذارید؟ خواستین همدردی کنین یا امید رو ازشون بگیرین ؟؟
بازی مصنوعی یک بیمار سرطانی که اعلام میکنه خودش پرستار بیماران سرطانیه و همشون میمیرن و هیچ امیدی نیست و هیچ جراحی و رادیوتراپی فایده نداره و داره میسوزه از اثر داروهای شیمی درمانی رو بدنش و حتما اخرش مرگه... نمیدونید دیشب به ما چه گذشت ... چه عذابی کشیدیم با این اپیزود لعنتی ...
مگه همه بیمارهای سرطانی وضعیتشون شبیه به همه که شما این دیالوگها رو نوشتی ؟ یکی مثل بیمار ما که یه هفته از جراحی سینه ش میگذره و دو روز دیگه شیمی درمانی داره اومده تئاتر شما رو ببینه چطوری باید این اپیزود مسخره رو تحمل کنه که توش فقط حرف از ناامیدی و مرگ بود ؟ کسانی که این نمایش رو دیدن میدونن منظور من چیه. کارگردان محترم خودتو جای ما بذار ، یا اون اپیزود رو حذف کنین یا دیالوگها رو تغییر بدین گرچه در کل نمایش بسیار ضعیفی بود.
در آخر بابت اجرای خانم نصیرپور ، اقای عمرانی و پسر نوجوان هنرمند ، صدای زیبای نیما مسیحا که دیدن این نمایش ضعیف رو برای خانواده ما قابل تحمل کردن که وسط نمایش از سالن بیرون نریم سپاسگزارم. .
کاملا با شما موافقم....منم دقیقا با این اپیزود به این فکر کردم که اگه کسی تو تماشاچی ها سرطان داشته باشه یا یکی از عزیزانش در حال مبارزه با این بیماری باشه با دیدن این اپیزود پر ازسیاهی چه احساسی پیدا میکنه!!!!
۳۰ تیر ۱۳۹۷
من مثل شما طاقت نیاوردم و وسط همین اپیزود بلند شدم، دیگه غم خبر اخیر سرطان مادربزرگمو نمی تونستم برای خودم تبدیل به عزا کنم.
۳۱ تیر ۱۳۹۷
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
نقد در مورد تئاتر لیلا و چند مسافر
کارگردان اقای رحمانیان
....
موقع نوشتن این نمایش ، یک لحظه با خودتون فکر نکردین ممکنه یه بیمار سرطانی توی تماشاچی ها باشه و با دیدن اون اپیزود پر از انرژی منفی مربوط به سرطان چه تاثیری رو خودش و خانواده ش میذارید؟ خواستین همدردی کنین یا امید رو ازشون بگیرین ؟؟
بازی مصنوعی یک بیمار سرطانی که اعلام میکنه خودش پرستار بیماران سرطانیه و همشون میمیرن و هیچ امیدی نیست و هیچ جراحی و رادیوتراپی فایده نداره و داره میسوزه از اثر داروهای شیمی درمانی رو بدنش و حتما اخرش مرگه... نمیدونید دیشب به ما چه گذشت ... چه عذابی کشیدیم با این اپیزود لعنتی ...
مگه همه بیمارهای سرطانی وضعیتشون شبیه به همه که شما این دیالوگها رو نوشتی ؟ یکی مثل بیمار ما که یه هفته از جراحی سینه ش میگذره و دو روز دیگه شیمی درمانی داره اومده تئاتر شما رو ببینه چطوری باید این اپیزود مسخره رو تحمل کنه که توش فقط حرف از ناامیدی و مرگ بود ؟ کسانی که این نمایش رو دیدن میدونن منظور من چیه. کارگردان محترم خودتو جای ما بذار ، یا اون اپیزود رو حذف کنین یا دیالوگها رو تغییر بدین گرچه در کل نمایش بسیار ضعیفی بود.
در آخر بابت اجرای خانم نصیرپور ، اقای عمرانی و پسر ... دیدن ادامه ›› نوجوان هنرمند ، صدای زیبای نیما مسیحا که دیدن این نمایش ضعیف رو برای خانواده ما قابل تحمل کردن که وسط نمایش از سالن بیرون نریم سپاسگزارم. .در آخر متاسفم از اینکه تیوال نقد منفی کار رو حذف میکنه ..
قلبم تیر کشید از خوندن این متن
امیدوارم هیچکس هیچوقت دوباره این کار رو تکرار نکنه
۰۱ آذر ۱۳۹۸
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
پریما
درباره کنسرت-نمایش یرما i
آقای صادقی ، خانم شکیب نمیدونم چطور ازتون تشکر کنم. کار عالی بود. بازی خانم ابراهیمی تحسین برانگیز بود. با اینکه دو بار برای دیدن این اجرا اومدم اما باز هم دلم میخواد ببینم. یکی از بهترین تئاترهایی که دیدم ... گروه فلامنکو هم با اون ساز و آواز بی همتا ، جذابیت کار رو چند برابر کرده بود. ممنون از احترامی که به مخاطبتون میذارید. بار احساسی این نمایش و بازی حیرت انگیز خانم ابراهیمی و موسیقی زیبا به حدی من رو تحت تاثیر قرار داد که بی اختیار اشک می ریختم. به وجود آوردن این فضا کار آسونی نیست و بنابراین باید بگم دست مریزاد خانم شکیب و آقای صادقی و باقی هنرمندان محترم گروه . سپاسگزارم
چه جالب دقیقا منم حس شمارو داشتم بعداز دوبار دیدن یرما...
۳۰ دی ۱۳۹۶
والا نمیدونم منتظرم دوستان تیوالی پبشنهاد بدن
۰۴ بهمن ۱۳۹۶
من پنجشنبه میخوام هنر رو ببینم...فک کنم خوب باشه
۰۴ بهمن ۱۳۹۶
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
بازی مارال فرجاد عالی بود . در کل تئاتر متوسط رو به بالا بود .
بعد از دیدن دو تا تئاتر نه چندان راضی کننده تو ماه اخیر ، دیدن مترانپاژ تلافی هر دوشونو دراورد. کارتون عالی بود اقای معجونی. دلخور بودم از تئاتر قبلی که شما توش بازی کرده بودید ( در میان ابرها بخاطر داستان و گرمای سالن) اما مترانپاژ هم داستان خوبی داشت هم دکور قابل قبول هم کارگردانی عالی هم بازی های درخشان مخصوصا اقای رضا بهبودی که واقعا سنگ تموم گذاشتن ... از بازی اقای حسین حسینیان هم خیلی خوشمون اومد کاش بیشتر بود . کلی هم خندیدیم شوخی ها خیلی بجا بودن. کلا گذر زمان رو احساس نکردیم . راستی موسیقی پیش از شروع نمایش هم باهال بود.
یاسمن پورمهران و رضا تهوری این را خواندند
امیرمسعود فدائی، بابک و فاطمه دُرامامی این را دوست دارند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
عالی بود.شروع هوشمندانه ای که داشت (مخصوصا طراحی نور و دکور ). بازی همه خوب بود ولی بازی سرباز اول و سوم چشمگیر بود. ما اکثرا چند نفری نمایش ها رو می‌بینیم و دیروز همه کلی لذت بردیم و متوجه گذر زمان نشدیم. کمدی ها بجا بود و کلی هم خندیدیم. تیکه ها و حرفای جدی هم بجا بود و شعاری و خسته کننده نبود. ممنونم . واقعا ارزش داشت دم عید و تو این ترافیک از راه دور اومدیم و نمایش رو دیدیم. آرزوی موفقیت برای شما عزیزان که با این امکانات محدود ، کارهای ماندگار و ارزشمند خلق میکنید.
›› تا ۲ پاسخ


از محبت و انرژى خوب شما سپاسگزارم.
۲۶ اسفند ۱۳۹۵
ممنونم از انرژی و حضورتون
۲۷ اسفند ۱۳۹۵
"کلاه آهنی‌ها به صحنه باز می‌گردند"
سلام:
بی‌شک شما دوست فرهیخته آگاهید که در روزگار مدرن امروز، هیچ محصول و اندیشه‌ای بدون پشتوانه‌ی مردمی، نمی‌تواند به بقای خود ادامه دهد. تئاتر نیز از این قاعده مستثنا نیست؛ برای مخاطبش آفریده می‌شود و تئاتر بی‌مخاطب هرگز وجود نداشته است. به عبارت دیگر، تماشاگر تئاتر فقط مصرف کننده نیست؛ بى تردید یکى از ارکان اصلى آن است.
گروه نمایش "برای کلاه آهنی‌ها" به خود می‌بالد که موفق شده در اجراهای پیشین نمایش خود، بهترین، مهربان‌ترین و دلسوز‌ترین ... دیدن ادامه ›› تماشاگران را پذیرا باشد. باور این مهم را، شما و دیگر عزیزان دوستدار تئاتر با یادداشت‌های پرمهر و حمایت‌های بی‌دریغ‌تان به ما ارزانی داشته‌اید.
حال، ما سرخوش و دل‌گرم به حضور شما و دوستان‌تان، دوباره از روز ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ (برای آخرین بار) و فقط به مدت ۱۵ شب به صحنه بازخواهیم گشت، تا دیگربار لذت وصف‌ناپذیر هم‌نفسی با تماشاگران‌مان را تکرار کنیم.
به امید آن‌که بار دیگر ما را لایق حمایت مهربانانه‌ی خود بدانید.
کوچک شما
پژمان عبدی
۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۷
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
پریسا منصور
درباره نمایش حرفه ای i
راجع به هیچ تئاتری ننوشتم ولی خواستم به دیگران پیشنهاد کنم دیدن اینکار رو از دست ندن . دیالوگها عالی بازی عالی . ممنون