آنلاین کمدی کودک و نوجوان
چیدمان
تیوال شاهو منبری | دیوار
S3 : 03:43:12 | com/org
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید
شاهو منبری
درباره نمایش خانم آنلاین i
درود بر شما
من موفق به ورود نمیشم ، لطف می کنید بررسی بفرمایید
بهزاد جعفرنژاد و پور معینی این را خواندند
درود بر شما
از بابت مشکلی که برای عده‌ای از کاربران عزیزمان رخ داده پوزش می‌خواهیم و در حال ریشه‌یابی مشکل هستیم تا برای اجرای فرداشب مشکلی نباشد. همه خریداران امشب برای اجرای فردا دعوت بوده و البته امکان بازگشت هزینه ایشان نیز وجود دارد.

دوباره از شما پوزش می‌خواهیم و بابت درک چالش‌های این مسیر تازه از شما سپاسگزاریم.
۱۸ اردیبهشت
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
شاهو منبری
درباره نمایش آقای شادی i
درود بر شما دوستان
تجربه ای نو و جالب بود، من بسیار لذت بردم. امیدوارم این آغازگر راهی باشد که بتوانیم کارهای آنلاین بیشتری را ببینیم. فارغ از شرایط فعلی، برای کسانی که مشغله بسیار دارند، تاتر دوستانی که خارج از تهران زندگی می کنند و بسیاری دیگر، این یک فرصت عالی است.
سپاس بسیار
امیر مسعود، ابرشیر، سپهر و فصیح این را خواندند
آریان رضایی این را دوست دارد
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
شاهو منبری
درباره سامانه نسخه ۳ تیوال i
درود بر شما دوستان نازنینم در تیوال
بر من پر واضح بود نتیجه تلاش سخت کوشانه شما، تیم خلاق، توانمند و نوآور، چیزی خواهد شد که بیش از پیش به کاربر احساس راحتی القا نماید. در این روزها که فقط خبرهای پلید سوهان روح آدم است، با رخدادی نو، حال ما را خوب کردید.
من به شخصه بسیار دوست دارم.
دست مریزاد
درود بر شما
گردش های سقراطی تیوال راهی است برای آغاز گفتگو. نه فقط گفتمان که به اعتقاد من محملی است برای تمرین گفتگو. بشنویم و بگوییم، یاد بگیریم و یاد دهیم. ایده ها و آرمانهایمان را در معرض آزمون قرار دهیم، ارتقا دهیم یا تصحیح کنیم و اینگونه است که لذت گفتگو را هرچه بیشتر درک خواهیم کرد.
به هم تیوالی های نازنینم پیشنهاد می کنم در اولین گردش بعدی شرکت کنید و تجربه آن را به خود هدیه کنید. لازم نیست که همچون جلسه ای اداری به جمع بندی برسیم، لازم نیست عقیده ای را رد یا تایید کنیم، لزومی برای مخالفت با هم نداریم. فقط کافی است در فضایی دوستانه عقیده خود را بیان کنید و مطمئن هستید که دوستان شما نظر شما را محترم می دارند و با گوش جان ، حتی اگر با نظر شما موافق نباشند ، سخن شما را می شنود. چه جمعی از این بهتر ؟
به این جمع دوستانه حضور استاد عزیزم ، آقای خراسانی را نیز بیفزایید و تصور کنید که سخنوری همچون ایشان ، تا چه حد به پیشبرد گفتگو کمک می کنند.
از شانس خوب ما این گردش همراه شد با یک هوای عالی پاییزی در جنگلی به غایت زیبا همراه با غذایی مطبوع و میزی که به گرد آن به بحث نشستیم. هر از گاهی برگی خزان خورده نیز به میانه بحث فرود می آمد و خنکای فرح بخش جنگل ، لذت پاییز را به جانتان هدیه می داد.
روزی خاطره انگیز شد به لطف برنامه ریزی خوب دوستان نازنینم امین مهدوی و نیکا نصیری
سپاس بسیار
شاهو منبری
درباره نمایش ریچارد i
درود
هنرمند گرانمایه ، جناب آقای نعیمی اثری به روی صحنه بردند که به راستی سوای همه زیبایی ها ، بازی ها و حرکات به یاد ماندنی و ستودنی ، سوای بازی بسیار سخت و زیبای آقای کمیلی ، یک دنیا حرف برای گفتن دارد. حتی یک هفته پس از دیدن این اثر ، هنوز ذهنم درگیر آن است و فکر می کنم که چه زیبا ترکیبی از این داستان با حال و هوای امروز ارائه داده اند و چه هوشمندانه طراحی لباس ها انجام شده بود. موسیقی و حرکات که هم بر زیبایی آن چند ده برابر افزوده است. امیدوارم که دوستانی که فرصت دیدن آن را نداشته اند ، در این روزهای پایانی و یا در اجراهای آتی این مجال را بدست آورند.

شاهو منبری
درباره نمایش شیطونی i
دیدم و دوست داشتم
طراحی صحنه بسیار خلاقانه ، بازی هنرمندان قوی و انتخاب متن اشعار متناسب با فضای بازی ، همراه با تصاویری که گاهی تماشاگر را به سمت موضوع بیشتر هدایت می کرد.
سپاس
عاطفه گندم آبادی، امیر و Ali این را خواندند
مریم زارعی این را دوست دارد
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
دروغی بنام تاریخ .....
چه جمع بندی باشکوهی
بسیار دوست داشتم ، به حقیقت زیبا بود
و نمایشنا مه شان را بارها خوانده اید با نام جعلی تاریخ !
فکر نمیکنم مفهوم این جمله دروغی به نام تاریخ باشه ...
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷
جناب زمانی گرانقدر ، من باید از شما سپاسگزار باشم . از زحمات شما به نوبه خودم قدردانی می کنم . پاینده باشید
۱۲ خرداد ۱۳۹۷
سپاس جناب حسین مردی
۲۴ خرداد ۱۳۹۷
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
درود بر شما
این سفر ، اولین تجربه من در سفر با تیم گردشگری تیوال بود. من و همسرم با تیمی چهل و چند نفره هم قدم شدیم و تجربه ای خاص از نوع سفرهایی را که آقای ضابطیان تجربه کرده اند، پشت سر گذاشتیم. حاصل این سفر برای من به شخصه ، دستاوردی بزرگ به همراه داشت. درک کردم که سفر زمانی خواهند توانست آموخته ای واقعی به همراه داشته باشد که در گرماگرم زمزمه زندگی روزمره مردمان آن دیار قرار بگیرید. بازدید اهداف گردشگری ، شاید جذاب باشد ، اما فرصت حس کردن شریان حیاتی آن مردمان را از آدمی خواهد ربود. قدم زدن در گذرهایی که خاطراتی بس دور و دراز از مردمانی را در خود دارند که دیر بازی است از خاطر محو شده اند ، حسی بسیار غریب در وجودتان جاری می سازد که با کلمات قابل بیان نیست. خانه هایی که بسیاری از آنها هنوز شیشه هایی دست ساز دارند و تصویر آسمان در آنها مواج است. گوشه های دنجی که صدای پای ما ، سکوت آن را خراش می داد و چشم هایی که پرسش گونه حرکت ما را دنبال می کرد. مردمانی که علیرغم ظاهر و گویش خشن ، بسیار مهربانند و زمانی که با آنها صمیمی می شوید ، با شما دوستانه رفتار می کنند و موسیقی زیبای ترکی که بسیاری از اوقات گوش نواز است و زبانی که برخلاف نامش پر از کلمات پارسی است و جالب آنکه مغازه های ساز فروشی که پشت ویترین آنها سنتور و کمانچه دیده می شود ، حاکی از آن است که ما حس مشترک بسیار داریم ... دیدن ادامه ›› .


یکی دیگر از بخش های جذاب این سفر ، کتابی بود که تیوال پیش از سفر به گروه جهت مطالعه معرفی نمود. کتابی که بر اساس آن موزه ای ساخته شده و مطالعه آن فضایی را از محل وقوع داستان در ذهن خواننده به تصویر می کشد و زمانی به موزه می رسید ، می توانید میزان محقق شدن تجسم خود را ببینید ! علاوه بر آن حال و هوایی که از خیابانهای استانبول در داستان توصیف شده بود ، گروه را برای شروع این تجربه ، از پیش آماده کرده بود. و چنین تجربه ای را فقط می شد با تیم هوشمند گردشگری تیوال کسب کرد و بس. کتاب "موزه معصومیت" نوشته "اورهان پاموک".

از تجارب بسیار ارزنده دیگری که برایمان حاصل شد، دوست های تازه است که چرا پیشینیان گفته اند در سفر باید شناخت ... سعادت همراهی با گروهی نصیبمان شد که از مصاحبت با تک تک آنها لذت بردیم و دوستانی یافتیم چون گوهر و آرزو داریم که به زودی سعادت دیدارشان دوباره نصیبمان شود.

بطور حتم سفرهای جمعی ، آن هم در خارج از کشور ، نیازمند هماهنگی ، مسئولیت پذیری ، صبر و شکیبایی و دقت نظر بسیار زیادی است. نکاتی که دوستان تیوال و در راس آنها خانم نصیری و آقای مهدوی با بالاترین کیفیت ممکن از پس آن برآمدند و با آن لبخند همیشگی شان ، تیغ بر یل مشکلات کشیدند و خاطره ای ساختند برای همسفران تا از همه لحظه های گردش شان لذت وافر ببرند. سپاس بی دریغ من و همسرم نثار شما

از دوست گرانقدرم آقای عمروآبادی بزرگوار بابت همه حمایت هایشان بی نهایت سپاسگزارم و در نهایت سپاس بسیار تقدیم جناب آقای ضابطیان گرانقدر و دوستانشان که سعادت همراهیشان نصیبمان شد.


همراهی با بچه های شریف و نازنین تیوال علی الخصوص‌ جناب مهدوی و همسفران مهربون و با انرژی و حضور جناب ضابطیان همه و همه دست به دست هم داد تا خاطره ای فراموش نشدنی رو برامون بسازه، به امید سفرهای بعدی با همین تیم و خوش گذرونی و کسب تجربه های بیشتر
۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۷
ندا خانم ، درست می فرمایید ، بطور حتم همسفر خوب ؛ اثر فزاینده بر حس خوب سفر داره و سبب میشه که خاطراتی ماندگار بجا بمونه مثل سفر ما .
من هم به سفرهای آتی امیدوارم و آرزو دارم که با این دوستان مجددن همسفر بشم
۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۷
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
درود
چندین سال پیش یکی از دوستان به من پیشنهاد داد که برو و یک تاتر کمدی که هنرمندان عزیز "احسان کریمی" و "مهدی خزلبانی" نقش های اصلیش رو بازی می کنند،‌ببین. به یادم دارم پس از دبیرستان و تاترهای مدرسه هیچ تاتری ندیده بودم. اون شب آغازی بود برای اینکه یادم بیاد چقدر از دیدن تاتر لذت می برم. یه بار دیگه رفتم و دیدم و یه بار دیگه .... شدم یه تماشاگر تشنه تاتر. کم کم علاقه مند شدم که کارهای جدی تری هم ببینم و اون نمایش کمدی و زیبای تاتر گلریز شد آغازی برای من. برای من که دانشی در این زمینه هم نداشتم و فقط بصری می آموختم و می آموزم و هر از چندگاهی که مشغله زندگی امان دهد، به دیدن انواع مختلف کارهای روی صحنه می رم ولی هنوز از یاد نبردم که آغاز این راه رو مدیون هنرمندان عزیزی هستم که گاهی با همه نامهری هایی که می بینند، هر شب روی صحنه می رند و با تمام وجود بازی می کنند.
چون همیشه خودم رو مدیون این سبک تاتر می بینم، هر از چندگاهی به دیدن نمایش های کمدی می رم تا هم بدور از همه مشکلات روزمزه یه کم بخندم و هم از یاد نبرم که از کجا تاتر دیدن رو شروع کردم.
نکته جالبی که پس از چند سال دنبال کردن این سبک نمایش حس کرده ام اینه که داستان ها و روایت های خطی همراه با ارائه یک پیام مشخص، جای تازه ای برای خود در این سبک باز کرده اند و گاهی گوشه هایی از این داستان ها چنان زیباست که شما را درگیر خود می کند و گویا این نشان از تطبیق سبک با ذائقه تماشگر همراه با گذشت زمان است که بسیار جای خوشحالی ... دیدن ادامه ›› دارد.
آرزو می کنم که هنرمندان عزیزی همانند "احسان کریمی"، "مهدی خزلبانی"، "رضا پاپی" و سایر هنرمندان این سبک تاتر بتوانند بیش از پیش در علاقه مند کردن "عامه مردم" به هنر تاتر موفق باشند تا این هنر عزیز بیش از این رشد کند.
لازم می دانم که از "سیاوش ناظم" هنرمند توانمند جوان که در این نمایش خوش درخشید، بسیار قدرانی کنم.
این سبک از تاتر و هنرمندان گرانقدرش به حمایت همه هنردوستان نیاز دارند. بیایید گاهی به دور از همهمه زندگی سری به این سالن ها هم بزنیم. سپاس از تیوال که زمینه ورود این هنرمندان رو فراهم کردند.
ابرشیر این را خواند
کیان و Negin Fooladi این را دوست دارند
شاهو جان هر چه از دل بر آید لاجرم بر دل نشیند.
خواندن مطلب دل انگیز شما صبح را زیباتر ساخت.
سپاس عزیز.
۰۹ خرداد ۱۳۹۵
کیان گرانقدر و بزرگوار
چقدر شادمانم که صاحب قلمی چون شما وقت گذاشتید و نوشتار من را خواندید.
سپاس قلبی ام تقدیم شما
۰۹ خرداد ۱۳۹۵
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
شاهو منبری
درباره نمایش کمدی اتفاقات i
مرزی بین زندگی و بازی نیست !
مجتبی مهدی زاده این را خواند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
شاهو منبری
درباره نمایش اتاق ورونیکا i

درود
اتاقی که با شیب منفی نسبت به در، خروج رو سخت و گاهی نا ممکن میکنه به خوبی ذهن ورونیکا را از همون اول به نمایش میذاره. ذهنی که همچنان در همون فضا است و حتی وقتی که ورونیکا از اونجا خارج میشه باز هم گرفتار اونه و انگار این سیر تا ابد جریان داره و مبلمانی که همه پشت به این در "این در لعنتی" چیده شدن تا دیواری رو در مقابل داشته باشند که چشمان ورونیکا سالهاست به اون خیره مونده.
و فضای نیمه تاریک حوضخانه قدیمی عمارت زیبای مسعودیه که خودش به نوعی تشدید کننده این حال و هواست.
این کار آقای ثروتی هم مثل نمایش "فهرست"‌ برای من بسیار دلنشین بود. کاری پر از نشانه ها که ذهن رو حسابی به چالش می کشه و به نظر من مشخصه بارز کارهای آقای ثروتی همینه. تماشگر رو حسابی درگیر میکنه و اجازه نمیده فقط اون سمت سن بشینی و نگاه کنی. انگار با تمام ذهنت تو رو میکشه وسط معرکه و لذت حقیقی این دست نمایش ها هم برای من تماشگر همینه.
بازی ها هم بسیار زیبا و قوی بود. من به شخصه بسیار لذت بردم
سپاس فراوان تقدیم همه اعضا گروه
شاهو منبری
درباره نمایش بوقلمون i

چه حکایت آشنایی !

بسیار زیبا بود
درود
روایتی طنز گونه از این حکایت تلخ، کار بس دشواری است که جناب علی خانی به خوبی از پس آن بر آمده اند. این ماجرا چونان تاسف برانگیز است که اگر به روال معمول تعریف شود، بسیاری دوست ندارند که به نظاره بنشینند. اما یادآوری این نقطه سیاه تاریخ برای نسل امروز در این قالب خنده و گریه و انتقال پیام آن به مخاطب کنونی، بسیار هوشمندانه انجام شده و این نمایش به خوبی آن را به تصویر کشیده است.
بازی استادانه و پر شور و هیجان هنرمندان گرانقدر،‌ بیان شیوا و دیالوگ های دلنشین و در کنار همه آنها موسیقی اصیل و زیبای حاکم بر فضا، بسیار برای من جالب توجه بود.
سپاس فراوان تقدیم همه اعضای گروه
پرند محمدی، مجتبی مهدی زاده، حمیده صمدی و محسن رضایی این را خواندند
N M و any mohammadzadeh این را دوست دارند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
درود
پیش از هر سخنی دوست دارم از همه هنرمندانی که این اثر زیبا را چنین زیبا بازآفرینی کردند، تقدیر کنم. به نظر من هیچ نقصی در اجرا ، کارگردانی ، صحنه و موسیقی وجود نداشت و من به شخصه بسیار لذت بردم.
به تصویر کشیدن باورهای ذهنی کاراکتر نویسنده توسط آقای چنگیزیان بسیار قوی بود و گاهی بسیار پیچیده و حتم دارم که جناب آقای گوران با حساسیت بسیار روی این نقطه تمرکز داشتند. خصوصن جریان خیاطی لباس به حقیقت زیبا از کار در اومده بود و گاهی با خودم فکر می کردم بانو کوثری چطوری تمرکزش رو از دست نمیده.
آقای محمدزاده عزیز هم که مثل همیشه با روح و روان تماشگر بازی میکنه. به حقیقت با یک بازی بی نقص به اون اشعار و متن زیبا جون داد و بسیار دلنشین بود.
و در نهایت می خوام یک سپاس ویزه هم تقدیم تهیه کنندگان بزرگوار و خصوصن محمدقدس عزیز بکنم.
دست مریزاد
به همه هنر دوستان عزیز پیشنهاد می کنم لذت دیدن این کار رو به خودشون هدیه کنند.

شاهو منبری
درباره نمایش ترور i
درود
به نظر من تغییر نگاه به یک روایت و بیان یک نگرش جدید و به تصویر کشیدن چالش های ذهنی و پیرامونی انسان ، مشخصه بارز این شاهکار جناب آقای نعیمی است. علاوه بر بازی های بسیار زیبا، استادانه و حتی پیچیده، طراحی لباس و طراحی صحنه به زیبایی کار دوچندان افزوده. من لذت بردم. سپاس
شاهو منبری
درباره نمایش ترور i
تو این شهر هرچقدر تنهاتر باشی ، آدم تری
شاهو منبری
درباره نمایش کمدی تارتوف i
درود
با توضیحی که در بروشور نمایش می خوانید به محض ورود به سالن با دیدن دکور آویخته، بدون پایه ای استوار درخواهید یافت که نشانه ها در بطن نمایش بسیار است. و به حقیقت نیز همان است. بسیار می خندید اما خنده شما ناشی از تجربه های تلخی است که در ذهن دارید و شاید این اوج موفقیت این طنز زیباست.
بازی ها چونان زیباست و استادانه که گاهی جز عمق صحنه اطراف را از یاد خواهید برد. دیالوگ ها بسیار زیباست و دلنشین و بسیار هم دشوار برای بیان و اجرا.
تجربه ای کاملن متفاوت و نو از یک کمدی اجتماعی دریافتم و بسیار شادمانم از اینکه فرصت دیدار این اثر زیبا را داشتم. اندیشیدم آنچه که هرگز محو نمی شود اندیشه است و این اثر زیبای مولیر پس از این همه سال هنوز حرف های بسیاری برای گفتن دارد و بانو نونهالی با بازآفرینی زیبای آن حق مطلب را ادا نموده اند و بازی استادانه هنرمندان گرانقدر زیبایی این اثر را صد چندان نمود.
سپاس بابت این نمایش زیبا و دلنشین
شاهو منبری
درباره نمایش شنیدن i
درود
بسط فضای بازی به خارج از مرزهای فیزیکی صحنه در این اثر بسیار برای من جالب بود. این که آقای کوهستانی جسارت این کار رو به خرج دادند قابل تقدیره. بازی ها بسیار خوب بود و من از دیدن این نمایش لذت بردم.
سپاس
شاهو منبری
درباره نمایش زبان اصلی i
درود
نگرش جناب آقای کاهانی در خصوص مسائل خانواه های امروزی ایرانی و به صحنه کشاندن این مشکلات در قالب یک زوج ساکن تهران (که به نوعی ویترین فرهنگ کنونی ایرانی محسوب می شود)‌ بسیار تامل برانگیز بود. نکات بسیار ظریفی در این داستان روایت شد. اشتقاق فرهنگی انسان هایی که در داخل مرزهای یک شهر و در فاصله نه چندان دوری از هم زندگی می کنند، چنان از هم دور است که گویی هر کدام به یک سرزمین مستقل تعلق دارند. دیدگاه مردمان هر بخشی از این شهر به زندگی و دنیای پیرامون گاهی چنان با هم متفاوت است که فاصله بین آن را با هیچ گفتمانی نمی توان پر کرد. و گاهی وقتی انسانهایی بدین گونه دور از یکدیگر سر از جزیره مقابل در می آورند، تضادهای شخصیتی و فکری باعث بوجود آمدن تنش های فرهنگی در درون و برون آنها و در دنیای اطرافشان می شود.
عوامل دیگری چون پیشرفت سریع تکنولوژی و گسترش حوزه شخصی ارتباطات از یک سو و دسترسی به برنامه ها و تلویزیون های ماهواره ای از سوی دیگر باعث تشدید این تضادها و تنش ها شده است. به طور قطع همه ما شاهد خانواده هایی در اطرافمان هستیم که زوج ها دچار مشکلاتی در خصوص تغییر رفتار و خصوصیات رفتاری طرف مقابل و یا هر دو شده و گاهی به ناچار تصمیم به پایان زندگی مشترک گرفته اند.
این نمایش به نحو احسن به شکافتن این موضوع پرداخته و با داستانی که جناب آقای کاهانی از آن روایت نموده بسیاری از ابعاد خوب و بد آن را به تصویر می کشد. این داستان تلنگری است که بایستی کاری کرد تا دیر نشده و چه خوب که تصمیم بر آن است تا جلسه با حضور روانشاسان و کارشناسان خانواده پیرامون این مشکلات تشکیل شود و نظر تماشگرها را نیز جویا شدند.
به حقیقت زمان آن رسیده تا کارشناسان امر راهی پیش روی مردمان بگذارند تا قبل از اینکه بسیاری از پایه های فرهنگی جامعه پایین بریزد، اثرات منفی رشد ... دیدن ادامه ›› سریع تکنولوژی و همچنین اثرات مخرب ضد فرهنگی برخی از فیلم ها و سریال های بی محتوای ماهواره ای را خنثی نماید. و ای کاش که همگان بر این راه اصرار ورزند تا نسل بعد دچار خلاء فرهنگی نگردند.
بازی هنرمندان گرامی بسیار زیبا بود و قصه را به خوبی به تصویر کشیدند و حقیقتن انجام کل بازی رو به تماشگران بسیار دشوار بود. دیالوگ ها بسیار روان بود و بسیار دلنشین. سپاس بابت این بازی های زیبا. به شخصه بازی آقای علوی را بسیار دوست داشتم.
و در پایان سپاس ویژه تقدیم محمد قدس عزیز که من برای من اسمش در فهرست هر کاری، به منزل مهر تایید است.
شاهو منبری
درباره نمایش فهرست i
سخن نخست نمایش :
برای من یک کار بسیار جدید و فوق العاده زیبا و جذاب بود. باوجود مدت زمان نسبتن طولانی آن، گذشت زمان را احساس نکردم و از لحظه لحظه آن لذت بردم. چنین هماهنگی موزونی بین داستان و اجرا، این همه نماد و نشانه و ترکیب آنها با این موسیقی های بی نظیر، نشان از موفقیت 100% این نمایش تاثیرگذار دارد.
یک نمایش پر جنب و جوش که از جنبه جسمانی اجرای آن به طور حتم خستگی فراوانی برای هنرمندان گرانقدر به دنبال داشت. بازی تک تک هنرمندان را دوست داشتم و به خصوص از بازی هنرمند خردسال که معصومیت دوران کودکی شخصیت داستان را به خوبی به تصویر کشید، لذت بردم.
به نظرم تیمی که ذهن موسیقدان را به تصویر می کشید، بیشتر بار نمایش را به دوش داشت و به حقیقت کار بسیار دشواری داشتند و بسیار زیبا تصویر سازی کردند. طنز مسئولین کفن و دفن مثل یک زنگ تفریح به ناگهان ذهن تماشاگر استراحتی می دهد و او را برای چالش بعدی آماده می کند. موسیقی بسیار تاثیر گذار است و نوازندگی بانو علیمردانی بسیار زیبا.
سپاس من تقدیم کارگردان بزرگوار جناب آقای ثروتی ، تیم نویسندگان زرین قلم، و تهیه کننده ارجمند جناب آقای قدیمی که به حق اثر ماندگاری خلق کردند.
این کار نمایشی است که با وجود دشواری در نشستن در جایگاه باید دید ... دیدن ادامه ›› ، می ارزد

سخن پسین تالار حافظ :
شاید نوشته من هیچگاه به گوش مسئولین محترم تالار حافظ نرسد اما جای دیگری برای بیان نظرم ندارم. پس می نویسم شاید بخوانند!
مسئولین محترم ، بدون تماشاگر تاتری وجود ندارد. ارتباط بین صحنه و جایگاه تماشاست که این هنر و این صنعت را زنده نگاه می دارد. پس بهتر است همانگونه که هنرمندان بزرگوار تمامی تلاش خود را بکار می برند تا با ارائه کاری در خور تماشگر ایرانی، این هنر را زنده نگاه دارند ، بهتر است شما بزرگواران نیز ذره ای برای تماشگری که بهای استفاده از جایگاه صندلی را پرداخت می کند، احترام قائل شوید. آیا شما مدیران محترم تا کنون از ردیف 2 به بعد این جایگاه را برای نشستن به مدت نیم ساعت امتحان کرده اید؟ اگر تجربه می کردید حال من تماشاگر را درک می کردید.
صندلی ها به نهایت ناراحت، پله ها با ارتفاع بسیار زیاد و فاصله با ردیف جلو (یا بهتر بگویم سر تماشگر ردیف جلو) برابر صفر!!!! این توهین به شعور هنر دوستان و علاقه مندان به تاتر است. به نظر من طراح یا سازنده این جایگاه هنوز فرق میان صندلی سالن نمایش و صندلی میدان مسابقات ورزشی را درک نکرده اند هر چند که شک دارم حتی بتوان از این صندلی ها در یک میدان ورزشی هم استفاده کرد. این قبول که بودجه چنین است و چنان است اما کار را باید به کاردان سپرد و بزرگواری که این جایگاه را ساخته به واقع کل بودجه شما را به فنا داده است.
امیدوارم فکری برای این موضوع بکنید.
سپاس


آقای منبری گرامی الحق که چه خوب حستون رو توصیف کردید ، من هم با شما به شدت هم حس و هم نظرم .
ممنون از نوشته به غایت خوب و دلچسبتون .
۲۶ خرداد ۱۳۹۴
بانو خمان ، سپاس از بذل توجه شما
۲۷ خرداد ۱۳۹۴
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید