تیوال مرتضی فکوری | دیوار
S3 : 06:51:42
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال
نام درست ایشان جووانی گوئیدی است. نباید نامهای اشخاص غیرانگلیسی را با خوانش انگلیسی تلفظ کرد و نگاشت.
ایشان ایتالیایی هستند و نام درستشان جووانی است.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
امیدوارم اتفاق هیولاواری برای هیولاخوانی پیش نیاد و با مداد قرمز نیان سراغش...
دادستانی دلایل توقیف «تانگوی تخم‌مرغ داغ» را اعلام کرد

مرزبان: مشکلات در حال حل‌شدن است

شرق: در حالی‌که روابط‌عمومی قوه‌قضاییه در بیانیه‌ای که روز دوشنبه منتشر شد دلایل توقیف نمایش «تانگوی تخم‌مرغ داغ» را اعلام کرده است؛ هادی مرزبان بعد از بازگشت از دادسرا گفت: «بسیار خوشبین هستم که مشکل اجرای نمایش‌مان حل شود.» مرزبان که دوشنبه 19 خرداد 93 به همراه فرزانه کابلی و مشاور حقوقی معاونت هنری و دو نفر از مسوولان معاونت هنری و مرکز هنرهای نمایشی به دادسرا رفته بود، این جلسه را مثبت دانست و به ایسنا درباره وضعیت نمایش گفت: «هنوز مسوولان دادسرا نکته‌ای را به طور مشخص اعلام نکرده‌اند اما من امیدوارم مشکل نمایش ما فردا برطرف شود.» این نظری بود که عباس غفاری، مدیر روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی نیز آن را تایید کرد. البته غفاری حل این مشکل ... دیدن ادامه » را با نظر حسن‌نیت نماینده دادستان به زودی اعلام کرد اما تاریخی برای از سر گرفتن اجرا نمی‌دهد. غفاری با اشاره به حضور گروه اجرایی و مسوولان مرکز هنرهای نمایشی و معاونت هنری در دادسرای فرهنگ و رسانه در دو روز گذشته یادآور شد: در این دو، سه روزه آقای طاهری، مدیر مرکز هنرهای نمایشی همراه با مشاور حقوقی معاونت هنری و آقای مرزبان کارگردان و آقای نصیریان بازیگر نمایش با نماینده دادستانی صحبت کردند و دیروز 19 خرداد هم جلسه دیگری برگزار شد. به گفته غفاری، مشکل در حال حل‌شدن است، اما به هر حال نگرانی‌هایی برای قوه‌قضاییه ایجاد شده بود که در حال رفع شدن است و گروه اجرایی و همین‌طور مسوولان مرکز هنرهای نمایشی امیدوارند نمایش دوباره اجرای خود را از سر بگیرد. او با اشاره به ارایه فیلمی از بخشی از نمایش «تانگوی تخم‌مرغ داغ» که برای این نمایش دردسر ایجاد کرده بود، گفت: فیلمی که دیده شده قبل از حل مشکلات به دست دوستان دادستانی رسیده است اما خوشبختانه تمام این مسایل حل شده و داریم با دادستانی به تعامل می‌رسیم. اما روز دوشنبه بیانیه‌ای از سوی روابط عمومی قوه‌قضاییه درباره این نمایش منتشر شد که به علت توقیف این نمایش اشاره کرده است. در این بیانیه که خبرگزاری‌ها آن را منتشر کرده‌اند، آمده است: «در پی اطلاع واصله مبنی بر ارتکاب برخی اقدامات و حرکات خلاف موازین اسلامی در اجرای نمایشنامه «تانگوی تخم‌مرغ داغ»، در این زمینه پرونده‌ قضایی تشکیل شد. با ارجاع موضوع به یکی از شعب بازپرسی دادسرای فرهنگ و رسانه، بازپرس پرونده پس از بررسی و مشاهده و بازبینی فیلم اجرای تئاتر مذکور و وجود برخی صحنه‌های نامناسب، دستور توقف ادامه نمایش آن را صادر کرد. لذا نظر به اظهارات وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی درخصوص توقیف اجرای نمایش فوق به منظور تنویر افکار عمومی موارد زیر اعلام می‌شود: 1- از مفاد اظهارات جناب آقای جنتی مستفاد می‌شود که ایشان خود اذعان به مغایرت برخی صحنه‌های نمایش مذکور با شوون و موازین اسلامی و عفت عمومی دارد. از جمله وی اظهار داشته است که: «این نمایش اشکالاتی هم داشته که باید رفع می‌شد» که خود موید اشکال وارده به اجرای این برنامه است.
2- در برخی از صحنه‌های تئاتر مورد اشاره، افزون بر صحنه‌های نامناسب که به‌طور عمده توسط بازیگر زن اجرا می‌شود، الفاظ رکیک و اظهارات خلاف موازین اسلامی و عفت عمومی به کار گرفته شده که احساسات عمومی را جریحه‌دار می‌نماید. لذا دادستان از باب اجرای وظایف خود به‌عنوان مدعی‌العموم و پیشگیری از وقوع جرم، مکلف به جلوگیری از اینگونه برنامه‌هاست؛ به ویژه آنکه حسب اظهار آقای جنتی، به دست‌اندرکاران نمایش از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تذکر و اخطار لازم داده شده که ادامه‌ نمایش به همان ترتیب، نشان از عدم توجه به تذکر بوده است.
3- روابط‌عمومی دادستانی تهران خاطرنشان کرد در گام اول مسوولان نهادها و سازمان‌های متولی اصلی فرهنگ کشور، مسوول برخورد با اینگونه امور هستند و باید پاسخگوی اقدامات صورت‌گرفته در حوزه‌های فعالیت خود در این زمینه باشند و اگر چنانچه آنها به وظایفشان عمل کنند نیازی به برخوردهای قضایی نخواهد بود. بدیهی است توقیف و بازداشت نه تنها اختیار بلکه از وظایف مسلم مراجع قضایی است و اقدامات قضایی زمانی صورت می‌گیرد که مسوولان مربوطه در انجام وظایف محوله مسامحه ‌نمایند.»
نمایش تانگوی «تخم‌مرغ داغ» به کارگردانی هادی مرزبان براساس نمایشنامه‌ای از اکبر رادی با بازی علی نصیریان، فرزانه کابلی‌، امین زندگانی، ‌پریسا مقتدی‌ و... 33 شب در تالار وحدت روی صحنه رفته است.
________________________________________

لینک خبر : http://sharghdaily.ir/?News_Id=36355
این "احساسات عمومی" دقیقا چیه که تا تقی به توقی می خوره جریحه‌دار می شه؟ :|
۲۱ خرداد ۱۳۹۳
علت کاملا مشخص شد...
یکی از آن دسته آقایانی که دلواپسند و میخواهند به زور مردم رو به بهشت ببرند تصمیم میگیرد یک شب به همراه خانواده یه تفریح ناسالمی بکند و به تئاتر برود!
خب مسلما بعد از تمام شدن نمایش و شنیدن و دیدن آن الفاظ رکیک و صحنه های آن بازیگر زن، ... دیدن ادامه » و بعداز آن احتمالا سرزنش های عیال محترمه که: "این تئاتر بود یا (بـــوق) که مارو آوردی؟؟!!!" ؛ ایشان هم عصبانی شده و تصمیم میگیرد تا به زور هم که شده آن را تعطیل کند.
ولی خب گویا زورش بیشتر از این نمیرسیده....
۲۱ خرداد ۱۳۹۳
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نمایش خوبیه. چرا گیر الکی و تخیلی میدید دوستان؟
گیر الکی و تخیلی؟!! :)
۱۲ خرداد ۱۳۹۳
سلام دوستان واقعا متاسفم با این سطح فکرا من دیشب دن کامیلو رو دید م عالی،عالی استاد ائیش و بانو هم امده بودندو دوستانی که دهن بینی کردن متاسفام که نرفتن ببینن،عزیزانی که جز شوخی سطح پایین چیزی ندیدن چون دوتا نقد و مقاله قبل تئاتر می خوندند میفهمیدند.
دوست ... دیدن ادامه » عزیزی که بابت تبلیغات ایراد گرفته عزیزم تو ده زندگی نمی کنیم که تهران چند میلیونی وبا مشغله کاریهای بسیار باید متوجه بشیم مگه اینکه شما جز ادم های بیکار و علافی باشین همیشه در اینترنت و پلاس در حومه تائتر شهر.
واقعا بیاین خواهشا از این فکرای روشن فکر نمادوری کنیم تئاتر همین طوری مظلوم هست.
۱۳ خرداد ۱۳۹۳
میشد بیشتر رو اجرا کار بشه.
۱۷ خرداد ۱۳۹۳
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
فوق‌العاده دیدنی و لذت‌بخش بود، حیف که تمدید نمیشه تا بقیۀ دوستانم رو به دیدینش دعوت کنم.
راضیه حسنلو و علی عبدالرحیم این را خواندند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
یه نمایش خوب که، تو این قحطی نمایش خوب، به دل آدم میشینه و یک ساعتی از ته دل آدم رو میخندونه.
قحطی نمایش؟ من دن کامیلو رو امشب می بینم ولی نمایش خوب هم کم روی صحنه نیستا؟
۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۳
کامران جان، اسما قشنگ، اما کارها چندان دلنشین نیستن.
تانگوی تخم مرغ دونفره اون طور که باید نیست...
مرداب روی بام ضدحاله...
با من بستنی میخوری: کاش با من بستنی نخوری خانم رهنما

تنها خشکسالی و دروغه که زیباست
۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۳
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
پیشنهادی به تیوال دربارۀ «برچسب پیشنهاد تیوال» :
برچسب «پیشنهاد تیوال» باید انقدر بااعتبار باشه که مثل توصیۀ یک دوست خوب و مطمئن در نظر بگیریمش. باید جوری باشه که وقتی حتی کنار نام یک گروه جوان و کار اولی هم دیدیمش، مثل یه برند معتبر بهش اعتماد داشته باشیم و ناراضی نباشیم ازش.
بهتره به کارهای کمی اختصاصش بدین و زیادی در اعطای این برچسب ولخرجی نکنین.
نظر شما چیه؟
manimoon و مریم این را خواندند
نیلوفر، niloofar.Lotus، طیبه محسنی و بهرنگ این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
برای N اُمین بار این فیلم رو دیدم و لذت بردم.
کاش مؤتمن بعد از این فیلم هم فیلم‌های خوب میساخت...
راستی، چرا به جز فرهادی دیگه کسی فیلم خوب نمیسازه؟
واقامحشره این فیلم...
۲۴ اسفند ۱۳۹۲
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
بعضی کارها برچسب «پیشنهاد تیوال» و ادعاش رو کم‌ارزش میکنه.
بعد از دیدن دو کار «من چه جوری ممکنه یه پرنده باشم؟» و «بازگشت پسر نافرمان» با برچسب «پیشنهاد تیوال» به این نتیجه رسیدم که زیاد بهش توجه نکنم و بیشتر تحقیق کنم!!
نظر شما چیه؟
پریسا پاکزاد و وحید hoo این را خواندند
شروین توتونچی اول، احسان، رسا دانیالی و آذرنوش این را دوست دارند
در مورد این کار به شدت مخالفم!
۲۴ اسفند ۱۳۹۲
جناب فکوری با نظرتون موافقم واقعا چنگی به دل نمی زند .
۲۴ اسفند ۱۳۹۲
دوست دارم که برچسب «پیشنهاد تیوال» انقدر بااعتبار باشه که مثل توصیه‌ی یک دوست خوب و مطمئن در نظر بگیریمش.

بحثم اینه که الان اینطور نیست و تیوال داره زیادی این برچسب رو خرج میکنه. مثلاً تعداد کارهایی که این برچسب رو داره ببینید. یعنی همۀ کارها واقعا ... دیدن ادامه » خوبن؟ و یه سؤال دیگه این که مثلاً چرا هیپوفیز برچسب نداره ، اما من چه جوری ممکنه یه پرنده باشم داره...
۲۵ اسفند ۱۳۹۲
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
بعضی کارها برچسب «پیشنهاد تیوال» و ادعاش رو کم‌ارزش میکنه.
بعد از دیدن دو کار «من چه جوری ممکنه یه پرنده باشم؟» و «بازگشت پسر نافرمان» با برچسب «پیشنهاد تیوال» به این نتیجه رسیدم که زیاد بهش توجه نکنم و بیشتر تحقیق کنم!!
نظر شما چیه؟
با بیشتر تحقیق کردن موافقم .
۲۴ اسفند ۱۳۹۲
حرف شما تا حدی درسته. مثلاً همه به احترام محمد رحمانیان بلند میشیم، اما آیا واقعا «آرش ساد» کار خوبی بود؟ در عوض «سقراط» که فوق العاده بود.
اینجاست که یه «پیشنهاد» بیشتر خودش رو نشون میده. مثلاً دوستی که بگه حتما سقراط رو برو ببین (یعنی برچسب پیشنهاد تیوال) ... دیدن ادامه » و دوستی که بگه من خوشم نیومد، تو شاید خوشت بیاد. (نداشتن برچسب پیشنهاد تیول).
در ضمن من هیپوفیز رو ندیدم. همینطوری مثال زدم که ملاک این برچسب چیه؟
۲۵ اسفند ۱۳۹۲
مشکل  همینجا پیش می آید،...این اتکا به یک معیار که مثل یک کلید، قفل همه انتظارات دانسته و ندانسته ی ما رو از یک نمایش پاسخگو باشه ...چنین کلیدی وجود دارد؟.
.چه کسی میگه آرش ساد کار خوبی نیست؟ اگه نظر شما این است مصداق شما برای آن چیست؟ ملاک شما برای فوق ... دیدن ادامه » العاده بودن سقراط چیه؟ آیا دارید به فروش بالا اتکا می کنید یا تعداد بالای دوست دارم برای یک تاتر در تیوال؟آرش ساد به دلیل متن اش و بازی نصیرپور فوق العاده بود
..حرفم این است که آیا معیارهای ما همان سلیقه های ما خواهد بود و چنانچه تاتر مورد پیشنهاد تیوال مورد سلیقه ی ما نبود سلیقه ای که اصلا خودمان نمی دانیم چی هست شاید ناراحت می شویم .....اگر واقعا بحث سلیقه صرف نیست پس باید با استدلال و دلایل کاملا حرفه ای مخاطب جدی کاری ایرادی داریم به واژه های بد بود ضعیف بود اتکا نکنیم دلیلمون رو برای ضعف در ارتباط با اون اجرا توضیح بدیم ،،، یا دست کم انتظارمون رو از یک تاتر خوب بر بشمریم....اینطوری تفاوتمون با سطحی نگری های رایج مشخص میشود .. ،،، و..وگرنه اینکه بگیم این تاتر حدش برای برچسب خوردن نبود یا بود درد روشنفکرانه ای رو دوا نمیکنه.....
۲۵ اسفند ۱۳۹۲
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
عالی بود. همه خوب خوب بودن. دو ساعت لذت ناب در کنسرت تئاتری دیدنی.
مرسی از رحمانیان و اشکان و غزل و... و... رضا یزدانی عزیز
افسانه س و زهره شاداب این را خواندند
فوژان فولادیها، ساناز عشق تئاتر و وحید hoo این را دوست دارند
کاملا موافقم، همه چیز عالی بود، ای کاش دوستانی که دم از تحریم رحمانیان میزنند به خاطر بهای بلیط، به تفاوت فاحش کارهای ایشون و گروه عالیشون هم کمی دقت میکردند.
واقعا از دیدن این کار لذت بردم.
۱۰ اسفند ۱۳۹۲
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
امیدوارم همچون «ترانه‌های قدیمی» دیدنی باشه و مثل «آرش ساد» نباشه!!! و دوباره به احترام رحمانیان ایستاده دست بزنم.
رضا نوری و وحید hoo این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
امیدوارم همچون «ترانه‌های قدیمی» دیدنی و شنیدنی باشه و مثل «آرش ساد» نباشه!!! و دوباره به احترام رحمانیان ایستاده دست بزنم.
سپهر امیدوار این را خواند
اگه خاطره باز ،اونم با آهنگهای قدیمی خارجی باشی شاید آخرش از چهارراه کالج تا میدون آزادی پیاده بری و تو زمان گم بشی
۰۷ اسفند ۱۳۹۲
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
متن نمایش فوق‌العاده بود. اجرا اما ...
کاش کمی کوتاهتر بود و ضرباهنگ نیمۀ دوم هم مشابه نیمۀ اول نمایش تند بود.
کاش برای شناختن شخصیت‌ها نیازی نبود که وسط نمایش کاتالوگ را باز کنیم تا ببینیم فلانی نابینای دوربین داره یا فلانی نویسنده است یا ...
کاش نسرین درخشان‌زاده از نقش «یرما» بیاد بیرون ...
با جمله آخرتون کاملا موافقم
۰۵ اسفند ۱۳۹۲
با نظرتون موافقم در مورد خانم نسرین دوخشان زاده نیز موافقم .
بدون شک این متن از آثار برجسته ی ویسنی یک هست که متاسفانه در اجرا خیلی از موارد درست از آب در نیامده :
1- تعداد بازیگران می توانست خیلی کمتر باشد وهر بازیگری چند نقش رو بازی کنه .
2-من نمایشنامه ... دیدن ادامه » خوونی این کار رو دیدم. بسیار عالی اجرا شد وکست بازیگران فوق العاده عالی بود متاسفانه از خیل بازیگران نمایشنامه خوونی تنها چند نفر حضور داشتند، اگر اشتباه نکنم 3یا 4 نفر که پیرمرد ی که مجروح جنگی بود یکی از اونا بود که انصافا عالی بازی کرد حس وانرزی فوق العاده ای به صحنه وارد کرد . کلا کارش عالی بود . خلاصه اگه بگم کست بازیگری خوب نبود نقشا به سن وسال بازیگرا نمی خورد واین امر اجرا رو کوچیک کرده بود دختر جوانی که نقش پیرزن رو بازی میکرد اصلا باور پذیر نبود حتی گریم هم نتونسته بود کمک کنه صورت صاف وموهای سپید واقعا خنده داربود.بازیگر نقش مرد بالدار اساسا بدرد این نقش نمی خورد سیماو رفتار بیشتر منفی بود . نقشای دیگه هم تقیبا جز چند نفر همین مشگل رو داشتند.
تغییر معماری سالن به کار ضربه زده بود گرچه کارگردان عنوان کرده این از ابداعات ایشونه ولی من چند سال پیش کاری رو دیدم که همین عمل رو انجام داده بود در همین سالن .
3- نو بسیار اذیت میکرد بازیگران کورمال کورمال وارد صحنه میشدند یا از صحنه خارج میشدند . این واقعا باعث تاسف بود .سراسر اجرا تقریبا در تاریکی می گذشت آخه چرا .
4- کارگردانی کار رو دوست نداشتم وبه نظرم خیلی اجرای سطحی بود
با این .ج.د خسته نباشید میگم به گرده اجرایی ...چند نفر از بازیگران خوب بودند نقشا رو فراموش کرم آقایی که آواره بود .ا.ن زن جوون وزیبا گه دنبال مرد یکبال می گذشت وبهترین اونا بازیگر نقش مردی که یکدست نداشت ودرواقع جنباز جنگی بود واقعا عالی بود وکولاک کرد . امیداوارم روزای آینده اجرای بهتری بشه .
۰۵ اسفند ۱۳۹۲
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
عالی بود و بسیار بسیار دوست‌داشتنی
من هم توصیه می‌کنم در این قحطی فیلم خوب حتما ببینیدش.
من که با دیدنش خاطرۀ بد فیلم‌های «مزخرف» این چند وقت اخیر رو فراموش کردم.
از هر دو کار سیاوش اسعدی خوشم اومده.
این کار پایان بندی به مراتب بهتری در مقایسه با حوالی اتوبان داشت.
نورپردازی و قاب‌های ابتدای کار فوق‌العاده بود که کاش تکرار می‌شد.
سیامک قلی زاده این را خواند
farhad riazi و پریناز افخمی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
مرتضی فکوری
درباره نمایش قرار i
نمایشی جذاب و دیدنی بود. شروع کسل‌کننده‌ای داشت، اما رفته‌رفته دیدنی و لذت‌بخش شد.
احسنت به آقای احصایی و علی سرابی و هانیه توسلی.
یک «دکستر» ایرانی بسیار خوش‌ساخت و تماشایی.
واقعا دیدنی بود.
یعنی کسی هست از این فیلم مزخرف بتونه دفاع کنه و حتی بگه بد نبود!
میشه توضیح بدین؟
۰۱ آبان ۱۳۹۲
خانم طاهری عزیز،
اول اینکه من اصلا ادعا و دانش نقد رو نداشته و ندارم. این فقط نظر و حسم راجع به این فیلم بود.
در کل خانم طاهری تذکرتون به‌جا است و حتما بهش فکر میکنم.
ولی باور کنین «مزخرف» کلمۀ توهین‌آمیزی نیست. میشه مثلا به جاش کلمه‌های محترمانه‌ای ... دیدن ادامه » چون «بسیار بد بود» و «اصلا خوشم نیومد» و ... رو گفت. به نظرم این کلمات مفهوم واقعی مزخرف رو نمیتونه بیان کنه.

در ضمن من تنها راجع به دو فیلم «کلاس هنرپیشگی» و «بشارت به یک شهروند هزارۀ سوم» و تئاتر «طعم آلوی جنگلی» این گونه بوده‌ام.
کاش مطالب من در مورد «دربند»، «پل چوبی»، «ترانه‌های قدیمی»، «مثل آب برای شکلات»، ... رو هم می‌دیدید.
به هر حال ممنون
۰۵ آبان ۱۳۹۲
:-) :-) :-* ;-)
۰۵ آبان ۱۳۹۲
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
مزخرف، فاجعه، توهین به تماشاگر، ...
اوووووه چه شلوغش میکنید دوستان،نظر شخصی شما محترمه البته ولی مزخرف،فاجعه...؟
۰۸ مهر ۱۳۹۲
چیه فیلم توهین آمیز بود؟ ... فیلم به این خوش ساختی به این سادگی
شاید دنبال یه چیز خاص بودی . دنبال دیوی ، جنی
بعضی وقتا ما دلمون میخواد فقط غر بزنیم و ایراد بگیریم
۱۴ مهر ۱۳۹۲
11 روز از آن روز گذشته و من هنوز پاسخ خود را نگرفته ام؟؟
مسئولیت پذیری در مورد انتشار عقاید خودمان کجاست!!؟؟
۲۰ مهر ۱۳۹۲
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید